Jump to content

skyeurope737

Społeczność Astropolis
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About skyeurope737

  • Rank

  1. Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. lemarc - myślę, że to może byćdobry trop. Co prawda mam wrażenie, że nie grzechoczą soczewki lecz lekko rusza się cały okular... śrubki jednak które tam się znajdują są poza zasięgiem moich wszelkich śrubokrętów... może poproszę o pomoc w dokręceniu gdzieś u optyka. Jarek - mam sporą wadę wzroku (-7d), ale to chyba nie w tym problem. Problem z ostrością występuje także po założeniu soczewek kontaktowych. Dodam, że w tym Berkucie jestem w stanie ustawić ostrość 'jak żyleta' nawet bez soczewek. Z góry dziękuję za dalszą próbę pomocy, wszelkie sugestie. Ew. czy znacie jakiś punkt w okolicy Krakowa który się podejmuje napraw?
  2. Witam, Jako, że jestem tu nowy na początku chciałem się przywitać. Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale. Otóż kilka lat temu kupiłem używany monokular MP 20x60 (prawdopodobnie Tento). Mając różną wadę wzroku na każdym oku myślałem że takie rozwiązanie będzie wygodniejsze - ponadto liczyłem, że odpadanie problem z kolimacją - MP miał dobre opinie jako "połowa" lornetki Tento 20x60. Cena była dosyć okazyjna bo jakieś 130 zł jednak po tym zakupie nigdy nie byłem jakoś szczególnie zadowolony z uzyskiwanych obrazów, jednak myślałem, że ten typ tak ma. Nie miałem żadnego porównania. Zmieniło się to , gdy ostatnio kupiłem również używaną lornetkę Berkut BPC 10x50. Przede wszystkim okazało się, że obraz może być ostry - w moim monokularze mogę ustawić ostrość patrząc wyłącznie na odległość kilkudziesięciu metrów... patrząc na odleglejsze obiekty pojawia się rozmazanie w porównaniu do tego Berkuta BPC, całkiem delikatne rozmycie ale odbierające przyjemność obserwacji. Nawet gdy pokrętło regulacji jest w położeniu skrajnym, mam wrażenie że do pełnej ostrości brakuje jeszcze "ćwierć obrotu". Czy ktoś wie co może mu dolegać? w jaki sposób i gdzie można to naprawić (jestem z Krakowa)? czy to kwestia jakiegoś przefokusowania, regulacji pryzmatów czy coś jeszcze innego? Napisałem do Delta Optical - wstępnie naprawę wycenili na 300 zł... co niestety wykracza poza mój budżet - w tej cenie raczej skłaniałbym się jednak już w kierunku czegoś nowego, a nie reanimowania tego monokularu. Korci mnie, żeby samemu go otworzyć i zobaczyć czy w środku wszystko jest na swoim miejscu, ale z drugiej strony nie mam o tym pojęcia i nie chciałbym nic pogorszyć. Z góry dziękuję za wszelkie pomysły, sugestie.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.