Jump to content

sullifan

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About sullifan

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy ktoś się orientuje jaką temperaturę powierzchni min i max powinna mieć taka grzałka aby dawała efekt? Czy warto zrobić grzałkę bez regulatora, czy będzie to utrudnienie w różnych temperaturach otoczenia ze względu na brak regulacji?
 2. Problem rozwiązałem, jak ktoś miałby podobny to można to rozwązać robiąc master dark w sharpcap https://docs.sharpcap.co.uk/2.9/17_CapturingandUsingDarkFrames.htm Master darka można zastosować właśnie w sharpcap podczas nagrania lub później wrzucając go przez opcję calibration w Autostakkert ( w autostakkert wyszedł mi lepszy efekt) Temat dotyczy sesji kiedy mocno prześwietlamy/wyciągamy obiekty (np. polowanie na księżyce) i wychodzą szczegóły tła, w normalnych sesjach może być zbędny
 3. Witam Ostatnio podczas nagrywania i stackowania planet odniosłem wrażenie, że mam zakłócenia tła, które mogą wynikać właśnie z faktu martwych lub goracych pikseli. Poniżej zdjęcie po stackowaniu. Prześwietliłem je, aby wzmocnić widocznosc zakłóceń oraz zdjęcie czarne z ukazaniem tych pikseli. Czy coś można z tym zrobić? W autostakkert jest mozliwośc dodawania darków, flatów, mapy pikseli, ale nie wiem jak to działa, próbowałem cos robić ale nic nie wychodziło (kamerka T7 Astro)
 4. mam jeszcze jedno pytanie, czy ta kamerka jest docelowo na USB 3.0 czy 2.0, bo na ali nie ma info, ktoś wcześniej pisał, ze 3.0 pytam, bo dostałem z nią kabel 2.0 i nie wiem czy jest sens kupować kabel 3.0 skoro i tak osiagam przy "ściszonej" ekspozycji podane dla niej maksy fps więc chyba i tak więcej nie wyciągną przecież?
 5. cos takiego miałem wczoraj, jedyne co się zastanawiam to zmiana RAW8 na RGB24
 6. Hej Dostałem ostatnio kamerkę T7 Astro z aliexpress (czyli to ten klon ZWO ASI120) Jednak nie wiem czy coś źle robię... od poczatku może Wczoraj nagrywałem w sharpcap Saturna - na ekranie miał normalne kolory jak to saturn Na nagraniu avi jest już jakiś bez kolorów - zdjęcie 2 Natomiast po wrzuceniu do pipp jest już niebieski - zdjęcie 1 po zestackowaniu w pipp (czy to może być spowodowane tym, że filtr w kamerce to tylko IR bez UV cut? Ktoś gdzieś pisał jednak, że ma ona IR/UV, ale to chyba by było widac już na avi?) Podczas stackowania w registax (zdjęcie 3,4) wychodzi jeszcze jeden problem, po naciśnięciu opcji limit przed stackowaniem punkty nagle uciekają w górny lewy róg i finalnie wychodzi białe zdjęcie Wcześniej filmowałem webcamem i było wzystko OK zawsze
 7. Witam Mam na sprzedanie swoją kamerkę MS Lifecam Cinema jakby ktoś chciał się pobawić w fotki Układu Słonecznego. Kamerka jest przygotowana pod astrofoto - modyfikacja, zamontowana w obudowę od okularu + filtr IR/UV 1,25 wkręcany w obudowę, wygląd/estetyka - stan idealny. Cena 190 zł z przesyłką. Jak cos to PW Do kompletu dorzucam również obiektyw i resztę elementów z modyfikacji jeśli ktoś chciałby przywrócić wersję standardowego webcama.
 8. Hej, czy do tej kamerki wskazane sa filtry IR lub UV do planet i Księżyca? Jest jakaś przedłużka wkręcana z czerwonawym szkiełkiem, ale nie wiem czy to filtr czy tylko zwykła szybka... Pytam bo wcześniej uzywałem zmodyfikowanego webcama i musiałem mieć przynajmniej filtr IR
 9. ok, dzięki za rady, pobawię się w najblizszym czasie
 10. ok, dzięki wielkie, już wiem trochę więcej
 11. Ok, to może zadam jeszcze jedno pytanie z innej beczki bo mi sie nasunęło Kiedy robię darki po sesji przez teleskop, to tez muszą być wykonane z body umocowanym na wyciągu identycznie jak były robione lighty, czy mogę zdjąć aparat i założyć tylko na niego dekielek do body i je zrobić?
 12. 17mm Czyli rozumiem nie zmniejszę szumów robiąc mniejsze ISO, przymknięcie przysłony, zwiększając czas np do kilku minut?
 13. Ostatnio robiłem kilka fotek Drogi Mlecznej i zastanawia mnie pewna kwestia Jak wiadomo bez prowadzenia możemy na szerokokątnym obiektywie ustawić czasy rzędu 20-30s, no OK. Jak natomiast wygląda sprawa kiedy mamy prowadzenie? Czy jest jakiś czas graniczny/maksymalny dla jednej klatki? Czy warto robić DM z ekspozycjami na 1 klatkę rzędu 5-8 minut (czy to nie za duże czasy jednak jak na DM? No i czy lepszy efekt uzyskam (na czym może polegać różnica finalna zdjęcia) robiąc np. 24 klatki po 30s czy 2 klatki po 6 minut Czy dobrze rozumuje - lepiej zwiększać czas, przymykając przysłonę co poprawi ostrość i zmniejszać przy tym ISO redukując szumy? (EQ3 2 z napędem + Canon EOS 500D + Sigma 17-70)
 14. W zasadzie sprawa dość ciekawa, ale to chyba działania w rękach mieszkańców Siechnic czy Bogatyni gdzie są te szklarnie - osobiście nie wyobrażam sobie mieszkać gdzieś obok, a są tam przecież osiedla, w nocy maja jak w dzień, a szklarnie palą do ok 1-2 nad ranem. Z drugiej strony sam zarządca Parku Izerskiego wypowiedział się, że szklarnie nie maja wpływu na sam park i niebo w nim. Pytanie jak jest w rzeczywistości bo jak czytam zdania turystów bywają inne - jak chociażby tutaj na forum.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.