Jump to content

tp87

Społeczność Astropolis
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tp87's Achievements

0

Reputation

  1. Witam, posiadam lustrzankę Canon EOS 1200D chciałbym spróbować zrobić zdjęcia nocnego nieba, ale nie chce wydawać dużo pieniędzy stąd pytanie który z tych obiektywów sprawdzi się lepiej w astrofotografii? Wiem, że oba są dość słabe ale tylko ten przedział cenowy wchodzi w grę. Czy 50mm do aparatu z mniejszą matrycą nie będzie zbyt zawężać kadr? Dlatego waham się pomiędzy tymi dwoma obiektywami. Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w astrofoto na podobnym sprzęcie?
  2. Aha rozumiem. Może warto kupić teleskop tańszy bez go-to, czy Newton 150 bez go to na podobnym montażu jest OK? a może coś w tej cenie ponad 2000 zł. ale bez go to?
  3. Dziękuję za odpowiedzi. Rozumiem w takim razie czy jesteście w stanie mi coś polecić w podobnym przedsiele cenowym? Jak to jest z tym go-to rozumiem, że z innym montażem byloby ono skuteczniejsze?
  4. Witam, przymierzam się do kupna mojego pierwszego teleskopu, jestem bardzo zielony w tym temacie. Dlatego chciałbym zasięgnąć opinii o tym sprzęcie Sky-Watcher Star Discovery 150, skusiło mnie to że posiada system GO-TO SynScan. Jak sądzicie czy warto w moim przypadku wydać te ponad 2000 zł. na teleskop z go-to? Obserwacje prowadziłbym na terenach wiejskich lub podmiejskich (miejscowość ok 25 tys mieszk.), teleskop wywoziłbym za miasto. Mieszkam w bloku. Chciałbym obserwować planety, księżyc no i oczywiście co się uda odnaleźć i zobaczyć. Zależy mi, aby sprzęt nadawał się do astrofotografii, posiadam lustrzankę cyfrową. W związku z powyższym czy sądzicie, że ten model to dobry pomysł na start dla amatora? Ewentualnie proszę o inne propozycje w podobnej cenie. Oczywiście brak mi doświadczenia i nie znam nieba stąd pomysł aby zakupić sprzęt z go-to, ale czy warto dopłacać jak uważacie? Pozdrawiam Tomek
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.