Jump to content

jacmu

Społeczność Astropolis
  • Posts

    3
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

jacmu's Achievements

2

Reputation

  1. To jest nagranie tego, który widziałem? za: https://astropolis.pl/topic/78728-jasny-meteor-bolid-4062021-godz-2324xx-cest/?do=findComment&comment=906872 Jeśli tak, to widziałem to inaczej albo ominęły mnie dwa świetne błyski .
  2. Jeżeli mówisz o czymś w rodzaju flary Iridium to na pewno nie było to. Flary widywałem dawniej dość często. Tu nie było typowego pojaśnienia, max jasności i pociemnienia. Poza tym nie widziałem jeszcze satelity zasuwającej w takim tempie. Miałem na myśli raczej jak na meteor. I co najważniejsze baza heavens-above nic nie mówi o żadnym jaśniejszym satelicie w tym czasie, w tej części nieba, więc chyba jedynie szpiegowski jakiś na niskiej orbicie by mógł w grę wchodzić. Choć słyszałem, że nie ma tam wszystkich satelitów.
  3. Dzień dobry W dniu dzisiejszym ok godz. 0:38 (w nocy z 20 na 21 czerwca) Zobaczyłem dość jasny (oceniam że był kilka razy jaśniejszy niż Alkaid w dyszlu Wielkiego Wozu, niedaleko którego, z mojej perspektywy przeleciał, odniosłem wrażenie, ze poza Księżycem nic na aktualnym wtedy niebie nawet nie umywało się do tego z jasnością), ale dziwny meteor (przynajmniej tak mi się wydaje). Obserwacja wykonana okolic Końskich (mniej więcej 51° 13' N 20° 24' E) w kierunku ~ WNW. Lot mniej więcej na tle Psów Gończych, gdzieś spomiędzy wspomnianego Alkaida a γ Boo w stronę mniej więcej Małego Lwa (?) Dziwny dla mnie z kilu powodów: Nie miał za sobą smugi Był dość wolny (raczej nie widziałem całego lotu), a trwało to ponad sekundę (?) (to ew może tłumaczyć brak smugi) Nie był punktowy jak gwiazdy, raczej wydawał się "piłeczką" (nie punktem) Czy ktoś może też widział to coś? Edit: Dodam jeszcze, ze lot widziałem na przestrzeni ok 15, góra 20 stopni
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.