Jump to content

RafiYork

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About RafiYork

 • Rank

 1. 1. Droga Ori: Jak poczytasz siebie w wymienionym wcześniej (link w pierwszym poście tematu) wątku Twoje wypowiedzi i kolejne następujące od Pana Administratora to znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Nie mam zwyczaju cytować kogoś, bo każdy sam wie co pisze. 2. Klasa adresowa należy do Holenderskiego providera internetowego a nie ruskich HA HA HA HA HA HA! 3. Tak płytkiego zarządu forum jeszcze nie spotkałem nigdzie. I co śmieci się? a od czego jest panel administracyjny forum? Jeden klick i tematu nie ma prawda? Prowokacje? HA HA HA HA HA HA HA. Tak, z całą pewnością - nie mają ludzie co robić tylko prowokować admina astroforum. W Y B O R N E! Dlaczego nie zadzwonicie do mnie he? Do jutra macie czas na nr PL, o 11.00 mam samolot do Eindhoven. Czekam, chętnie podam Wam wszystkie niezbędne informacje, łącznie z moim europejskim numerem NIP i REGON. Zainteresowanych zapraszam do osobistego poznania MNIE PROWOKATORA, uprzedzam, że wyglądam jak rasowy kryminalista i noszę bardzo czarne okulary jak na prowokatora przystało. Zapraszam np. jutro na lotnisko do Katowic. MEGA DZIECINADA....... Pozdrawiam.
 2. Witam! Korzystając z okazji pobytu w kraju, serdecznie dziękuję administratorowi tego forum za bezpodstawne zablokowanie dostępu do forum. Żeby była jasność, chodzi o ten wątek: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...c=25020&hl= Wiesz, tak się składa, że ludzie podróżują po europie, prowadzą firmy i posiadają zagranicznych kontrahentów. Więc jeśli wiedza szanownego pana admina wykracza poza obręb banowania IP na forum, informuję, że istnieją ciekawe i proste narzędzia do sprawdzenia pochodzenia IP i podsieci do których one należą. Goglownica nie parzy. Chyba, że jednak to forum jest przeznaczone tylko dla ludzi z Polski? Jeśli tak to gratuluję kolejnego trafnego tricku marketingowego i proponuję zablokować wszystkich oprócz neostradowców, wtedy będzie doskonale, czyż nie? Oprócz tego istnieje możliwość zapytania osoby o jej szczegółowe dane na PRV lub mailem prawda? Nie padło takie pytanie pod kątem mojej osoby, natomiast pojawiły się przypuszczenia i domysły. Najwyraźniej zamiast logiki zaczęły działać hormony, co w takim wieku wydaje się być normalne, ale na ten czas admini powinni wziąć urlop macierzyński. Oczywiście pewnie ten e-mail może być kolejną prowokacją, tak samo jak zostało potraktowane moje zapytanie sprzed miesiąca. Mam nadzieję że Pan Administrator jest w pełni usatysfakcjonowany swoją postawą i pokazał wszystkim, że ON tu jest szefem. Z całą pewnością Ori jest z Ciebie dumna, bo taki był cel prawda? Gratuluję. Mam nadzieję, że pewnego dnia dorośniesz do prowadzenia forum i pomocy innym, czego Ci kolego serdecznie życzę z całego serca. Tymczasem Twoja polityka rozwoju forum działa w przeciwną stronę i mam nadzieję, że jesteś tego świadomy. Tak na marginesie, dlaczego nie wykasowałeś tematu, który Twoim zdaniem był prowokacją? Czyżby obawa przed utratą "dobrego imienia" ? A może zbyt wiele osób już ten temat czytało.....interesujące. A teraz uniżenie proszę szanownego Pana Administratora aby w swej wielkiej wspaniałomyślności odblokował dostęp do forum na moim zagranicznym adresie IP. Podaję również moje numery telefonów, aby mógł się upewnić, że robi dobrze, oraz, że tym razem moja wiadomość nie jest prowokacją. życzę wielu sukcesów i szybkiego rozwoju. Dominik +31626436518 +48607164002 rafiyork@gmail.com P.S. Składam serdeczne i publiczne podziękowania dla użytkownika tego forum - Lotar, który okazał się bardzo pomocnym i miłym człowiekiem. Jego informacje, które otrzymywałem w mailach są bardzo pomocne i na temat. Lotar SERDECZNIE DZIĘKUJĘ i pozdrawiam!
 3. Waga i gabaryty nie mają znaczenia dla mnie, warunki mam naprawdę super, zero łun, poświat itp. Mieszkam w b.małej wiosce, z dala od miast. Gołym okiem niebo wygląda rewelacyjnie. Co do mniejszych zwierciadeł to raczej odpadają, bo naczytałem się znów wiele , niemniej może ktoś będzie miał jeszcze jakieś sugestie? Rozumiem, że refraktory raczej w moim przypadku odpadają?
 4. Sawes1: Wiesz, ja tam jestem dzielny, pewnie do końca 2009 uskrobię kolejne 4-5 tys , raczej się nie poddaję Bamus: bardzo Ci dziękuję, podsunąłeś doskonały pomysł, czy można do tego pięknego EQ6 dokupić jakąś rurę (chodzi mi o córkę) ,żeby coś mogła oglądać . Wiele pozytywnych opinii czyta się o Syntach., lecz modeli w okolicach 1000 zł jest kilka. Który wydawałby się najbardziej odpowiedni do zamocowania na EQ6 (czytałem, że trzeba dokupić sobie szynę?) ? W sumie jeśli mi wyjdzie 4200-4500 zł za wszystko świat się nie zawali, potem mogę zmieniać armaty w zależności od możliwości finansowych. Na razie poproszę o sugestie jaką rurę na początek? Paralaktyk EQ6 bardzo mi się podoba, jeszcze raz dziękuję za sugestię! Pewnie kiedyś dokupię pilota HEQ5 zainteresowały mnie: http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-...l-ota,d907.html http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-...p-ota,d720.html a może jeszcze coś innego? Może coś używanego za dobrą cenę? Dziękuję i pozdrawiam!
 5. Ori wyrzuciłem to co powoduje boleści ego innych amatorów w pierwszym poście. Proszę o przeinterpretowanie wątku i w dalszym ciągu proszę o pomoc. Mówisz że lepsze i tańszym - czy mogę prosić o sprecyzowanie wypowiedzi? P.S. Lików nie podałem więc proszę o wstrzymanie się od opinii na temat prowokacji itp a gdyby inni się lepiej reklamowali w necie, to pewnie szybciej bym ich znalazł niż jego :D
 6. Wiecie, jak ktoś pytałby mnie o rzeczy na których się nie zna, to raczej bym mu pomógł i jakoś go pokierował, natomiast widzę, że koledzy raczej wolą poironizować i pośmaić się z nowego zarejestrowanego użytkownika. Troszkę nie fer panowie i delikatnie mówiąc, lekko to rzutuje na wasze osobowości. Anyway dzięki za pomoc. Jacapa, dzięki, tego nie wiedziałem, ale bogaty ten hobbysta
 7. No, to już coś wiem . Zatem pomijając pewne punkty - 3-4 tys na czym można wyciągnąć dobre foty ?
 8. Witam Wszystkich serdecznie! Kochani! Kilka godzinek czytałem to forum i wyniosłem z tego pierwszego spotkania z Wami bardzo wiele cennych informacji, za które dziękuje. Niemniej nie odpowiedziałem sobie na moje zagadnienie, które opisuję w temacie. 1. Na sprzęt przeznaczam w granicach 3500zł i ma to być stacjonarka. 2. Mieszkam na południu PL 4 km od granicy czeskiej w terenie lekko górzystym, a warunki obserwacyjne mam wręcz wymarzone (zero jakichkolwiek poświat, łun, czyste powietrze, niebo gołym okiem wygląda nocą rewelacyjnie) 3. Od sprzętu oczekuję przede wszystkim naprawdę dobej jakości fotografii DeepSky. No i chyba autotracking ułatwiłby mi pracę. Czasem nakręciłbym tez jakiś filmik z ciekawym zjawiskiem lub obiektem. Ogólnie myślę o skomputeryzowanym teleskopie, lub takim, który można w przyszłości za dodatkową kasę w takie ustrojstwo wyposażyć. 4. Waga sprzętu i gabaryty są dla mnie nieistotne. 5. Fotografia to moje hobby-interes, a córka lubi gwiazdeczki więc chciałbym połączyć przyjemne z pożytecznym. Ona się pogapi (ma 10 lat) a ja sobie popstrykam 6. Jestem raczej estetą ponad normę jeśli chodzi o fotografię, więc proszę abyście wzięli to pod uwagę. Dobry sprzęt foto mam, doświadczenie też, więc proszę pomóżcie w wyborze armaty 7. Oglądałem dużo fotek w internecie oraz czytałem o problemach i rozwiązaniach. 8. Nie mam w planie zostać astronomem, ale z przyjemnością gapię sie w niebo Chcę zobaczyć coś fajnego, ale niekoniecznie muszę wiedzieć co to jest i jak się nazywa . Tym pewnie zajmie się córka . Wiem, że ile osób, tyle opinii aaallleee...... Proszę o pomoc. Co mam kupić? pozdrawiam Dominik P.S. post wyedytowany, bo zamiast pomocy zapowiada się wojna.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.