Jump to content

Adam_Jesion

Właściciel
 • Content Count

  22372
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Adam_Jesion last won the day on August 9 2020

Adam_Jesion had the most liked content!

Community Reputation

13132 Excellent

8 Followers

About Adam_Jesion

 • Rank
  Astrography.com
 • Birthday 09/28/1974

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astrography.com/pl
 • Skype
  adam_jesion

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Astrofotografia :)
 • Sprzęt astronomiczny
  Przez ostatnie kilkanaście lat używałem niezliczone ilości bardzo różnego sprzętu. To pozwala mi doradzać innym z pełnym przekonaniem i doświadczeniem.

Recent Profile Visitors

68886 profile views
 1. Dokładnie. Idealnie pokrywający się histogram w 3 kanałach RGB będzie miało tylko i wyłącznie zdjęcie monochromatyczne (greyscale).
 2. Nowe wieści od producentów. Chyba jest jeszcze gorzej Ciekawe, jak to wpłynie na ceny. "Dear dealer colleagues, unfortunately the availability of telescopes, mounts and accessories has deteriorated massively lately. In the meantime, we only know what we can actually sell and what we cannot sell after counting the items at the incoming goods department. Delivery times of one year and longer are now quite normal. Many factories are no longer accepting orders for 2021, for example. The situation is likely to get even worse."
 3. Czytacie (nie wszystko), ale wyciągamy też wnioski z historii, bo ona zawsze się powtarza. Ekolog banowany był wiele razy. Z jakichś powodów postanowiono go przywrócić. Jeżeli uważacie, że należy go znowu usunąć, to decyzja będzie w rękach moderatorów. W wolnej chwili przejrzę jego aktualną twórczość. Jeżeli zapadnie decyzja o kolejnym banie, to raczej usuniemy jego konto i całą twórczość bezpowrotnie.
 4. Testuję te filtry i u mnie działają. Trzeba być oczywiście zalogowanym. Możecie napisać, jak dokładnie objawia się problem? Generalnie należy zaznaczyć, co chce się mieć widoczne (można klikać na nazwę całej kategorii - wtedy zaznaczą się wszystkie podkategorie).
 5. To forum o zacięciu naukowym, więc wystarczy, że wrzucę spektrum promieniowania elektromagnetycznego, żeby @kubamannie musiał bać się swojego routera Wifi. A w kwestii energii, to router emituje jej tak mało, że nie da się żadnymi współczesnymi metodami zarejestrować wzrostu temperatury spowodowanej tym promieniowaniem. Jeżeli ktoś boi się mikrofal o takich energiach, to powinien definitywnie uważać na promieniowanie w zakresie widzialnym, bo tam i częstotliwości bliższe jonizującemu i energie większe (pewnie czujesz ciepło na skórze, kiedy wystawisz się na Słońce?). A jeśli nada będzie się
 6. Facebook jest bardzo dobry do budowania bardzo szerokich i płytkich społeczności. Fora odwrotnie - budują bardzo wąskie, ale jednocześnie głębokie merytorycznie społeczności.
 7. Aktywność na AP jest rewelacyjna. Biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy wieszczyli nam śmierć przez ugodzenie w serce nożem Fejsbuka, oraz brak „pompowania aktywności” (akcje, konkursy, kampanie), tym bardziej możemy się cieszyć. Mamy prawdziwą, organicznie rosnącą społeczność. Technicznie też to nasz najlepszy okres - najbardziej stabilny i bezproblemowy. Z tej perspektywy nie żałuję inwestycji we własny serwer i admina. Puentując, wygląda na to, że nadal jesteśmy potrzebni i platforma stanowi istotny element polskiego środowiska Astro. I to jest hiper fajne. Dzięki.
 8. A tak jeszcze odnośnie marki EXO, to niedawno widziałem na jakieś stacji akcesoria (jakaś prosta elektronika, słuchawki, akcesoria do smartfonów, etc - tania chińszczyzna) marki właśnie EXO, do tego z absolutnie identycznym logiem, które zaprojektowałem dekadę temu. Być może przypadek (wpisany znak nieskończoności), ale... zawsze takie historie budzą emocje u twórców Więc marka jest już raczej zaorana, choć mimo wielu użyć nadal w interesującej nas kategorii jest wolna (wg europejskiego EUIPO): https://euipo.europa.eu/eSearch/#basic/1+1+1+1/100+100+100+100/"EXO"
 9. Astroking nigdy nie był sklepem sensu stricte. To była moja osobista działalność wynikająca z faktu, że po likwidacji Astromarketu zostały nam aktywne umowy dealerskie. Fun fact - nadal je mam, więc jak ktoś się nudzi i ma kapitał na budowanie astro-biznesu, to mogę mu BARDZO pomóc. Ja się do biznesów prowadzonych w naszym środowisku nie nadaję Astromarket z jednej strony był jednym z najfajniejszych projektów (bez wątpienia w relatywnie krótkim czasie odmieniliśmy krajobraz tej branży w PL, która wcześniej opierała się w zasadzie tylko na SW), a z drugiej - jednym z najgorszych (szeroki i ba
 10. Tych wątków w ogóle nie powinniśmy mieszać z początkami Astropolis. W marcu nie było nawet takiego pomysłu, a co dopiero planu. Pierwsze wątki napisane na naszej platformie pojawiły się pod koniec sierpnia 2003.
 11. Bez szans. Kiedyś straciłem spory backup i raczej już go nigdy nie odzyskam. Szkoda. Bardzo przykre jest to, że w komplecie już jej nigdy nie zwołamy. Mimo to, ja jestem całym sercem "za". PS. Cały czas mam zachowane forum Rady z najbardziej aktywnych czasów (od początku incepcji). Będzie co czytać
 12. Ależ sentyment. Łezka się w oku kręci. 18 lat minęło.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.