Jump to content

tp87

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About tp87

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, posiadam lustrzankę Canon EOS 1200D chciałbym spróbować zrobić zdjęcia nocnego nieba, ale nie chce wydawać dużo pieniędzy stąd pytanie który z tych obiektywów sprawdzi się lepiej w astrofotografii? Wiem, że oba są dość słabe ale tylko ten przedział cenowy wchodzi w grę. Czy 50mm do aparatu z mniejszą matrycą nie będzie zbyt zawężać kadr? Dlatego waham się pomiędzy tymi dwoma obiektywami. Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w astrofoto na podobnym sprzęcie?
 2. Aha rozumiem. Może warto kupić teleskop tańszy bez go-to, czy Newton 150 bez go to na podobnym montażu jest OK? a może coś w tej cenie ponad 2000 zł. ale bez go to?
 3. Dziękuję za odpowiedzi. Rozumiem w takim razie czy jesteście w stanie mi coś polecić w podobnym przedsiele cenowym? Jak to jest z tym go-to rozumiem, że z innym montażem byloby ono skuteczniejsze?
 4. Witam, przymierzam się do kupna mojego pierwszego teleskopu, jestem bardzo zielony w tym temacie. Dlatego chciałbym zasięgnąć opinii o tym sprzęcie Sky-Watcher Star Discovery 150, skusiło mnie to że posiada system GO-TO SynScan. Jak sądzicie czy warto w moim przypadku wydać te ponad 2000 zł. na teleskop z go-to? Obserwacje prowadziłbym na terenach wiejskich lub podmiejskich (miejscowość ok 25 tys mieszk.), teleskop wywoziłbym za miasto. Mieszkam w bloku. Chciałbym obserwować planety, księżyc no i oczywiście co się uda odnaleźć i zobaczyć. Zależy mi, aby sprzęt n
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.