Jump to content

cwic

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1009
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

544 Excellent

3 Followers

About cwic

 • Rank
  AdamS

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Skąd
  Wrocław / Góra

Recent Profile Visitors

5411 profile views
 1. O to mi chodziło, będę tylko potrzebował pomocy gdzie jakie kabelki lutować. Jeszcze pytanie, czy jeśli z przetwornicy wyjdę jednym kablem dc 7.2V to mogę go bez problemu rozdzielić równolegle na 2 aparaty?
 2. Chodzi o takie regulator? https://rc.susco.pl/p/1/17864/regulator-napiecia-dwhobby-ubec-5v-6v-7-2v-5a-akcesoria.html
 3. Panowie robił to ktoś kiedyś?
 4. Dzięki wszystkim za info i oferty pomocy, na pewno skorzystam w odpowiednim czasie, muszę się trochę przygotować żeby nie wyjść na durnia @Zywis Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, jakiś czas temu to świństwo przeszło mi przez całą najbliższą rodzinę, z 30 osób tylko 5-ciu oficjalnie nie potwierdzono Covida. Niektórzy przechodzili lekko niektórzy ciężej, całe szczęście obyło się bez szpitali i innych czarnych scenariuszy.
 5. @kjacek Rozumiem Twoje podejście, ale ja po prostu tego nie czuje, od szukania po dużej przestrzeni mam szukacz, a jak już znajdę obiekt to się skupiam na nim, więc takie okulary nie przynoszą mi żadnej wartości dodanej. Duże pole mam w lornetce 7x35 albo w "wyraku" 2x43.
 6. Pole 80 stopni w szerokim okularze (np 30mm) jak dla mnie jest nie do ogarnięcia wzrokowo, ale przy 14mm nie powinno być tego problemu. Natomiast ja miałem inny problem, przy porównywaniu okularów 14mm 68st i 100st, miałem wrażenie że obiekt w tym 100st był mniejszy. Wiem że to tylko wrażenie spowodowane większym polem, ale nie pasowało mi to.
 7. Próbuje zbierać info ale chyba sam tego nie złożę w logiczną całość.
 8. Witam, Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zdalne obserwatorium. Powoli ruszam w tym temacie, mam pomysł na budkę i dach, natomiast nie wiem nic na temat możliwości zasilania i kontroli montażu, kamery. W budce znajdowałby się mini PC z montażem, optyką i kamerką. Zaczynam się uczyć tematu, a więc moje problemy są bardzo podstawowe: - jak zasilać montaż, jak go włączać i wyłączać zdalnie (myślałem o montażu klasy cem25p na początek)? - kamerę i focuser rozumiem że można kontrolować np za pomocą astrolinka sprzężonego z mini PC? Nie bardzo jeszcze rozumie
 9. aha, możliwe częściowe rozliczenie za barlowa GSO ED x2.
 10. @kjacek Też mam takie wrażenie, a zakup okularu za połowę wartości teleskopu to oznaka mocnego wkręcenia się w temat, euforia kupowania... każdy z Nas to przechodzi cyklicznie, dlatego polecam wstrzymać się z zakupem drogich okularów, jeśli jest MUS kupna to ograniczyć wydatek i próbować wyciągać ze sprzętu maksa. @Piotrek Zieliński Teraz jest sezon na galaktyki, spróbuj z okularem 30mm GSO znaleźć jakieś skupiska, na przykład Łańcuch Markariana, Tryplet Lwa, itp..
 11. Cena 400zł. Zdjęcie poglądowe, realne dodam wieczorem.
 12. Co do rury to nie mam wątpliwości, zawsze jak największa możliwa. 8 cali na dobsonie robi smaczka, 10 cali zaczyna pokazywać co tam się kryje, 12 Ci to rozbije, a 16 "oczy zabije" Jeśli chodzi o inwestowanie w okulary w cenie teleskopu to ja uważam to za lekką przesadę, zwróć uwagę że za 2-3 okulary w cenie których szukasz masz +2" do lustra, a większe lustro z nieco gorszym okularem zawsze pokaże więcej niż mniejsze z lepszym. Ja bym rozważył półkę cenową 300-400 zł i odkładanie na większy sprzęt. Nie powiem drogie okulary są fajne, ale w wyścigu okular vs apertur
 13. Ok to podstawowe pytanie, czy DSo które znalazłeś do tej pory to tylko: " Pierścień, Hantle, Galaktykę w Andromedzie, gromada w Herkulesie " ? Czy na przykład to jedne z wielu i masz na koncie oprócz wymienionych kilkanaście znalezionych galaktyk, trudniejsze gromady, mgławice planetarne itp. itd? Bo jeśli nie masz w dorobku obserwatora nic więcej, to okular za 800 zł nic Ci nie da, nie pomoże w szukaniu, nie wyciągnie 200% więcej z obecnego widoku, oczywiście poprawi komfort obserwacji, ale może warto by zainwestować pieniążki w coś innego, a okular kupić np. nieco tańszy (np. baade
 14. cwic

  Jak ustawić ML

  Opiszę szytuację dokłądniej póżniej z filmikiem, sprawa wygląda tak że jak nie używam ML to ekran nie włącza się nawet na chwilę, ale do tego potzebny ejst zewnętrzny interwałometr. Natomiast chciałem używać interwałometru z ML i tutaj podczas robienia zdjęcia jest ok, ekran się wyłącza, ale na sekundę się włącza przy nowej ekspozycji i nie mogę tego obejść. Kontrolne wyświetlanie w samym canonie jest wyłączone, LCD nie można wyłączyć ręcznie gdy używa się ML bo jest on w trybie Live view wtedy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.