Jump to content

cwic

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  739
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

387 Good

1 Follower

About cwic

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Wrocław / Góra

Recent Profile Visitors

3786 profile views
 1. Ile czasu prowadzi Samyanga z ustawieniem bieguna na samą lunetkę?
 2. Na sprzedaż: 1/ Przedłużka t2 3mm - cena 37zł za sztukę (mam 2 sztuki) 2/ Przedłużka t2 7mm - cena 37zł za sztukę (mam 2 sztuki) 3/ Adapter m48 żeński na t2 męski 8mm - cena 70zł Wszystko kupione jakiś czas temu, ale nie użyte ani razu. Do cen trzeba doliczyć koszty wysyłki.
 3. A co jeśli życie to jest właśnie niebo / nagroda i po śmierci nic lepszego już nie będzie, a naszym największym przywilejem jest cieszenie się z tego co mamy ?!
 4. Posiadam Samyanga 135 ale chciałem mieć coś na szybkie podłączenie pod AstroWalkera, niestety ale AW przy 135mm trzeba już raczej guidować w RA.
 5. Witam, Zakupiłem Canona 50mm 1.8 stm, dzisiaj zrobiłem krótki teścik statywowy w celu sprawdzenia komy. Załączam pojedynczą klatkę 1,5s, iso 3200, f/3.2 na canonie 1100d + stack 10ciu takich klatek. Wydaje mi się że jest ok, ot standardowa 50tka, brzegi i rogi lekko pojechane, wydaje mi się że prawa strona nieco bardziej, ale chciałbym żeby bardziej doświadczeniu użytkownicy tego obiektywu się wypowiedzieli. Pozdrawiam Adam
 6. Jest coś takiego jak adapter filtra 1,25 na clip do canona apsc? Czy może rozmiar 1,25 to za mało? Podejrzewam że filtr z oprawą nie wejdzie "pod" obiektyw więc jeśli coś istnieje to trzeba wykręcić sam filterek, tak?
 7. Dokładnie jak wyżej (http://astrofotografia.pl/), gość jest naprawdę dobry.
 8. Sprzedam filtr Baader ccd Ha 7nm, użyty 2-3 razy - 350zł
 9. Jaki będzie największy problem w ustawieniu takiego enkodera? Aktualna orientacja/pozycja ślimaka (osi RA) i podawanych komend PEC?
 10. W dzień wszystko wydaje się działać. PHD2 ładnie i stabilnie łączy się z Canonem 1100d, podłączam go w trybie live view więc nie ma żadnych ustawień ISO, zobaczymy czy w nocy się sprawdzi.
 11. Niestety to co wkleiłeś to raczej lornetki zabawki, znośne lornetki zaczynają się powiedzmy od serii Nikon Aculon.
 12. Kupię montaż AZ3

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.