Jump to content

Adam_Jesion

Właściciel
 • Content Count

  22144
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Adam_Jesion last won the day on November 15 2019

Adam_Jesion had the most liked content!

Community Reputation

12481 Excellent

5 Followers

About Adam_Jesion

 • Rank
  Astrography.com
 • Birthday 09/28/1974

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astrography.com/pl
 • Skype
  adam_jesion

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Astrofotografia :)
 • Sprzęt astronomiczny
  Przez ostatnie kilkanaście lat używałem niezliczone ilości bardzo różnego sprzętu. To pozwala mi doradzać innym z pełnym przekonaniem i doświadczeniem.

Recent Profile Visitors

50187 profile views
 1. Etam... Grey Fox jest jaśniejszy
 2. Na szybko policzyłem z logów RMS: 0,78 sekundy kątowej total (+/-0,39") . Całkiem nieźle, jak na obciążenie i długość 150 mm APO. Przebieg poniżej ma kilka minut (pewnie ok 10). Dodam jeszcze, że jest to rezultat już wypracowany, tzn. po tuningu parametrów ustawienia TDM oraz, co nawet istotniejsze, parametrów EQMODa. Było to możliwe dzięki funkcji monitorowania TDMa, tzn. można śledzić na wykresie podgląd LIVE korekt/trackingu, więc każda zmiana parametru trackingu jest od razu widoczna na ekranie (dzięki enkoderowi na osi). Z tego co wiem, to feature nowej wersji TDMa, bo kiedyś ludzie tuningowali te ustawienia na "gwiazdach", co jak sobie wyobrażam, musiało być bardzo czasochłonne. Dla jasności - ten zestaw będzie guidowany w sposób tradycyjny. Zależy nam jednak, żeby sam montaż dawał na wyjściu możliwie najlepsze prowadzenie, żeby sam guiding służył już tylko do korekcji ugięć, dryfu, polarnej, refrakcji atmosfery, itp., a nie szarpania samego montażu.
 3. Mam bardzo dużo przemyśleń w kwestii tego EQ6, z chęcią się z nimi podzielę (i danymi, bo już ich trochę mam), ale dzisiaj jestem za bardzo zmęczony, żeby coś mądrego napisać. Mam jednak pewną koncepcję, która przyszła mi do głowy, kiedy zobaczyłem powyższe zdjęcia Jacka. Ten montaż musi się nazywać: GREY FOX Idę zastrzec nazwę
 4. until
  Koniunkcja Jowisza z Księżycem
 5. Dziękuję @TUR za ten post. Z całej tej dyskusji jest on najbliższy mojemu postrzeganiu misji Astropolis. Uprzejmość, serdeczność, dobroduszność, empatia, wyrozumiałość, tolerancja, kompetencje, wiedza, merytoryka, inspiracja, piękno kosmosu, promocja nauki. Chciałbym, żeby właśnie z tymi słowami kojarzyła się marka Astropolis. W tej chwili na pewno tak nie jest. Merytoryka nie może istnieć kosztem serdeczności. Wiedza nie może zabijać tolerancji. Czeka nas bardzo wiele pracy, żeby zakodować to DNA, ale na pewno chciałbym w tym kierunku kierować Astropolis. Nie wiem, jak bardzo to dotyczy tego wątku - szczerze - nie chcę go jakoś dogłębnie analizować. Fakt jest jednak taki, że autor tego wątku poczuł się urażony, a jestem przekonany, że było conajmniej 1000 możliwości poprowadzenia tej dyskusji w takich sposób, żeby wszyscy wyszli z niej szczęśliwsi i mądrzejsi.
 6. Zacytuję sam siebie. To w kontekście wytycznych, wg których prawnik pisze nam nowy statut.
 7. Oczywiście. Z natury rzeczy fundacje są „not for profit” - zarabiają tylko na swoją działalność statutową, co ma gwarantować jej użyteczność społeczna (podlegamy pod ministra). A co do celów statutowych to gdzieś już tu w wątku je wymieniałem. Zaadoptowałem moją starą fundację, która powołana była do innego celu. W tej chwili zmieniamy jej statut na ostateczny. Jak będzie gotowy to go tu wrzucę. To jest ostatni etap przekształcenia, o którym pisałem.
 8. Wiekopomna chwila. Po ponad pół roku prac prawnych udało się przekształcić istniejącą fundację w nowy byt przygotowany pod rozwój naszej społeczności. Zakończyliśmy właśnie III etap transformacji i dzisiaj otrzymałem informacje, że zmiany i nowa nazwa widoczne są już w KRS. To oznacza, że mogę już oficjalnie ogłosić, że jesteśmy Fundacją Astropoils. Pozostała jeszcze tylko jedna iteracja zmian w statucie rozszerzająca nasze cele statutowe oraz wybór pierwszej Rady Programowej i Naukowej Fundacji. Zakładam, że to powinno zająć kilka tygodni, choć biorąc pod uwagę, że przez pandemię sądy działają znacznie wolniej, to może się jeszcze trochę przeciągnąć. Jak to mówią młodzi: jaram się jak... Załączam oficjalny wypis z KRS. PS. W związku ze zmianą struktury organizacyjnej i oficjalnego właściciela Astropolis będziecie musieli zaakceptować ponownie nowy regulamin i politykę prywatności. Ale to za jakiś czas. Uprzedzam, żebyście nie byli zaskoczeni, że pojawi się taki obowiązek. odpis_aktualny_546739_1593074444869.pdf
 9. until
  Ciekawa okultacja, która rozpocznie się od nieoświetlonej części tarczy Księżyca.
 10. until
  Dzienna okultacja Wenus w wykonaniu Księżyca.
 11. until
  Ostatnia okultacja Wenus widoczna z Polski nastąpiła 19 czerwca2020 roku przy fatalnej aurze pogodowej w północnej Wielkopolsce. Listopadnie jest najlepszym miesiącem do prowadzenia obserwacji czegokolwiek, z powodu niestabilności aury pogodowej, ale miejmy nadzieję, że tym razem obserwacje będą udane!
 12. until
  Ponad połowa tarczy Marsa oglądana z północnej Wielkopolski zniknie pod tarczą Księżyca.
 13. until
  Grudniowy poranek okazać się może szczęśliwym dla łowców wyjątkowych zjawisk astronomicznych na nieboskłonie. Dojdzie do okultacji znajdującego się w opozycji Marsa.
 14. Dokładnie, bez dwóch zdań. Co więcej, nie ma innej drogi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.