Jump to content

TheDanceApeal

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About TheDanceApeal

 • Rank
  Alderamin
 1. @up tak, trwało to może z 7min. Kilka dość mocnych błysków i grzmoty i cisza.
 2. Witam! Około godziny 17:20 dnia dzisiejszego(4.01.12) przez okno dostrzegłem potężny błysk, chwilę później usłyszałem grzmot. Od razu podbiegłem do okna i po kilku chwilach nastąpiły kolejne wyładowania w odległości max. 2km od mojego domu (dość mocne).Czy to normalne o tej porze roku? Nigdy dotąd nie słyszałem aby o tej porze roku występowały wyładowania atmosferyczne. Mieszkam na wschodzie Polski, niedaleko Bielska Podlaskiego.
 3. Witam. Dzisiejszego wieczoru,ze względu na dobre warunki pogodowe,postanowiliśmy z kumplami wybrać się na boisko aby "pooglądać gwiazdy". Boisko jest położone na obrzeżach miasta,a miasto jest małe, więc widoczność była super Było około godziny 19:05 - 19:15 (nie spojrzałem na zegarek). Kiedy ustawiałem teleskop w kierunku Jowisza, nad nami coś bardzo mocno zaświeciło. Światło było tak silne, że niemal całe boisko i drzewa znajdujące się w pobliżu nas, pojaśniały(tak jakby ktoś od góry zrobił nam zdjęcie z bardzo mocnym flashem.Wszyscy oniemieliśmy.Szybko popatrzyliśmy w kierunku zenitu i udało się nam dostrzec tylko zanikającą smugę na niebie. Czy mógł to być meteor? Światło było naprawdę bardzo mocne. Czy może ktoś z was też zaobserwował to zjawisko?
 4. Dokładnie Dzięki za waszą pomoc i linki z informacjami. Myślę że temat można zamknąć.
 5. Czyli jeśli zaparuje mi zwierciadło główne lub kątowe to nie mogę do dotykać, tylko czekać aż samo wyschnie ?
 6. Ok. Dzięki Wam za informacje Bardzo mi się przydały. Wiem że nie jest to jakiś bardzo dobry sprzęt, ale dla mnie wystarczy. I jeszcze jedno pytanie. Czy gdy okulary lub inne optyczne części zaparują lub oszronią się, to po przyniesieniu teleskopu do domu mam je czymś wytrzeć czy poprostu poczekać aż same "odparują" ?
 7. Cześć. Wczoraj kupiłem teleskop Newtona: Sky-Watcher (Synta) SK 1145 na montażu EQ1. I mam kilka pytań odnośnie jego użytkowania: 1.Czy potrzebuje jakiegoś dodatkowego sprzętu aby prowadzić obserwacje w nocy kiedy jest zimno? Czy nic nie ulegnie uszkodzeniu? 2.Na czym polega kolimacja teleskopu? Czy można to zrobić samemu, czy muszą to robić specjaliści? 3.Możecie podać kilka porad od siebie odnośnie użytkowania
 8. A co myślicie o takim teleskopie? http://allegro.pl/teleskop-sky-watcher-sk1145-eq1-mapa-szczecin-i1789905236.html albo takim: http://allegro.pl/teleskop-skywatcher-synta-sk-1149-eq2-gwarancja-2l-i1786318176.html
 9. Cześć! Chciałbym się was zapytać jaki teleskop polecacie mi kupić do oglądania (księżyca i mgławic przeważnie). Mój budżet mieści się w granicach 400-450zł
 10. Dzięki za informacje.Niestety nic ciekawego nie znalazłem. Czekam na dalsze propozycje
 11. Witam! W najbliższym czasie planuje kupić sobie teleskop ale niebardzo się na tym znam ;/ Mieszkam na obrzeżach małego miasteczka. Miejscem obserwacji była by łąka. Chciałbym aby teleskop był uniwersalny(do obserwacji różnego typu obiektów), jednak mogę na niego przeznaczyć max. 400zł . Zastanawiałem się nad kupnem takiego teleskopu: http://allegro.pl/teleskop-sky-watcher-n-114-500-eq-1-sklep-warszawa-i1704260578.html Jednak nie wiem czy jest on dobry. Prosiłbym abyście wysyłali linki do teleskopów wartych uwagi. Czekam na odpowiedzi PS. Co oznacza termin Synta 8" lub Synta 10" ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.