Jump to content

Adam_Jesion

Właściciel
 • Content Count

  22366
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Adam_Jesion last won the day on August 9 2020

Adam_Jesion had the most liked content!

Community Reputation

13119 Excellent

7 Followers

About Adam_Jesion

 • Rank
  Astrography.com
 • Birthday 09/28/1974

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astrography.com/pl
 • Skype
  adam_jesion

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Astrofotografia :)
 • Sprzęt astronomiczny
  Przez ostatnie kilkanaście lat używałem niezliczone ilości bardzo różnego sprzętu. To pozwala mi doradzać innym z pełnym przekonaniem i doświadczeniem.

Recent Profile Visitors

64349 profile views
 1. Facebook jest bardzo dobry do budowania bardzo szerokich i płytkich społeczności. Fora odwrotnie - budują bardzo wąskie, ale jednocześnie głębokie merytorycznie społeczności.
 2. Aktywność na AP jest rewelacyjna. Biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy wieszczyli nam śmierć przez ugodzenie w serce nożem Fejsbuka, oraz brak „pompowania aktywności” (akcje, konkursy, kampanie), tym bardziej możemy się cieszyć. Mamy prawdziwą, organicznie rosnącą społeczność. Technicznie też to nasz najlepszy okres - najbardziej stabilny i bezproblemowy. Z tej perspektywy nie żałuję inwestycji we własny serwer i admina. Puentując, wygląda na to, że nadal jesteśmy potrzebni i platforma stanowi istotny element polskiego środowiska Astro. I to jest hiper fajne. Dzięki.
 3. A tak jeszcze odnośnie marki EXO, to niedawno widziałem na jakieś stacji akcesoria (jakaś prosta elektronika, słuchawki, akcesoria do smartfonów, etc - tania chińszczyzna) marki właśnie EXO, do tego z absolutnie identycznym logiem, które zaprojektowałem dekadę temu. Być może przypadek (wpisany znak nieskończoności), ale... zawsze takie historie budzą emocje u twórców Więc marka jest już raczej zaorana, choć mimo wielu użyć nadal w interesującej nas kategorii jest wolna (wg europejskiego EUIPO): https://euipo.europa.eu/eSearch/#basic/1+1+1+1/100+100+100+100/"EXO"
 4. Astroking nigdy nie był sklepem sensu stricte. To była moja osobista działalność wynikająca z faktu, że po likwidacji Astromarketu zostały nam aktywne umowy dealerskie. Fun fact - nadal je mam, więc jak ktoś się nudzi i ma kapitał na budowanie astro-biznesu, to mogę mu BARDZO pomóc. Ja się do biznesów prowadzonych w naszym środowisku nie nadaję Astromarket z jednej strony był jednym z najfajniejszych projektów (bez wątpienia w relatywnie krótkim czasie odmieniliśmy krajobraz tej branży w PL, która wcześniej opierała się w zasadzie tylko na SW), a z drugiej - jednym z najgorszych (szeroki i ba
 5. Tych wątków w ogóle nie powinniśmy mieszać z początkami Astropolis. W marcu nie było nawet takiego pomysłu, a co dopiero planu. Pierwsze wątki napisane na naszej platformie pojawiły się pod koniec sierpnia 2003.
 6. Bez szans. Kiedyś straciłem spory backup i raczej już go nigdy nie odzyskam. Szkoda. Bardzo przykre jest to, że w komplecie już jej nigdy nie zwołamy. Mimo to, ja jestem całym sercem "za". PS. Cały czas mam zachowane forum Rady z najbardziej aktywnych czasów (od początku incepcji). Będzie co czytać
 7. Ależ sentyment. Łezka się w oku kręci. 18 lat minęło.
 8. Przyjaciele, ten post nie jest dla mnie łatwy, ani przyjemny, ale biorąc pod uwagę aspekty prawne i etyczne (odpowiedzialność), Fundacja Astropolis - administrator portalu Astropolis.pl oraz patron mediowy zlotu - zmuszona jest zająć stanowisko w kwestii wsparcia i organizacji podmiotowej imprezy. Wybaczcie "oficjalne" brzmienie, ale w tej sytuacji nie mamy wyjścia. Definitywnie odcinamy się od organizacji tegorocznego zlotu oraz jakiejkolwiek aktywności zachęcające do udziału w tego typu imprezach w czasie obowiązywania obostrzeń/zaleceń anty-pandemicznych lub podczas występowania
 9. Zlokalizowałem winnego - to moduł z popularnymi zdjęciami. Na razie pozostanie wyłączony, a ja zgłaszam jego awarię.
 10. Nie potrafię zreplikować tego błędu. Ktoś go jeszcze widzi?
 11. Taka postawa jest możliwa już chyba tylko w branży astro (albo innych małych - hobbystycznych). W każdym innym konsumenckim segmencie rynku UOKIK (i sami klienci w sądach) dawno by branżę posprzątały (albo wręcz zamiotły).
 12. Jak ex-sprzedawca sprzętu łączę się z bólem. Przyznaję, że aby skutecznie prowadzić biznes astro-sprzpętowy trzeba albo mieć bardzo dużą odporność na nieszczęście klientów, albo dobre finansowanie (najlepiej bogaty filantrop, żeby wpadki producentów brać na klatę/własną kieszeń). Tak, czy siak - nie jest to pomysł na szczęśliwe życie
 13. WOW! Piękny sprzęt. Czy ty go sprzedawałeś na Astropolis, czy przegapiłem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.