Jump to content

cwic

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  492
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

300 Good

1 Follower

About cwic

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Wrocław / Góra
 • Sprzęt astronomiczny
  Nikon Action VII 10x50
  Platforma paralaktyczna i Gso 10"

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ten link to tylko przykład gwintu, mam złączkę takiego typu jak pisał MateuszW, czyli: https://astronomiaamatorska.blogspot.com/2011/12/sztywne-poaczenie-mpcc-z-wyciagiem-sw.html Złączka wkręca się w drawtube przez gwint m54x1, w złączkę wkręcamy MPCC za pomocą gwintu M48, a na podłączenie rejestratora zostaje T2. Aczkolwiek prawdą jest to że złączka nie łapie wyciągu od razu tylko praktycznie na ostatnich 2ch obrotach, więc ten gwint wyciągu to rzeczywiście może być nieco większy.
 2. Ja dorabiałem u Mitka M54x1 i działa. Tutaj złączka do wyciągu SW z TS, tez M54x1: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p203_TS-Optics-T2-Focal-Adaptor-for-Skywatcher-Focusers-with-female-M54x1-Thread.html
 3. Koledze zapewne chodziło o bardziej przy-portkowe IC1805 do którego, mam nadzieję, telskopu czy też mikroskopu nie potrzebujesz
 4. Wybierz się do kogoś na obserwy i zobacz co inni kombinują. Czasem warto wyznaczyć sobie cel, na przykład porównanie kilku gromad, sprawdzenie głównych różnic w strukturze, itp. Obserwy nie kończą się wtedy w nocy.
 5. ...z wcześniejszych postów wynika że jak nie ma powietrza w środku to dobry znak. Huncyt, po czym stwierdziłeś że to jakiś odpad "człowieczy"? Zbyt jednolita struktura metalu?
 6. Dałbyś surowego stacka żeby potrenować obróbkę kurzu?
 7. Przebrnąłem przez wszystkie tematy o Asi183MM-P na cloudynights, czytając dosłownie wszystko wrcając kilka razy w pewne miejsca bo nie od razu wszystko skumałem. Efekt jest taki że zdecydowałem się na zakup tej kamerki. Odnośnie amp-glow, to jest on tam, w środkowej części prawej strony w kształcie gwiazdy, ale jest całkowicie usuwany przez poprawnie wykonane klatki kalibracyjne.
 8. A ja głupi myślałem, że gwiazdki to nierozłączna częśc galaktyki.
 9. Przepraszam za off top. Ściągaj proszę przeciwwagę z montażu jak na nim nic nie wisi, zaoszczędzisz sobie nerwów w przyszłości :)
 10. W teorii daje możliwość focenia w bin 2, a przy składaniu można odzyskać nieco rozdzielczości. Ale czy tak to działa? Załóżmy że masz problemy z prowadzaniem zestawu, bo kamera ma mały piksel i twoja skala to 0,6", zbierasz materiał w bin 2 co daje ci skalę 1,2". Można liczyć na to że drizzle "zregeneruje" część utraconej rozdzielczości przy większej ilości klatek (np. 300)?
 11. Też mi się tak wydaje, myślę że palił darki w innych temperaturach, bądź na innych ustawieniach, mimo tego że sugerował że wszystko robił ok. Możliwe też że trafił na wadliwy model, chociaż to też wątpiwe bo raz czy dwa pisał że problem rozwiązał, a później że znowu się pojawił.
 12. Tutej: https://www.cloudynights.com/topic/604214-new-zwo-asi-183-mono-uncorrectable-amp-glow/ Chyba tu jest wyjaśnienie całkowite: https://www.cloudynights.com/topic/604214-new-zwo-asi-183-mono-uncorrectable-amp-glow/?p=8338926 Przy ogniskowych pow. 500mm, jak ktoś chce palić długie ekspozycje to asi 183 nie jest wyjściem idealnym, są lepsze bardziej wyspecjalizowane w podobnych cenach. Przy ogniskowych rzędu 300 - 400 i długich ekspozycjach wychodzi całkiem przyzwoicie, ale też nie jest najlepszym wyjściem. Natomiast przy krótkich ekspozycjach i sporych ogniskowych wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, aczkolwiek nie jest to potwierdzona efektami teoria. Z resztą wszystko co napisałem to na ten moment to moje wywody na podstawie "wyczytania", bo nie maiłem jeszcze okazji tego sprawdzić.
 13. I to jest świetne podsumowanie. Asi 183 + NB + wysokie podbicie + krótkie ekspozycje. Wielką zaletą jest to że nie trzeba hiper-super-extra prowadzenia, wadą ilość czasu poświecona na wybieranie klatek i składnanie materiału.
 14. Asi183 ma glow-gwiazdę po prawej, podobno soft rozwiązał problemy w rogach, a darki i biasy ładnie ściągają "gwiazdę" o ile są robione w polu a nie w domu. Przebrnąłem przez temat o asi 183 na cloudynights, masakra 3 dni czytania w wolnych chwilach, z wieloma powrotami do niektórych postów w celu prawidłowego zrozumienia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.