Jump to content

Adamtu

Społeczność Astropolis
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Adamtu

  1. @lkosz Dzięki za kompleksowe( jak na moje potrzeby) wyłożenie tematu filtrow;) Temat słońca jest oczywisty i już teraz walkuje temat. Przyznam się że to jedyne co mnie niepokoi w zakupie teleskopu, ale póki co obsługa tylko po zachodzie słońca, zwłaszcza że mamy to stosunkowo niewiele obecnie.
  2. Jak przyjdzie bez okularów to będę się rozglądam chociaż raczej skieruje się już w stronę czegoś trochę lepszego. Też tak myślę. Mam jeszcze dwa pytania na przyszłość. Czy ma znaczenie rozmiar okularów? Tzn 1,25 czy 2 cale. W tym teleskopów wyciąg jest na 2 całe ale jest też adapter na 1,25. Druga rzecz dotyczy dodatkowego sprzętu filtry itp. Czy filtr ksiezycowy jest potrzebny do obserwacji naszego satelity czy jest o tylko dodatkiem poprawiający jakość.
  3. Wielkie dzięki za wrzutkę. Kupiłem i pewnie w przyszłym tygodniu przyjdzie. W zasadzie sprzet lepszy niż chciałem, a budżet się zgadza. Mam nadzieję że młoda doceni, i będzie miała możliwość rozwijać zainteresowanie, a i Ja będę mógł nacieszyć oko. Zastanawiam się tylko dlaczego w opisie brak informacji o okularach w zestawie, mam nadzieję że nie jest to jakaś marketowa wersja. @kjacek dzlęki za propozycję ale to trochę powyżej budżetu, a używki się nie obawiam, ale ma to być prezent dla córki, więc chciałbym by było nowe. Tak czy siak
  4. Dzien dobry. Ponieważ to mój pierwszy post chciałem przywitać wszystkich forumowiczów. Od.miesiaca planuje zakup teleskopu dla dziecka. Sfinalizować zakup planuje w połowie listopada, ale ponieważ temat jest dla mnie bardzo skomplikowany ( nie mam doświadczenia w obserwacjac ani optyce) chciałbym prosić o wskazówkę co do wyboru teleskopu. Teleskop będzie wykorzystywany wspólnie przez osoba dorosła (głównie w celu pomocy i wsparcia dziecka) i 7 latkę. Obserwacje prowadzone nad głównie z obrzezy miasta gdzie mieszkamy. W około trochę pół i kilka domów
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.