Jump to content

dobrychemik

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2165
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

dobrychemik last won the day on April 1

dobrychemik had the most liked content!

Community Reputation

1794 Excellent

About dobrychemik

 • Rank
  Łowca widm
 • Birthday 12/24/2019

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  Ograniczam się głównie do astronomii, kosmologii, genealogii, biologii i chemii.
 • Sprzęt astronomiczny
  MAK SW 150/1800, ED 80/560(440), HEQ5, Canon EOS M50.

Recent Profile Visitors

6411 profile views
 1. Mam problem z laptopem. Po przeinstalowaniu systemu (Windows 7 64bit) zniknęła mi możliwość regulacji jasności ekranu. Inne przyciski funkcyjne działają, tylko te od jasności przestały. Efektem jest to, że w nocy laptop dość mocno świeci. Do tej pory jakoś z tym żyłem, ale w Bukowcu ludzie mnie zlinczują jak będę za mocno świecił ekranem. Czy ktoś ze zlotowiczów spróbuje mi w tym jutro pomóc?
 2. Nie, wcale nie o to chodzi. Podejrzewam, że raczej nikt nie widzi problemu w pytaniach stricte technicznych, typu ile cm długości ma to sprzedawane coś. Wystarczyłoby doprecyzować, że chodzi o uwagi/komentarze o charakterze filozoficzno-merketingowo-emocjonalnie-roszczeniowym
 3. @Marcin_G A nie będziesz miał na zbyciu takich szpanerskich, nowych bluz z napisem Nikon? XL...
 4. Ankieta jest do bani, bo źle sformułowano pytanie. Różne osoby różnie je odczytują i przez to nadmiarowa dyskusja. Nie wiadomo czy chodzi tu o zwykłe dopytywanie np. o technikalia związane z przedmiotem sprzedaży, czy też o komentowanie samego faktu sprzedaży albo niepodobającej się komuś ceny. I skąd mamy wiedzieć co miały na myśli osoby udzielające odpowiedzi?
 5. Czyżby Marcin właśnie skonstruował nowy montaż paralaktyczny do swojego LEGO? Klimatyczny
 6. Ochrona kupującego? Nie sądzę, by właściciele Forum lub też moderatorzy mieli być odpowiedzialni za ochronę i bezpieczeństwo kupującego. To sam kupujący powinien wykazać się odpowiednim poziomem czujności i ostrożności. Kupujący musi być tego świadom i nie można mu dawać złudnego poczucia, że ktoś tu odpowiada za bezpieczeństwo transakcji. Gdy swego czasu miałem tu zrobić spory zakup (HEQ5) to zrobiłem odpowiedni wywiad środowiskowy na temat sprzedającego. Ponieważ okazał się mieć znakomitą opinię wśród osób, które go znają osobiście, to zdecydowałem się na wysłanie "w ciemno" znacznej kwoty p
 7. Ja przewiduję chowanie wszystkiego do domku. Po co się narzucać z rozstawionym, "porzuconym" mieniem?
 8. Myślę, że całą dyskusja jest trochę na wyrost. Nigdy nie mieliśmy totalnego zakazu wypowiadania się w cudzych ogłoszeniach. Gdy były to wypowiedzi merytoryczne lub pytania techniczne, to chyba nikt o to nie miał pretensji, łącznie z moderatorami. Zakładam, że zakaz komentowania ma dotyczyć komentarzy typu "Ty oszuście i lichwiarzu! Masz obniżyć cenę, bo jak nie to ci zrobię z d... jesień średniowiecza. Pozdrawiam".
 9. Nie ma sprawy. Do tej pory jeszcze mi się nie zdarzyło uszkodzić ani jednej sztuki, ale nigdy nie wiadomo kiedy zdarzy się ten pierwszy raz.
 10. Proponuję darmowy pomiar widm filtrów. Ciekaw jestem tych ZWO, bo nie miałem ich jeszcze w rękach. Z drugiej strony, może chętniej ktoś je później od Ciebie kupi, jeśli będziesz miał do nich komplet widm. Pomiary w Krakowie.
 11. Szczęśliwie mamy tu rozsądnych i czujnych moderatorów, dzięki czemu Giełda działa bardzo dobrze. Nie ma wulgaryzmów, nagonek, "hejtu" ani bezsensownych pyskówek. Zasadniczo nie widzę potrzeby zmian. Sprawni moderatorzy to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż najbardziej wyszukany regulamin.
 12. AM działa na zasadzie bezwładności. Pierwsza z bezwładności to ta użytkowników: "od zawsze" była tam bogata giełda, więc z przyzwyczajenia ludzie tam zaglądają. Druga bezwładność dotyczy adminów - tam wszystko wolno jeśli tylko jest się z kółka starych znajomych.
 13. @apolkowski Mogę Ci zmierzyć widma filtrów aż do 1100 nm. Nic za to nie biorę, kosztuje Cię to tyle co przesyłka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.