Jump to content

_Pablo_

Społeczność Astropolis
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About _Pablo_

  • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Tak naprawdę to interesują mnie zarówno planety jak i głębokie niebo dlatego myślałem nad barlowem x2 i jakimś jednym dodatkowym obiektywem żeby mieć duży zakres możliwości. Niebo mam wiejskie dlatego zanieczyszczenie światłem jest niewielkie. A jeżeli chodzi o budżet to na razie nie chciałbym chyba przekraczać 500 no może 600 złotych.
  2. Część. Posiadam teleskop GSO Dobson 10'' Deluxe. Przy kupowaniu wydawało mi się że okulary Super View 30 mm / 2'' I Super Plossl 9 mm / 1,25" które znajdowały się w zestawie i filtr księżycowy + obrotowa mapa nieba i atlas w zupełności mi wystarczą. Ale jak to w życiu bywa, apetyt rośnie w miarę jedzenia i człowiek zaczyna dostrzegać że to można by zobaczyć w większym powiększeniu, a tamto może w trochę mniejszym itp. Więc pytanie brzmi jakie dodatki i inne szmery bajery przydałoby się dokupić dla większego komfortu, możliwości i różnorodności obserwacji. Wydaje mi się że Barlow x2 to pew
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.