Jump to content

kompas

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  144
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

50 Neutral

About kompas

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 12/16/1951

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. większość zaczynała od Skyluks na OLX można go kupić za około 200 zł
 2. No, no jestem pod wrażeniem wyszło całkiem nieźle, gdyby jeszcze nieco podpicować było by jak z fabryki.
 3. Taką zaślepkę możesz zrobić także z papieru, dawniej ludzie kleili całe tubusy do lunetek ze szkieł okularowych.
 4. Nie zauważyłem że zakupu już dokonałeś , no to pozostaje mi tylko pogratulować. Okular 32 mm reż się do tego teleskopu przyda.
 5. Rozważ też Bressera 102 X 460 choćby ze względu na wyciąg, a do niego okular 32 mm. Do większych powiększeń masz już 707
 6. Podłączę się do tematu z zapytaniem i prośbą do kolegi Makowera, czy w tym roku planuje On zamieszczenie kalendarza typy "klepsydra"
 7. Nie ma to żadnego znaczenia ( przynajmniej w refraktorze) ja lubię małe powiększenia i najczęściej oglądam niebo w okularze 32 mm (refraktor 102 X 460). Źrenica wynosi wtedy ponad 7 mm a lat mam 68.
 8. Z tym snem to nawiązałem do Twojej wypowiedzi z dnia 6 lipca 2019 r inaczej mówiąc wygląda na to że wszystko wróciło do normy, z czego bardzo się cieszę. Pozdrawiam, też jestem zmarzluch.
 9. Na początek to przepraszam że wcinam się w temat, ale muszę dołożyć swoje trzy grosze. Przede wszystkim to się porządnie wyśpij, a jak się już wyśpisz to oczywiście do Mostówki, no bo po co masz się tłuc przez całą Warszawę gdy niebo podobne. Jeszcze raz przepraszam, musiałem jednak z nudów coś napisać. Pozdrowienia dla całej Mazowieckiej Grupy.
 10. W tym powiedzeniu to raczej chodzi o ptaka, chociaż o grzyba też, a co do żab to nie trzeba pytać, wystarczy je trochę poobserwować.
 11. Tak właśnie żaba która jest zwierzęciem lądowym i żeruje na lądzie. Do wody wchodzi ona w okresie rozrodu i gdy pada deszcz, po prostu w czasie deszczu żaba po prostu głoduje
 12. A skąd przyszło Ci do głowy że żaba czeka na deszcz, jest dokładnie odwrotnie, jeżeli już na coś czeka to właśnie na słoneczną pogodę.
 13. Z tymi nasadkami pryzmatycznymi to jest troszkę inaczej, są takie w których obraz jest bez odbić lewo-prawo (pryzmat Amiciego ) jak i takie ze zwykłym pryzmatem który który zamienia lewo-prawo tak jak lustro.
 14. My tu sobie tak póki co gdybamy, nie wiemy jednak najważniejszego , to znaczy jaki ewentualnie sprzęt chciałby Lulu puścić dalej w obieg.
 15. Pełna zgoda też doszedłem do tego , niestety już po wydrukowaniu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.