Jump to content

kompas

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Neutral

About kompas

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 12/16/1951

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli chcesz oglądać tylko niebo To bierz Newtona, balkon masz całkiem duży no i teście też niedaleko (jeśli posiadasz transport). Jeżeli jednak chciałbyś pooglądać krajobraz albo użyć teleskopu jako teleobiektywu do aparatu foto to bierz Maka , albo jakiegoś refraktora.Transport jest w tym wypadku zbyteczny, wystarczy rower lub własne nogi.
 2. To co najistotniejsze to już posiadasz chodzi mi o obrzeża 30-tysięcznego miasta i teściów mieszkających na wsi kilka kilometrów dalej.
 3. Problemu nie mam, mam za to 102 który oczywiście służy do zabawy tak samo zresztą jak 127.
 4. Idąc tym tropem można by powiedzieć że w XXI w wszelkie konstrukcje przeznaczone dla amatorów to zabawki 127 i więcej także.
 5. Zabawka powiadasz, ciekawe co by na taką " zabawkę" powiedział Galileusz lub Heweliusz gdyby teraz wstali z grobów, i ile by dali by taką mieć.
 6. Jakiś czas temu Kupiłem niemiecką " Frankę" . na szklane płyty. Zrobiłem nią kilkanaście zdjęć na papierze " Foma" naświetlanie trwało 5-6 godz a potem bezpośrednio na skaner. Teraz chciałby spróbować z chemią, ale zupełnie nie wiem jak do tego podejść,chodzi mi o czas naświetlania i przysłonę, oczywiście na czarno-białym papierze "Foma".Aparat to 9 x 13 a obiektyw to Varia 135 mm czasy i przysłony takie jak w podobnych aparatach. Mógłbyś coś podpowiedzieć, byłbym bardzo wdzięczny.
 7. Właśnie przed chwilą przybył ten z Decathlonu za 2 dychy, zdecydowałem na zakup wysyłkowo. Wysyłka błyskawiczna, stołek nie zajmuje dużo miejsca, a więc w sam raz na mały i średni balkon . Jestem zadowolony i śmiało mogę go polecić.
 8. Tak myślałem , tym większe uznanie za czas, cierpliwość i pamięć by o wszystkim pamiętać wykonując TAKIE zdjęcie
 9. Interesuje mnie czy tło czyli te drzewa też były w ekspozycji przez te 3 minuty, czy może doświetlałeś je gdy Słońce było już poza kadrem.
 10. Dzięki Tomchm za wymiary bo na stronie nie mogłem znaleźć, jak będą go mieli w sklepie w Piasecznie to w poniedziałek go kupię.
 11. Interesujący a co najważniejsze tani gdybyś jeszcze podał wysokość i rozstaw nóg tego siedziska to byłbym wdzięczny.
 12. Wytrzymać to wytrzyma, niezależnie jednak z czego byś strzelał (jednorurka, dwururka) To najważniejszy jest pastorał czyli jakiś statyw lub montaż.
 13. Nie sądzę by w obserwacjach wizualnych te satelity stanowiły jakąś przeszkodę, przecież gdy Słońce schowa się na odpowiednią głębokość pod horyzont to i tak nie będą widoczne. Gdy zaś Słońce będzie nisko pod horyzontem, będą one niejako atrakcją w obserwacjach.
 14. Na tym zdjęciu doskonalę widać że Słońce raz się śpieszy a raz opóźnia. Widać też że wyznaczać linię PN-Pd bez użycia efemeryd słonecznych możemy tylko 4 razy w roku.
 15. No, cena wydaję się na pozór atrakcyjna, na pozór ponieważ w ofercie brak jest kątówki i okularu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.