Jump to content

Adam_Jesion

Właściciel
 • Content Count

  22339
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Adam_Jesion last won the day on August 9 2020

Adam_Jesion had the most liked content!

Community Reputation

13012 Excellent

7 Followers

About Adam_Jesion

 • Rank
  Astrography.com
 • Birthday 09/28/1974

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astrography.com/pl
 • Skype
  adam_jesion

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Astrofotografia :)
 • Sprzęt astronomiczny
  Przez ostatnie kilkanaście lat używałem niezliczone ilości bardzo różnego sprzętu. To pozwala mi doradzać innym z pełnym przekonaniem i doświadczeniem.

Recent Profile Visitors

60993 profile views
 1. Wreszcie. Idą nowa generacja matryc - zakrzywionych. Takie matryce w astrofotografii robiłyby totalną rewolucję. https://www.digitalcameraworld.com/news/sony-to-announce-a-curved-sensor-full-frame-camera

  1. Show previous comments  6 more
  2. Marek_N

   Marek_N

   To raczej do jakiegoś kompaktu FF
   Zakrzywione matryce to wymóg rynku smartfonów - będzie można znacznie uprościć budowę obiektywu, a co za tym idzie grubość całego modułu foto. Kolejne lata przyniosą telefony z coraz większymi sensorami.

  3. riklaunim

   riklaunim

   Kamery Schmidta powrócą ;)

  4. BogdanS

   BogdanS

   Zdaje mi się że już 40lat temu robili foty na zakrzywionych kliszach ;)

 2. until
  Okultacja gwiazdy v Virginis przez Księżyc (98,5%)
 3. https://www.facebook.com/groups/741495986712657/permalink/780677986127790/?__cft__[0]=AZUauK_Y7ZJ6UymSe0E13oV20uv5gIw0QE98D9n8PsOrvz2-hjWZ2x7b8S-1iJJ8LrjIH1TaOq13LQLLSC7HAMLT6Ue0gOflmMW7lBF6__jxajHAV4x_jVSasBOcr4KwJsC_YP7xovHiwFrJQ1DnyNZ2cFDIFhVSS0-lq_1LZ9hwYSRcacme5TnEY7cuyCV3vP4&__tn__=%2CO%2CP-R
 4. Żeby nie tworzyć zupełnie nowego bytu, to zaadoptowałem do tego celu moją "starą" fundację. I na tym polegał problem, żeby zmienić jej parametry (statut), nazwę, zarząd, itd. Poprzednia nigdy nie działała, nie dokonała żadnej czynności operacyjnej, dlatego zdecydowaliśmy się pójść tą ścieżką (zamiast zupełnie nowego podmiotu).
 5. Astrolumina to mała niemiecka firma, która sprzedaje produkty QHY i na które czasami nakleja swoje logo. A dlaczego sprzedaje też na teren PL? Bo w PL nikomu nie chce się tego robić (i nie opłaca). QHY swego czasu mocno szukał jakiegoś sensownego partnera w PL, który byłby w stanie kupić więcej niż 1 kamerę, ale najwyraźniej bez skutku.
 6. Wiekopomna chwila. Wreszcie zakończyliśmy dosyć skomplikowany proces zmiany statutu fundacji i już teraz odpowiada naszym celom. To oznacza, że mamy za sobą wszystkie etapu i Fundacja Astropolis jest już w 100% operacyjna. Kolejny etap to zmiany regulaminów Astropolis, które będą odzwierciedlać nowy organ prowadzący forum odpowiedzialny za ochronę danych osobowych i wszystkie umowy z użytkownikami. Zdaję sobie sprawę, że dla was jest to całkowicie obojętny proces, ale dla nas jest super ekscytujący. W najbliższych latach będziemy w stanie robić rzeczy, które wcześnie nie były możl
 7. Wspaniałe. Życzę powodzenia i trzymam kciuki za powodzenie. Jeśli dostęp do społeczności Astropolis będzie ci pomocny, to korzystaj ile wlezie. <3
 8. https://www.instagram.com/p/CIyznWtncPM/?igshid=iubt37apmy40 Przed chwilą wyedytowała wpis i dorzuciła info o "poszukiwaniach autora" i ostatecznie umieściła info o Michale. No nic, upiekło się (a już się napaliłem na królową foliarzy). Szkoda, że sama o tym nie pomyślała, tylko ktoś musiał ją uświadomić/ostrzec.
 9. My tu gadu, gadu, a wczoraj jedna z top celebrytek polskich (śpiewająca) wrzuciła sobie na insta zdjęcie z naszej kolekcji (Astrography), bez żadnego otagowania, oznaczenia autorem, itp. Dramy nie ma, ale w ramach edukacji powszechnej o majątkowych prawach autorskich i pokrewnych prawnik już przygotowuje małe co nieco (raczej miłe, póki co). Swoją drogą, muzycy tak płaczą, że im ludzie muzykę biorą bez pytania, ale jak chodzi o zdjęcia, to już ta zasada nie obowiązuje? Taka jest właśnie świadomość IP w Polsce.
 10. Dokładnie tak jest. Niestety występują tu dwa wektory, które działają naprzeciw siebie. Przez covid (w wielu branżach) wzrósł popyt, ale niestety podaż surowców nawet spadła. Efekt - brak towaru, wyższa cena. Dokładnie jak w branży komputerowej przez edukację i pracę w domu.
 11. Rób dla siebie, a potem sprzedawaj. Trzymam kciuki. Jak wy tego nie zrobicie, to ja zrobię to za kilka lat, więc się streszczajcie (póki nie mam czasu)
 12. Dobrze, że o tym piszesz, bo... to akurat najprostszy z elementów (nie trzeba zaawansowanej technologii), który można robić nawet w lesie. Mam nadzieję, że kogoś ta sytuacja zmotywuje i zacznie szlifować lustra w "piwnicy", żeby je potem dostarczać inny lokalnym producentom całych teleskopów (vide Orion Optics). Żebyś ty widział, jakie prymitywne metody wykorzystuje się do robienia luster Gorzej z soczewkami, ale...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.