Jump to content

kakrzysiek

Społeczność Astropolis
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About kakrzysiek

  • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Niestety jak na razie budżet mam trochę ograniczony. Nie oczekuję, że zobaczę przez nią spektakularne widoki, chodzi bardziej o to, aby po prostu móc mieć przy sobie jakiś w miarę przyzwoity sprzęt do obserwacji, na przykład na wyjeździe w góry. Ostatnio wracałem wieczorem z wycieczki w Tatrach i było mi aż żal, widząc rozgwieżdżone niebo, jakiego nigdy nie zobaczę choćby u siebie w domu. A przecież wiadomo, że na weekendowe wypady trudno zabierać duży teleskop.
  2. Witam, planuję zakup lornetki (i statywu) do obserwacji, która będzie dość mobilna, aby bez problemu zabrać ją ze sobą na przykład na wakacje czy pod ciemniejsze niebo, z dala od miasta. Posiadam teleskop (Sky-watcher 150/750) i jest to dość uciążliwe, przewozić go gdziekolwiek samochodem. Mam na oku trzy modele: Celestron SkyMaster 20x80 Bresser 20x80 Spinor Optics Astro 20x80 Proszę o jakieś wskazówki, uwagi czy opinie ich dotyczące. Mam wrażenie, że nie różnią się zasadniczo niczym, oprócz wagi, ale jestem totalnym laikiem w tym temacie - obserwacje prowadzę od kilku lat wyłącznie za pomocą teleskopu. Pozdrawiam, Krzysiek
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.