Jump to content

kompas

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  121
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

41 Neutral

About kompas

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 12/16/1951

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jestem pod wrażeniem, zdjęcie piękne, a poza tym troszkę adekwatne do nicku też że tak powiem niebieskawe. O której godzinie je robiłeś ?
 2. Pewnie się tam wybiorę (byłem już tam we wrześniu ze dwa lub czy trzy razy, tylko wtedy ta impreza jakoś inaczej się nazywała). szkoda że nie będzie prawdziwego teleskopu słonecznego, byłbym nawet gotów zapłacić by móc przez chwilę przez niego popatrzeć.
 3. Mam laser 20 mW, na Ursynowie go jednak nie używam ( są tam dwie ścieżki podejścia na Okęcie) ale w innych miejscach nie widzę problemu by go używać zarówno do tego by znajomym pokazać coś na niebie , jak i w roli szukacza. U mnie po dorobieniu odpowiedniej redukcji wkładam ten laser w rurkę Red Dota i nie muszę się schylać by w coś wycelować.
 4. Nie jest to dobry pomysł, są tam całe hektary działek i setki domków a każdy z oświetleniem, grillem lub ogniskiem. To już nie ten sam Ślubów co kiedyś.
 5. Nawet nie wiedziałem że kiedyś w te strony jeździłem (jednak nie w celach obserwacyjnych). Było to jednak po drugiej stronie trasy, w Ślubowie nad samym Bugiem niebo jednak podobne Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.
 6. Relacja świetna, gdybyś jeszcze podał gdzie to pastwisko się znajduje byłbym całkowicie zadowolony.
 7. To może inaczej, jeśli koleżanka kupi taki szukacz i nie będzie z niego zadowolona to publicznie zobowiązuje się że zwrócę kasę.
 8. No i co ja mam tu odpowiedzieć ?, chyba tylko to że taki szukacz kosztuje około 60 zł więc nie jest drogi, a poza tym radziłbym zarówno koleżance jak i Tobie wpisać w wyszukiwarkę: szukacz Red Dot opinie. Lektura tekstów tam umieszczonych powinna rozwiać wszelkie wątpliwości.
 9. Szukacz który posiadasz ma ogniskową obiektywu 150 mm i okular 25 mm z krzyżem. Zmień go na Red Dot a skończą się Twoje kłopoty z namierzaniem obiektów. Okular z tego szukacza możesz włożyć w kątówkę ( po ewentualnym liźnięciu go papierkiem ściernym po obwodzie). Co prawda okular 25 mm już posiadasz, lecz ten z szukacza posiada krzyż i będzie on bardziej precyzyjny. Zrób tak jak napisałem , a będziesz zadowolona.
 10. Całkowicie się z Tobą zgadzam, zdjęcie bez opisu jest nic nie warte. Wielokrotnie o to prosiłem ( choć w temacie Księżyc to po raz pierwszy) ale zdaje się że to "wołanie po puszczy"
 11. Całkowicie się z Tobą zgadzam, to zależy od tego co kto lubi, a najlepiej posiadać oba. Ja mam i 6 i 9.
 12. Co do Księżyca jeżeli jest dla Ciebie za jasny to filtr polaryzacyjny, wystarczy pojedynczy. Okular to Wa 66 9 mm jeżeli chcesz oglądać Księżyc w całości. Wa 66 6 mm też może być jednak w tym przypadku Księżyc trzeba będzie oglądać niejako "na raty".
 13. "Błądzę po niebie obserwując to, co akurat wpadnie mi w okular" a dlaczego błądzi?, ano dlatego że nie ma odpowiedniego szukacza (ten co ma do niczego się nie nadaje o czym pisałem wcześniej). Gdy zainstaluje Red Dot-a przestanie błądzić i z łatwością wyszuka w teleskopie to co widzi gołym okiem i chciała by to zobaczyć w teleskopie.
 14. Trzeba zmienić < bowiem ten który jest w komplecie do niczego się nie nadaje ( nie dość że obraz odwrócony lewo prawo to na dodatek góra dół) a poza tym to jest dodawany do tego teleskopu tylko w celu by wyglądał on bardziej atrakcyjnie. Red Dot-em wszystko znajdzie, wystarczy znaleźć jaśniejszą gwiazdę a resztę załatwi okular zamontowany w teleskopie.
 15. Małe pole? wygląda na to że nie umiesz patrzeć przez taki szukacz bowiem pole to on ma ogromne tak na oko to ze 180* .Przez taki szukacz patrzymy oboma oczami tzn. drugiego nie zamykamy, w jednym oku jest czerwona kropka, drugie obejmuje pole tak jak napisałem na początku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.