Jump to content

kasianml

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About kasianml

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. kasianml

  kasianml

 2. Chciałam Wam wszystkim powiedzieć WIELKIE DZIĘKI za propozycje, porady i wszystkie inne wypowiedzi . Jestem mile zaskoczona . Co prawda, jeszcze nie wiem co w końcu zrobię, ale jeśli zdecyduję się na kupno teleskopu to mój wybór padnie chyba na Sky-Watcher, który polecił JSC. Na pewno będę jeszcze pisać, gdy zabiorę się za wybór teleskopu dla siebie . Dzięki raz jeszcze!
 3. Dzięki za tak szybką reakcję! Skylux jak patrzę na cenę w necie przekracza moje możliwości budżetowe. Cena 200 zł jest dla mnie optymalna. Poważnie zastanawiam się nad TPL Travel 70 za 239zł, dzięki za propozycję! Powiem szczerze, że sama bym taki chciała! A co do lornetki..... ja mam Nikona Action EX 10x50 CF i dla Młodej jest.... za duża. Pomimo regulacji rozstawu okularów Młoda nie potrafi przez nie patrzeć. A nie wiem czy są jakieś mniejsze lornetki bardziej dopasowane do drobnej buźki dziecka. I wiem, że rozsądek podpowiada "kup lornetkę", też przeszło mi to przez myśl, ale już sama myśl o tym, jakiego Młoda będzie miała banana na buzi jak zobaczy pod choinką teleskop i jak będzie to przeżywać sprawia mi taką radochę, że chyba jednak teleskop... Tak, dobrze sama o tym wiem. Młoda samodzielnie i tak nie będzie korzystała czy to z lornetki, czy teleskopu. Ale dziękuję za przestrogę A powiedzcie mi jeszcze, co to znaczy dobry okular?? Ten, który jest w zestawie z teleskopem nie będzie odpowiedni??
 4. Witam, zbliżają się święta Bożego Narodzenia i mam problem z prezentem dla Chrześniaczki. Młoda postanowiła pomóc Mikołajowi w wyborze prezentu i usilnie prosi o teleskop . Sama interesuję się astronomią i trochę ją zaraziłam tematem. Wiem, że 6 lat to za mało na amatorskie praktykowanie astronomii, ale pomyślałam, że zamiast kupować jej teleskop zabawkę wolę kupić jakiś sprzęt, którym coś już zobaczy i nawet jeżeli teraz nie będzie z niego za bardzo korzystać to za kilka lat się Jej przyda. Tym bardziej, że my dorośli też z chęcią będziemy go używać. Nie chcę jednak wydawać zbyt dużo kasy, tym bardziej że po Nowym Roku planuję kupić sobie lepszy teleskop, więc dla niej myślałam o czymś do obserwacji powierzchni Księżyca i niektórych planet. Nie wiem co jeszcze byłoby możliwe do obserwacji, jestem kompletnym laikiem w tym temacie. Proszę Was o pomoc i wydanie opinii czy na start dla takiego dziecka taki sprzęt miałby sens: https://deltaoptical.pl/teleskop-celestron-powerseeker-50-az ? Mieszka w mieście, w domu jednorodzinnym, wycieczki poza miasto z dala od świateł pewnie będą rzadkością (chyba, że z ciotką ). Z tego co sama wyczytałam odnośnie wymagań technicznych teleskopów to wiem, że ten powyżej ma niestandardowy rozmiar wyciągu okularowego. Reszta parametrów jest dla mnie póki co czarną magią , dlatego bardzo proszę Was o pomoc. Ponadto, jestem ciekawa co sądzicie o tym teleskopie, który znalazłam..... uwaga.... w SMYKU ! https://www.smyk.com/p/jupiter-teleskop-edukacyjny-dla-dzieci-900-mm-i6164137 Z góry dzięki Wam za pomoc, czekam z niecierpliwością na opinie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.