Skocz do zawartości

Adam_Jesion

Właściciel
 • Zawartość

  19141
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  156

Ostatnia wygrana Adam_Jesion w Rankingu w dniu 14 Czerwiec

Adam_Jesion posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

9326 Excellent

O Adam_Jesion

 • Tytuł
  AstroKing.pl
 • Urodziny 28.09.1974

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astroking.pl
 • Skype
  adam_jesion

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Jestem AstroKing.pl - czyli oficjalny przedstawiciel i partner wielu uznanych marek astronomicznych z całego świata: Teleskop Service, ASA, FLI, Takahashi, ZWO, AstroTrac, Astrolumina, Atik, Explore Scientific, Altair Astro, Geoptic, Gerd Neumann, Hotech, iOptron, Losmandy, Lunt, MoonLite, Starlight Instruments, Omegon, Orion Optics (i wielu innych).

  Szukasz czegoś dla siebie? Wyślij do mnie wiadomość.
 • Sprzęt astronomiczny
  Przez osatatnie kilkanaście lat używałem niezliczone ilości bardzo różnego sprzętu. To pozwala mi doradzać innym z pełnym przekonaniem i doświadczeniem.

Ostatnie wizyty

9009 wyświetleń profilu
 1. TS 60ED APO

  Wow, ale "pro" recenzja. Fajnie, że maleństwo się sprawdza.
 2. Nowe Astropolis a.d. 2017

  Pytanie o prędkość - czujecie różnicę? Działa szybko? Czy jest ktoś, komu forum działa wolniej niż poprzednie?
 3. Obiekt wymagający dość długich czasów ekspozycji w kanale OIII. Pierwsze zdjęcie został zrobione kamerą Atik One 6,0 M z czasem naświetlania w OIII - 1200s na jedną klatkę. W sumie kanał OIII: 6x1200s,Ha-13x900s. Na drugim zdjęciu jest tylko Ha-13x900s. Trzecie zdjęcie pochodzi sprzed dwóch lat i został zrobione kamerą Sbig Stl 11000M. Czasy ekspozycj: Ha-8x900s bin1, OIII-6x1900s bin2.
 4. Celestia Open Source

  Jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Treści są otwarte, więc mogą migrować gdzie chcą.
 5. Celestia Open Source

  Dzisiaj naprawiłem Celestię. Już wszystko działa, jak powinno. Przy okazji chciałem coś ogłosić. Ponieważ jako Astropolis nie mamy za bardzo mocy, zasobów i pomysłu na Celestię to wymyśliłem, że chciałbym ją otworzyć i przekazać bezwarunkowo zawartość w domenę publiczną. Jest tam naprawdę bardzo dużo wiedzy, masa pracy, a może ktoś się tu znajdzie, kto chciałby coś takiego sobie rozbudować w ramach jakiejś tam wizji. Każdy zainteresowany będzie mógł się tymi danymi pobawić (oczywiście z poszanowaniem otwartej licencji CC BY-SA 3.0). Wystarczy się odezwać, a udostępnię bazę danych. Jak się nie znajdzie chętny do jej rozwijania, to oczywiście ja gwarantuję jej utrzymanie na serwerach - no limit. Po prostu nie będzie rozwijana, czyli tak, jak to się dzieje od kilku lat.
 6. Koledzy mają rację. Ta pierwsza wersja jest naprawdę bardzo dobra.
 7. SLOAN filter prodżekt :)

  Sprowokowałeś mnie do pogrzebania za "ciekłymi filtrami" i widzę, że jest nadzieja na pożegnanie w przyszłości obleśnych i niepraktycznych kół filtrowych. http://www.novaphotonics.com/lyot-filter/lyot-filter-rapidtuning.html https://en.wikipedia.org/wiki/Liquid_crystal_tunable_filter Amazing.
 8. SLOAN filter prodżekt :)

  OMG! Najciekawszy wątek roku. Kocham innowację, a to, co się tu powyprawiało to kwintesencja wynalazczości. @HAMAL - zgłoś cholera patent na "ciekłe filtry" - LQF (LiQuid Filters). Przecież z tego da się zrobić całą gamę filtrów, bo barwienie cieszy jest dużo łatwiejsze, niż szkła Co prawda sprawność nie będzie powalać, ale... cena wynagrodzi Zrób filtry RBG LQF
 9. Nowe Astropolis a.d. 2017

  Tak, dzisiaj kilka bugów pożegnaliśmy
 10. Carina upragniona....

  Jak już ci pisałem "prywatnie" @janowet - bardzo dobre zdjęcie. Absolutnie "the best" w Twojej kolekcji (i pewnie nie tylko tam).
 11. Zobaczcie, jak ważny jest UX. Złe rozwiązanie pisania statusów na tablicy innego użytkownika powoduje, że wiele osób myśli, że pisze do nich prywatną wiadomość. 

  1. Pokaż poprzednie komentarze  2 więcej
  2. Agent Smith

   Agent Smith

   Skoro jest zbrodnia, musi być i kara... a więc?

  3. Adam_Jesion

   Adam_Jesion

   @szuu - masz rację. Da się zauważyć więcej interakcji w wątkach i może to jest lepszy kierunek? Waham się, bo mam na liście zadań plugin rozbudowujący Statusy. Muszę jeszcze trochę poobserwować, jak to się przekłada na cyfry w globalnym ujęciu. Ciągłe dylematy. Takie "bzdurki" (by się wydawało) potrafią zabić interakcja, a przez to i całe fora. Jak u sapera - jeden błąd i boom.

  4. Adam_Jesion

   Adam_Jesion

   z drugiej strony ta "lekkość" pisania w statusach ma swoją wartość. Pewnie nawet większą, niż mi się wydaje.

 12. Nowe Astropolis a.d. 2017

  Z tego co widzę, używasz bardzo starej wersji Chrome (nawet 32, przy aktualnej 59). Być może tu jest problem?
 13. Nowe Astropolis a.d. 2017

  Ad 1. Używam wersji mobilnej codziennie i bardzo ją lubię. Podejrzewam, że występują różnice w zależności od telefonu. Tak jak pisałem, mobile będzie rozwijany równolegle, ale z mniejszym priorytetem. Ad. Można to wyłączyć.
 14. Nowe Astropolis a.d. 2017

  Sprawdźcie czy na pewno w czasie logowania macie zaznaczoną opcję "zapamiętaj mnie". Zidentyfikowaliśmy bug'a - musi być to włączone. Czekamy na update silnika.
×