Jump to content

cwic

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1062
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

Retained

 • Member Tittle
  AdamS

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Wrocław / Góra

Recent Profile Visitors

6736 profile views

cwic's Achievements

566

Reputation

1

Community Answers

 1. Cześć Lena, dobrze wiedzieć że nadal działacie. Newton którego używasz (z tego co pamiętam SW 130PDS) wymaga kolimacji, prawdopodobnie gdzieś się coś lekko poluzowało. Wysyłam PW.
 2. Rozbijam Astrowalkera: 1.1/ Astrowalker 500zł 1.2/ głowica azymutalna z przejściówką (3/4 > 1/4) i śrubą na przeciwwagi - 100zł 1.3/ luneta biegunowa eq5 - 130zł 2/ CLS sprzedany 3/ Filtr Baader H-Alpha Pass 7 nm 1,25'' w oprawie clip do canona aps-c (oryginalny gwint 1,25 też znajdę) - 550zł 4/ Wizjer kątowy do aparatów (różne końcówki canon, nikon itp) - 160zł
 3. Ja tylko próbowałem, ze 2-3 udane zdjęcia popełniłem tą metodą, uważam że jest to trudna metoda jeśli chodi o wybór kadru, zdjęć i skłądanie, bo zbieranie materiałów jest dosyć proste w porównaniu do długich czasów.
 4. Witam, sprzedam Astrowalkera i osprzęt: 1/ Napęd nożycowy astrowalker, moją sztukę dodatkowo podrasowałem poprzez wymianę uszczelek między ramionami, co wyeliminowało wszystkie luzy i usprawniło ślizg ramion. W zestawie: AW + luneta biegunowa + głowica azymutalna + toczona śruba na przeciwwagi + kabel zasilający cena 500 +100 + 50 + 50 = 700zł 2/ Filtr clip Svbony CLS - 140zł 3/ Filtr Baader H-Alpha Pass 7 nm 1,25'' w oprawie clip do canona aps-c (oryginalny gwint 1,25 też znajdę) - 600zł 4/ Wizjer kątowy do aparatów (różne końcówki canon, nikon itp) - 160zł Zdjęcia TUTAJ
 5. Nie gniewam się, natomiast uważam że na AM dzieje się nie za dobrze, mimo tego że nawet nie śledziłem opisywanego wątku. Mam zasadę że jeśli dzieje się źle, to trzeba to komunikować, nawet jeśli jest to komunikacja nieprzyjemna i dobitna. Niestety uważam że pomoc "sąsiedzka" jaka była kiedyś dostępna na AM w tym momencie nie istnieje (oprócz wątków lokalnych typu Wrocław), no i rzeczywiście sporo postów jest kasowanych, może dlatego że duża część tematów kończy się dziwnego rodzaju ukrytą aluzją / awanturą bez chęci pojednania we wspólnym hobby (szczególnie w działach dotyczących sprzętu, zakupów i amatorskiej budowie sprzętu).
 6. Wyraziłem swoją ocenę i pogląd, nikogo nie wymieniając, nie obrażając, także bardzo proszę nie wspominać o mnie, jakbym przykładał się do zaistniałej sytuacji Astromaniaka. Twój post jest bardziej krzywdzący niż de facto moja obiektywna ocena, która oczywiście może się zmienić wraz rozwojem-poprawą sytuacji AM (co jest oczywiście moim pobożnym życzeniem).
 7. AM to giełda i lokalne forum Wrocka. Reszta już dawno upadła.
 8. Wydaje mi się że wiele osób (takich jak ja), którym foto się bardzo podoba, o tym nie pisze bo to norma że foty Maćka zawsze są godne uwagi. Może to błąd że nic nie piszemy. Bezsensowne hamstwo i czepialstwo jest wszechobecne, nie tylko na forum AP, a im kto ma większe mniemanie o sobie, tym większym buractwem emanuje.
 9. Chodzi o masywność montażu w stosunku do masywności sprzętu, w tej klasie cenowej cem25p jest doskonałym montażem do lżejszych tub, natomiast opaskowany HEQ5 będzie stabilniejszy z większymi tubami. Oba montaże prawdopodobnie dadzą podobne efekty z mniejszą lub większa reakcją na warunki wietrzne i seeingowe. Moim zdaniem jeśli średni błąd będzie do 1,2" a skoki poniżej 2" to będzie to bardo bardzo bardzo przyzwoity wynik.
 10. wychodzą poza 80mm apertury ciężko jest utrzymać skoki poniżej 1,5", a to dlatego że wtedy: - wychodzi się już z małych i zwartych konstrukcji typu obiektyw lub mały refraktor i sprzęt łapie podmuchy, tupnięcia, stuknięcia - nasza jesień (czyt. późne lato) nie jest najlepsze do foto, "seeing jest atakowany" przez duże różnice temperatur, wilgoć, zamglenia, etc. Żeby utrzymać sprzęt jaki masz w ryzach czyli poniżej 1,5" musisz trafić naprawdę na idealne warunki, albo uzbroić się w montaż o udźwigu ze x3 w stosunku do tego co posiadasz. Cem25 jest genialnym sprzętem, ale w swojej kategorii wagowej i "wymiarowej" (chodzi o długość i obwód tuby).
 11. Tak jak chemik pisze, nierówny pająk. Albo poprawiasz ustawienie wyciągu względem tuby i przeprowadzasz później pełną kolimację, u mnie to zajęło 3h + 2 sesje zmarnowane, albo zaczynasz lubić dodatkowe spajki. Z własnego doświadczenia polecam opcję 2, zaoszczędzisz dużo czasu i nerwów, a i tak przecież nie celuje się raczej w gwiazdy tylko mgławice i inne ciekawsze obiekty.
 12. Dzięki za info o pryzmacie Schmidta, to tłumaczy wszystko.
 13. Czy istnieje kątówka amici 45st o krótkim torze optycznym ? Mniej więcej takim jak ta 90tka: baader 90 Chciałbym używać skróconego refraktora z bino do obserwacji przyrody i szukam dobrego rozwiązania.
 14. Kup sobie QBarlowa od baadera i wkręć soczewkę w okular. Zmieni ci to światło siłę z 5 na 6.25, sam się przekonasz. Barlow to koszt chyba 150zł i łatwo go sprzedać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.