Jump to content

kompas

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  115
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Neutral

About kompas

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 12/16/1951

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To może inaczej, jeśli koleżanka kupi taki szukacz i nie będzie z niego zadowolona to publicznie zobowiązuje się że zwrócę kasę.
 2. No i co ja mam tu odpowiedzieć ?, chyba tylko to że taki szukacz kosztuje około 60 zł więc nie jest drogi, a poza tym radziłbym zarówno koleżance jak i Tobie wpisać w wyszukiwarkę: szukacz Red Dot opinie. Lektura tekstów tam umieszczonych powinna rozwiać wszelkie wątpliwości.
 3. Szukacz który posiadasz ma ogniskową obiektywu 150 mm i okular 25 mm z krzyżem. Zmień go na Red Dot a skończą się Twoje kłopoty z namierzaniem obiektów. Okular z tego szukacza możesz włożyć w kątówkę ( po ewentualnym liźnięciu go papierkiem ściernym po obwodzie). Co prawda okular 25 mm już posiadasz, lecz ten z szukacza posiada krzyż i będzie on bardziej precyzyjny. Zrób tak jak napisałem , a będziesz zadowolona.
 4. Całkowicie się z Tobą zgadzam, zdjęcie bez opisu jest nic nie warte. Wielokrotnie o to prosiłem ( choć w temacie Księżyc to po raz pierwszy) ale zdaje się że to "wołanie po puszczy"
 5. Całkowicie się z Tobą zgadzam, to zależy od tego co kto lubi, a najlepiej posiadać oba. Ja mam i 6 i 9.
 6. Co do Księżyca jeżeli jest dla Ciebie za jasny to filtr polaryzacyjny, wystarczy pojedynczy. Okular to Wa 66 9 mm jeżeli chcesz oglądać Księżyc w całości. Wa 66 6 mm też może być jednak w tym przypadku Księżyc trzeba będzie oglądać niejako "na raty".
 7. "Błądzę po niebie obserwując to, co akurat wpadnie mi w okular" a dlaczego błądzi?, ano dlatego że nie ma odpowiedniego szukacza (ten co ma do niczego się nie nadaje o czym pisałem wcześniej). Gdy zainstaluje Red Dot-a przestanie błądzić i z łatwością wyszuka w teleskopie to co widzi gołym okiem i chciała by to zobaczyć w teleskopie.
 8. Trzeba zmienić < bowiem ten który jest w komplecie do niczego się nie nadaje ( nie dość że obraz odwrócony lewo prawo to na dodatek góra dół) a poza tym to jest dodawany do tego teleskopu tylko w celu by wyglądał on bardziej atrakcyjnie. Red Dot-em wszystko znajdzie, wystarczy znaleźć jaśniejszą gwiazdę a resztę załatwi okular zamontowany w teleskopie.
 9. Małe pole? wygląda na to że nie umiesz patrzeć przez taki szukacz bowiem pole to on ma ogromne tak na oko to ze 180* .Przez taki szukacz patrzymy oboma oczami tzn. drugiego nie zamykamy, w jednym oku jest czerwona kropka, drugie obejmuje pole tak jak napisałem na początku.
 10. Okular WW WA 66* 9 mm,obrotową mapkę nieba (nie napisałaś jaką masz),kątówkę 90*, szukacz należy zmienić na Red Dot ( czerwona kropka) no i ewentualnie okular 32-40 mm
 11. Ja, jako że moje miejsce obserwacji to balkon na 10 piętrze to mam do czynienia tylko z owadami.Z przyjemnością przeczytałem wszystkie posty i proszę o następne, no i oczywiście gratulacje dla założyciela tego ciekawego tematu.
 12. Na razie nie mogę odpowiedzieć gdyż patrzyłem przez nią tylko w sklepie i przed sklepem. Płatoliła jednak za nią córka, więc to jej należy się pierwszeństwo, ja mogę coś bliższego powiedzieć dopiero po niedzieli,gdy przyjrzę jej się bliżej. Niemniej widać że ma tzw." potencjał "w stosunku do innych o podobnych parametrach.
 13. Trudno będzie, byłem właśnie w czwartek w salonie Delty w Warszawie i przejrzałem prawie wszystkie lornetki oprócz tych o aperturze ponad 70 mm . Byli tam i inni klienci zainteresowani lornetkami ja kupiłem Nikona Action 7 x 35 EX i była to jedyna dostępna tego dnia w sklepie. Pozostali klienci byli tym faktem nieco rozczarowani no ale ja byłem tam zaraz po otwarciu salonu.
 14. Skoro napisałeś że to Babia z Kasprowego to wierzę Ci na słowo (nigdy tam nie byłem) Uważam jednak że przydałby się opis ekspozycji, a więc: aparat, obiektyw, czas, iso i takie tam inne.
 15. Opaskowanie czy paskowanie? Jeżeli chodzi o to pierwsze to pewne doświadczenie posiadam ale tylko ze starymi gramofonami. Jeżeli obroty takiego gramofonu były za duże na skutek wytarcia się talerza to się taki talerz opaskowywało przylepcem medycznym i było git.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.