Jump to content

elcupa

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  272
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About elcupa

 • Rank
  Altair

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.panoramio.com/user/347234

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Jastrzębie-Zdrój

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Postanowiłem jednak zestackować pojedyncze klatki. Wynikowe TIFFy po przeskalowaniu i przycięciu wszystkich do tego samego rozmiaru, chociaż zostały przyjęte przez DSS, nie zostały przez program wyrównane. Teraz program przemiela te przeszło 200 plików NEF (ekspozycje przeważnie 2- 2,5 sekundy), podarowałem sobie darki i biasy. Może wyda Wam się to karkołomne i bezcelowe, ale chce poznać granice możliwości tego zestawu i czy warto się w tej sposób bawić, czy od razu zainwestować jakiś tani montaż (a szukam czegoś ekstremalne lekkiego i przenośnego, do użytku typowo na wycieczkach w góry). Jeże
 2. Witam. Jako zupełnie nowy w tym temacie, chciałbym prosić o pomoc bardziej doświadczonych. Swoją przygodę zaczynam od fotografii statywowej, skupiam się na jasnych mgławicach, mam TIFFy ze stackowania w DSS, z różnych dni, z różnych miejsc i przy różnej pogodzie (wszystko z Nikon D5100, obiektyw 135mm, Pas Oriona, M42 i okolice), czy da się jakoś połączyć je w jedną całość? DSS przyczepia się o różne rozmiary TIFFów i nie potrafię przejść tego etapu.
 3. Wczorajszy wschód słońca na Babiej Górze. Widok w kierunku Ciernej Hory Uploaded with ImageShack.us
 4. Witam po kolejnej długiej przerwie dalekich obserwatorów. Prognozy, z których korzystam pokazują , począwszy od czwartku wieczorem silną inwersję (jak na moje oko), która może potrwać co najmniej do niedzieli, przy jednoczesnym wysokim ciśnieniu. Są na tym forum więksi specjaliści od pogody ode mnie, może to potwierdzą. Czasowo idealnie zbiega się to z dłuższym weekendem, może komuś uda się upolować coś szczególnego? Prognozy, z których korzystam to http://gfspl.rootnode.net/baza/prognoza.php (numeryczna) oraz http://my.meteoblue.com/my/ (z pionowym rozkładem temperatur, wymaga zalogowania).
 5. Witam po dłuuugiej przerwie. Zamieszczam link do skromnego zdjęcia z Karczmiska w Tatrach w kierunku Beskidu Żywieckiego (Widoczna też Lysa Hora i Travny ). http://www.panoramio.com/photo/54312898
 6. Brawo Sysiu, brawo! Znacząco przybliżyłeś nasze miasto do Tatr. Tak jak przewidziałem warunki są świetne, ja złapałem nocną Lysą Horę i mimo, że to dla mnie duża sprawa to jednak się nie umywa do Twojej obserwacji.
 7. Dziś pod wieczór warunki niemalże jak jesienią. A Jutro? Może przed wieczornymi opadami warunki będą na coś więcej?
 8. http://hiking.sk/hk/ga/17174/kysucke_beskydy-z_rozsutca_k_lysej.html - Lysa Hora i Jesioniki z Rozsutca.
 9. Krzysiek_S może koło Lvi hory złapała się Czernica? Jeśli Lvi hora jest w ogóle widoczna? Na symulacji chowa się za Płoską.
 10. To dobrze, że się pojawił taki wątek, chociaż sama Babia nie oferuje jakiś ekstremalnie dalekich widoków. Dla mnie to "góra życia", bywam na niej najczęściej. Pokazywałem już tą inwersyjną panoramę - http://static.panoramio.com/photos/original/10798179.jpg , ostatnio na stronie turnia.pl pojawiła się mała galeria z grudniowej Babiej, w tym ciekawe spojrzenie na Jesioniki - http://www.turnia.pl/galerie_gor/4881.php?o=3
 11. Bardzo ładne zdjęcia, część z nich już była na forum, część jest dla mnie zupełną nowością. Na zdjęciu z Radhostu w prawy górnym rogu widać Inovec, nie jestem pewny, ale już kiedyś robiłem przeglądową panoramę w Kashmirze z okolic Radhostu i już wtedy przyciągnął moją uwagę, bo działa na wyobraźnie... Kierunek w jakim robione było to zdjęcie to południe, ewentualnie południowy południowy zachód, do Schneeberga brakuje jeszcze z 30 stopni kątowych. P.S. Polecam galerię na hiking.sk i fotoaparat.cz można tam znaleźć wiele bardzo interesujących zdjęć. Na zachętę jedno, które mocno mnie zaciek
 12. REWELACJA! Jak dla mnie to absolutny top ze wszystkich zdjęć jakie pojawiły się na forum. Ostrość, rozdzielczość tych zdjęć jest nienaganna.
 13. Witam. Górny pułap chmur na wysokości około 900 metrów,co chyba jest wystarczającą zachętą do "wypraw inwersyjnych"
 14. Witam. Wybrałem się dziś na szlak halami ( Pawlusia, Rysianka, Lipowska itd.) z decyzją czekałem do ostatniej chwili, wyruszyłem mimo niezbyt zachęcających chmur średnich zalegających nad inwersyjnymi, opłaciło się, od 1100 metrów się przetarło, na szczytach temperatura koło 0 stopni, na szlakach 0 ludzi, widoczność satysfakcjonująca (może nie dalekiego obserwatora ale entuzjastę takich widoków), udany wypad. Jeśli prognoza Wicia się sprawdzi, naprawdę watro ruszyć na polowanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.