Jump to content

cwic

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  597
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

331 Good

1 Follower

About cwic

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Wrocław / Góra
 • Sprzęt astronomiczny
  Nikon Action VII 10x50
  Platforma paralaktyczna i Gso 10"

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panowie, patrzcie jaki macie tutaj błąd (zaznaczone za żółto), ustawiliście okrąg na LG na srodek nie mając w ogóle ustawionego okręgu na brzeg wyciągu. Jak wsadzicie tam aprat lub kamerkę to będzie celowała w miejsce zaznaczone przeze mnie na niebiesko, a nie w miejsce gdzie wy ustawiliście przecinające się czerwone linie. Ustawianie kamerką jeszcze raz, tym razem dokładnie, a nie tylko po to żeby okrąg na LG się zgadzał.
 2. Dzięki, ogólnie żeby jakoś funkcjonować i w dobrze się czuć wprowadziłem sobie elementy sportu do tygodniowego planu, nie jakieś wyczynowe, zwykła podstawowa kalistenika 3-4 razy w tyg + doraźnie łucznictwo kiedy tylko mogę. Do tego zadbałem o żywienie, wprowadziłem dietę, a tak naprawdę to tylko ustabilizowałem godziny posiłków bo to jest najważniejsze. Jak się urodziło pierwsze dziecko (córa) to myślałem że będąc rodzicem nie da rady normalnie się odżywiać i ćwiczyć, po drugim dziecku stwierdziłem że to głupie i wszystko się da, no i oczywiście się da i to wcale nie na zasadzie przerzucenia wszystkich obowiązków na drugą połówkę. Oczywiście czasem odpuszczam, po ciężkiej nocy gdy dzieciaki robią wycieczki po mieszkaniu co godzinę ale generalnie rzecz biorąc jak się zepnie poślady to wszystko można. @Tayson nieźle pojechałeś... regularnie się badam, miałem kiedyś trochę problemów zdrowotnych i tylko dzięki szybkiej diagnozie szybko wróciłem do zdrowia, dlatego polecam każdemu raz na jakiś czas przejść kompleksowe badania. Właśnie przekimałem 1,5h i życie stało się piękniejsze
 3. W moim przypadku przy przerywanym śnie w nocy to max północ + powrót do domu 40 minut, jak jestem w łóżku o 1 to następnego dnia jest ok. Jak przysiedzę dłużej tak do 2h to już zaczyna się średniawka, może nie "zombie mode" ale 1h rozkręcania się z rana + drzemka w ciągu dnia konieczna.
 4. Witam, Dosyć często doświadczam bólu głowy po nocnych wypadach, oczywiście łączę to z efektem zmęczenia, bo przeważnie mój sen skraca się wtedy do 4-5 godzin. Do tego moja sytuacja jest też dosyć specyficzna, bo mam 3ke małych dzieci, nawet jak śpię te kilka godzin nie oznacza to że jest to sen ciągły. Efekt nasila się oczywiście w okresie zimowym gdzie dochodzi wyziębienie. Wygląda to ta że po przebudzeniu następnego dnia boli mnie głowa do momentu aż nie wskoczę na normalne obroty, co zajmuje od 0,5h do 2h. Jak to wygląda u Was? Pozdrawiam Adam
 5. Nie za bardzo daje wiarę takim wyrywkom, to dopiero początek guidowania i nie widać żadnych korekt, moj AVX na północnym-zachodzie też tak działa. Nie twierdzę że z CEM25 nie można mieć takiego guidingu, ale żeby utrzymać takie parametry na południu trzeba mieć sporo szczęścia. Utrzymanie błędu na pozimie 1", z pikiem na 180% czyli około 1,8", oczywiście na południu, to jest coś.
 6. Ostatnio szukałem adaptera t2 - t2, oba wyjścia żeńskie, coś podobnego co dają do kamer asi, ale krótszego, bo asi ma około 11mm. Gdyby ktoś potrzebował to rozwiązanie jest tutaj: t2-t2 Wykręcamy środkową cześć która jest trzymana imbusami i z obu stron jest żeński gwint t2 o długości optycznej 6mm (tak jest w moim). Jedyny mankament to że w środku mamy łącznie tylko po 3mm na stronę, ale zdaje egzamin przy łączeniu 2ch męskich gwintów t2. pozdrawiam Adam
 7. Czyli nowa dostawa, nowe ceny.
 8. W astroshopie długo stał za 3600, tylko teraz nie pamiętam czy czasem nie był to "price bait" podczas niedostępności towaru, nie mogę sobie przypomnieć czy był dostępny czy nie. Jesli chodzi o porównaie go z HEQ5 to rzeczywiście przeznaczenie jego jest całkiem inne, jednak dla mnie przy podobnej cenie HEQ5 wygrywa "ładownością" i możliwością porządnego opaskowania. Kiedyś analizowałem i paskowany Heq5 wychodzi jakościowo podobnie jak wersja Cem25ec, a jego cena już jest mocna, oczywiście nie sprawdzałem tego osobiście tylko przeszukałem internety analizując guiding i czasy naświetlania innych użytkowników. Przy czym często heq miał więcej ciężaru na pleckach.
 9. Czy mi się wydaje czy cena montażu (ze statywem) w ostatnim czasie skoczyła z 3600zł na 4200zł ? Przy takiej cenie czar prysł.
 10. Dlatego chciałbym kupić już jak będize nowa partia towaru a nie jakąś pojedyńczą sztukę ze starej, prawdopodobieństwo otrzymania dobrej sztuki z nowej partii towaru jest większe.
 11. Po pierwsze ustaw kamerkę i okrąg zewnętrzny tak żeby schodził się z rantem wyciągu. Po drugie na początku włóż papier do środka tuby, tak żeby zasłonił LG, przez co uzyskasz dobry kontrast na ustawienie LW. Jak ustawisz już LW, wyciągasz papier i wtedy ustawiasz LG i plamkę. Na końcu wyciągnij kamerkę i zrób korektę LW i LG kolimatorem laserowym jak masz, tylko wtedy już nie wracaj do kamerki, bo nigdy obie metody idealnie się nie zejdą, a laser jednak jest lepszy, sprawdziłem w boju. Ostatnia, a tak naprawdę pierwsza rzecz której zapewne nie zrobiłeś to ustawienie całego wyciągu odpowiednio w tubie, robi się to za pomocą poziomic i pionu murarskiego, ale nie jest to konieczne jeśli akceptujesz nierówne spajki w astrofoto.
 12. Teraz jest niedostępny, a jak gdzieś jest podana cena to poniżej 1900 nie schodzi z bagnetem canona.
 13. Tutaj są fotki z tego obiektywu i Canona 650d, wygląda na to że to spory crop przy aps-c, ale pole jest zbliżone do tego co prezentowałby obiektyw z Asi183. Fotka z astrobin: https://www.astrobin.com/lwbuez/0/ Pole z asi 183: Jeśli tak by to wyglądało to jest nieźle, chociaż przy takiej kwocie to chyba rzeczywiście lepiej dołożyć do 135mm.
 14. @MateuszW Dzięki za sprostowanie. Możliwość robienia makro to zaleta, ale nie będzie decydowała o wyborze obiektywu. Chciałbym używać obiektywu z matrycą Sony IMX183, matryca jest mała (zaznaczona na załączniku), zastanawiam się czy to działa tak że w tym przypadku moja matryca nie będzie ściągać rogów i ominie mnie problem komy na brzegach? Czy może to błędne wnioski? Ja sobie wyobrażam to tak jak na rysunku z okręgiem jako obiektyw. W przypadku przesiadki na większe matrycę obiektyw byłby zmieniony na inny, więc na razie nie gdybajmy w tym kierunku proszę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.