Jump to content

Damian Sz.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  88
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Damian Sz.

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 11/28/1986

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Też jestem na etapie doboru statywu i małego montażu do podobnego refraktora. Najbardziej liczy się dla mnie minimalna długość statywu po złożeniu i oczywiście masa. Znalazłem takie coś na Ali: Innorel RT85C. Noga 32mm, 10 warstw carbonu, 2kg sam statyw plus ew. 1kg głowica H70, nad którą również się zastanawiam (moje obserwacje to 50% przyroda, 50% astro). W internecie są same pozytywne opinie o tym producencie, także najprawdopodobniej skuszę się na ten statyw. Co do głowicy H70, to jeszcze rozważam, chociaż do powiększeń max 60x powinno być gites.
 2. Kupiłem tę nasadkę bino 2 lata temu na Aliexpress do SCT 8". Egzemlarz, który do mnie dotarł był delikatnie mówiąc nieakceptowalny. Rozkolimowana w cholerę, krzywo przyklejony pryzmat, sporo luzów. Napisałem do dostawcy i o dziwo wysłał mi drugą sztukę, którą po dwóch tygodniach miałem u siebie. Było lepiej, chociaż przyznam, że wolałem jak przed laty sprawowała się zwykła, tania nasadka SW z polskiego sklepu, gdy miałem MAKa 127. Pewnie wszystko zależy egzemplarza, który się trafi, tak jak i u polskich dostawców.
 3. @kompas @Ajot @kjacek @lumen Bardzo dziękuję za merytoryczne i pomocne rady! @lumen, namąciłeś mi w głowie przez tego Canona IS 18x50 , ale to bardzo dobrze, bo nawet by mi nie przyszło do głowy, że opcja lornetki ze stabilizacją jest w moim zasięgu cenowym. Dzięki temu, dwa ostatnie dni spędziłem, na czytaniu opinii na temat tej lornetki, a nocami obserwowałem niebo przez swojego Zeissa 10x50, żeby utwierdzić się, która opcja będzie najbliższa moim obecnym preferencjom...I nadal nie wiem . Poczekam, niech trochę głowa ochłonie. Jeśli wybiorę refraktor, to na pewno z pryzmatem Amiciego 9
 4. Cześć, Mam dylemat. Po latach obserwacji newtonami oraz katadioptrykami zakochałem się w szerokich polach i sprzęcie, który mogę zapakować w plecak i oglądać przyrodę oraz niebo (50% przyroda, 50% astronomia). Obecnie posiadam lornetkę Carl Zeiss 10x50, zawsze jest pod ręką, uwielbiam przez nią patrzeć zarówno w nocy jak i w dzień. Jedyne czego mi potrzeba od czasu do czasu, to trochę większych powiększeń, ale przy zachowaniu szerokiego pola. Wiem, że na rynku jest sporo lunet do obserwacji przyrodniczych, ale zastanawiam się nad skompletowaniem samemu zestawu. Budżet to ok 5 tyś zł. Tak
 5. Nowa cena: 6500zł. Sprzęcik można obejrzeć, przetestować oraz odebrać w województwie pomorskim.
 6. Sprzedam teleskop MEADE SCT 8" LX90 ze statywem i sporą ilością akcesoriów. Cała optyka jak i stan techniczny oraz wizualny zarówno zwierciadła głównego teleskopu, płyty korekcyjnej jak i akcesoriów jest jak nowy, bez rys czy jakichkolwiek uszkodzeń. Sprzęt był używany kilkukrotnie. W skład oferowanego zestawu wchodzi: 1. Tuba Schmidta-Cassegraina 8" z montażem LX90, systemem GoTo, pilotem AutoStar oraz GPS 2. Dedykowany do tego teleskopu, rozsuwany statyw Meade 3. Szukacz Meade 8x50mm, 4. Kompas 1,25" 5. Uchwyt okularowy Meade 1,25" nakręcany na gw
 7. Cześć, Mam pytanie odnośnie złącza 12V DC pod Meade LX90. Orientuje się ktoś czy jest to końcówka 5.5x2.1mm czy 5.5x2.5mm? Chodzi o wtyczkę podłączaną bezpośrednio do montażu. Z góry dzięki za odp.
 8. Utrzyma spokojnie, tylko trzeba pamiętać, aby z drugiej strony dołączyć przeciwwagę. Ja ją mocowałem na ramieniu, gdzie na zdjęciach znajduje się aparat.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.