Jump to content

Rafał Kornel

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

About Rafał Kornel

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wracamy do poprzedniej ceny: Tuba z akcesoriami 600 Sama tuba 550
 2. Nowa cena do końca weekendu: Tuba z akcesoriami (szukacz, okulary) 550 Sama tuba (+ obejmy) 500
 3. Zgadzam się, teraz zamiast pisać ten post mógłbym zostawić lajka i tym samy przekazać swoją opinię.
 4. Musisz dokupić szynę mocująca ( https://www.teleskopy.pl/1/4--adapter-dovetail-do-montaży-EQ3-2-/-EQ5-i-innych-teleskopy-2235.html ), ale jeśli jakiś cięższy obiektyw masz to mocowanie zestawu na samej śrubie może być niebezpieczne (plastik przy gwincie w aparacie może pęknąć). Ja używam ciężkiego obiektywu (1kg), ale zrobiłem sobie mocowanie do niego z mocowania do rynny (pasuje średnica do obiektywu) i tej płytki co wysłałem, tak że jak mocuje zestaw to jest on bardziej zbalansowany.
 5. Tylko że u mnie jest jeszcze nowiutki napęd, warty 250 zł
 6. Witam! Tak jak w tytule, sprzedaję teleskop sky watcher 150/750 z montażem eq3-2 oraz napędem w osi R.A. Stan teleskopu oceniam na bdb - / db +, na zdjęciach widać jego stan. Lustra są trochę zakurzone (nie czyściłem ich), ale nie porysowane. Największy mankament to niewielkie ubrudzenie/zarysowanie (nie wiem jak to nazwać, widać na zdjęciu) na obudowie, w niczym oczywiście nie przeszkadza. Wyciąg crayforda działa bardzo dobrze, leciutko, po przykręceniu śrubki trzyma odległość bardzo dobrze. Stan montażu oceniam na db+, widać kilka rys na nogach (aluminiowych), przeciwwagi są trochę poobijane (norma). Głowica działa jak należy, bardzo gładziutko prowadzi, stan głowicy bdb -, można znaleźć kilka rysek (głównie przy siodle). Do zestawu również dołączam napęd w jednej osi, użyłem go zaledwie kilka razy razy. Jest więc w stanie idealnym, mam do niego pudełko z paragonem i gwarancją, dołączam także 4 baterie (używałem napędu łącznie jakieś 8-10 godzin więc powinny wystarczyć jeszcze na kilka nocy), zatem zestaw jest gotowy do użycia. Do całego zestawu dorzucam 3 okulary, plossl 4mm oraz 2 kitowce (10 i 25 mm). Na zdjęciach widać stan teleskopu, dodaje też kilka zdjęc wykonanych nim. Cena jaka mnie interesuje to 1400 zł za cały zestaw. Niestety nie mam kartonów do teleskopu więc odbiór tylko osobisty, na terenie Warszawy. Jeśli będą chętni to mogę rozważyć rozbicie zestawu, wtedy: -teleskop 700 zł -montaż 700 zł -montaż + napęd 900 zł -teleskop + montaż 1200 zł -napęd 250 zł (napęd mogę wysłać bo mam pudełko) Kontakt : przez forum lub na email rafal.kornel123@gmail.com Link do dysku ze zdjęciami: dysk
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.