Jump to content

Maroko

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About Maroko

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 08/28/1986

Kontakt

 • Strona WWW
  http://
 • Facebook / Messenger
  4067940

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Ruda Śląska
 • Zainteresowania
  Sport, fotografia, dalekie obserwacje, góry, podróże, komputery.
 • Sprzęt astronomiczny
  DO Entry 10x50, Olympus SP 560 UZ
 1. Skąd taki wniosek, że nad Ukrainą latają starymi samolotami? Ja nie starając się nawet bić rekordu widziałem samolot w okolicach Poznania z Rudy Śl. Oczywiście tylko jego smugę, doskonale podświetloną przez Słońce. Do horyzontu było jeszcze sporo. Flightradar pokazywał samolot w czasie rzeczywistym, przeleciał nade mną i informacje na radarze zgadzały się z tym co widziałem.
 2. Stacho te zdjecią to dla mnie mistrzostwo świata, byłem dziesiątki razy na tej górce i co najwyżej złapałem Śnieżnik. Na zdjęciach widać wyraźnie miraże, ciekawe czy góry zostały "podniesione"? A na Tatry z okolicy skąd będziesz polował?
 3. Właśnie czytam program Industriady 2011 i do zwiedzania kopalni Ignacy w Rybniku zachęcają m.in. możliwością zobaczenia Tatr z wieży ciśnień. http://www.industriada.pl/#/mojaindustriada/212
 4. To koksownia Jadwiga w Zabrzu, a obok szyb KWK Pstrowski (po lewej)
 5. Myślę jednak, że maszty pomiarowe są nieco wyższe niż latarnie. Ta na Helu ma ok 40m a maszty pomiarowe najczęściej powyżej 70 m.
 6. Moim zdaniem może być to maszt pomiarowy na Helu, ale nie wiem, czy taki się tam znajduje. Ewentualnie można zrobić fotkę w nocy z dłuższym naświetlaniem i sprawdzić czy maszt ma oświetlenie.
 7. Kiedyś kręciłem się po tej okolicy, ale nie spodziewałem się, że widać stamtąd Śnieżkę, a byłem tam akurat w dniu, kiedy widoczność była bardzo dobra:/ W ramach ciekawostki napiszę, że pojawienie się w tym miejscu z aparatem kilka (kilkanaście) lat temu groziło zatrzymaniem i przesłuchaniem. 3 km na północ w lesie znajduje się kompleks wojskowy z podziemnym schronem, centrum dowodzenia na wypadek wojny w czasach Układu Warszawskiego.
 8. W ramach ciekawostki - chyba jakiś bolid na kamerce z Widnicy się złapał.
 9. Na forum http://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=21&t=6158 są zdjęcia w wielkiego szybu KWK Pstrowski. Skontaktowałem się z autorem, powiedział, że zgłosił się do zarządcy, umówili się na konkretny dzień i godzinę. Z tego miejsca byłby ładny industrial. Tak wygląda z szybu Maciej w Zabrzu Edit Gość usunął fotki z wieży szybowej :]
 10. Ja bardzo chętnie bym zagrał. W końcu troche ruchu nie zaszkodzi, a wyjdzie tylko na zdrowie. Przy okazji jest to znakomita forma integracji niezbędna w każdej społeczności. Uważam, że pomysł jest znakomity i fajnie by było, gdyby zebrało się parę osób (zawsze można zabrać jakiegoś znajomego i przy okazji zainteresować go DO). Ja się piszę i zachęcam tych co grają na poziomie reprezentacji Polski, przecież liczy się zabawa:)
 11. Witam! Jakiś czas temu byłem na hałdzie koło Wręczycy Wielkiej (50°49'34.11"N 18°58'5.35"E) Obiekt wygląda pokaźnie, jednak nie oferuje bardzo dalekich widoków, max ok. 50 km. 1. Elektrownia Bełchatów 55 km 2. Cementownia Warta, Trębaczew k. Działoszyna 31 km 3. Zamek Olsztyn 23 km 4. Góra Kamieńsk 5. Komin w Myszkowie (?) 40 km, dalej widać jurajskie górki, ale nie znam ich. 6. Częstochowa, do Jasnej Góry 9,5 km 7. Właściwie nie jestem pewny co to jest, azymut wskazuje na RTCN Mikstat h-273, odległość 104 km.
 12. Musisz sciagnac odpowiedni kodek. Jesli taki istnieje na pewno znajdziesz w sieci. Jaki masz aparat?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.