Jump to content

Arciaq

Społeczność Astropolis
 • Posts

  224
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Sprzęt astronomiczny
  EQ6---Sw 80ED---Gso 12"---Nikon D610

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Arciaq's Achievements

68

Reputation

 1. Ja wysnułem taką teorie, nie wiem czy słuszną, mianowicie - robiąc fotki pętli łabędzia jeszcze niemodyfikowanym aparatem robiłem klatki 150s iso 800 i wodoru nałapało się mało, wydaje mi się, że lepiej było wtedy robić klatki 300s na iso 400.
 2. W ps wchodzisz w obraz, zmieniasz z 32bit na 16 i tyle ...
 3. Moja tuba często traci kolimacje po wyniesieniu z domu na zewnątrz...
 4. Faktycznie samej "mgławicowości" tutaj mało bardzo ale co ważniejsze trzeba koniecznie zrobić kalibracje.
 5. A możemy dostać stacka?
 6. Moim zdaniem raczej ciężko będzie coś ugrać ze względu na ilość materiału. Ja zebrałem około ~7h modyfikowany aparatem i na razie nawet tego nie obrabiam bo nie ma z czego (Autostretch w siril) (
 7. Przy szybkiej migawce źle wyrównuje mi się tło i dodatkowo pojawiają się dziwne kółka coś w rodzaju zdjęcia poniżej (zdjęcie nie moje)
 8. Cześć, Rozglądam się za czymś do robienia flatów. Mój nikon wymaga flatów o czasach min ~0,5s tak więc nie może być to mocne światło. Wcześniej używałem panelu led z allegro ale jest za mocny a później ekranu laptopa na minimalnym poziomie podświetlenia ale domyślam się, że ma nierównomierne oświetlenie i jest to po prostu niewygodne. Korzystam z Sw 80ED ale fajnie by było jak by z newtonem 12" (305mm - średnica) też dał radę ale nie jest to konieczne. Dzięki za pomoc
 9. Ja mam tak EDIT: "Set the black point to 0" włączam jak używam biasów.
 10. Na kanale astrobackyard : "Orion Nebula HDR Tutorial (Fix the Bright Core in Photoshop)" Nie mogę wstawić linku nie wiem czemu.
 11. Ja osobiście robię zdjęcia od 5/6 miesięcy i mimo tego, że mają dużo niedoskonałości gradienty/brzydkie,pojechane rogi i nie nadają się do publikacji nigdzie oprócz tego forum albo instagrama, za każdym razem jak wracam z tych kilku godzin gapienia się w laptopa przez całą noc to cieszę się jak małe dziecko. I ok zgodzę się, że są przypadki, gdzie się gryzą o te zdjęcia. I jeszcze jedno "Nie sztuka robić zdjęcia na czasach 20min" powiedz to wszystkim ludziom, którzy siedzą czesto po nawet 30 godzin dla efektu swojej pracy
 12. Stackuje w DSS, siril tylko do podglądu i fotometrycznej kalibracji kolorów. Edit: Próbowałem też stackować skryptami w Sirilu ale efekt taki sam.
 13. Czasy flatów różnie od 0,5s do 3s. Wszystko zawsze na iso 400, biasy 1/4000 i darkflaty z czasami flata z danej nocy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.