Jump to content

poldip

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  452
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

611 Excellent

About poldip

 • Rank
  Altair

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli mogę coś doradzić. Te śrubki - robaczki z tego co pamiętam to są standardowe elementy metryczne wg normy DIN które jak najbardziej można dokupić. Wykręć sąsiednią, nieuszkodzoną śrubkę, zmierz gwint i długość całkowitą, następnie "portal na A" wyszukując słowa kluczowe np M4x6 ŚRUBA DOCISKOWA NIERDZEWNA
 2. Aberracja jest ciut większa niż w 100 i ciut mniejsza niż w 120. Ani za duża ani śladowa. Taka... normalna..., jak można oczekiwać w szybkim achromacie. Do DSów nie ma znaczenia, jest niewidoczna. Do Księżyca można dać filtr wycinający fiolet (np semiapo) albo zredukować aperturę dołączoną zakrywką. Nie fotografowałem "na poważnie" tą tubą. Miałem ją do wizuala. Nie kolimowałem, nie ma takiej potrzeby. Główną zaletą sprzętu jest bardzo mała długość i pancerny wyciąg. Co do ostrzenia z bino bez barlowa. Da się, ale jest tak na granicy. Z jednymi okularami mi ostrzy a z innymi brakuje ułamków milimetra wsuwu.
 3. Koło ma dwa gniazda do połączenia do wyboru (1) zwykłe USB 2.0 typu B lub (2) dedykowane DIN 4pin do podłączenia kamery qhy. Nie ma osobnego gniazda zasilania, są tylko te dwa jak wyżej. Przy podłączeniu przez kamerę, gniazdo usb nie jest potrzebne, komunikacja usb i zasilanie idzie z kamery. Na szybko wklejam link do cloudynights gdzie widać jak te gniazda są umieszczone. https://www.cloudynights.com/topic/628047-the-qhyccd-3rd-generation-color-filter-wheel-is-coming/
 4. Oprócz MAKa 127 pasuje również do refraktorów ze średnicą odrośnika około 140-150mm, czyli np SW 120/600 (na zdjęciu) lub ED120. Pełna średnica wewnętrzna pierścienia aluminiowego to 151,5mm, z tym że w środku są jeszcze wklejone wkładki filcowe o grubości kilku milimetrów które chronią teleskop przed porysowaniem i poprawiają trzymanie.
 5. Na sprzedaż wystawiam teleskop newtona produkcji GSO w rozmiarze 6'' i ogniskowej 600mm , czyli 150/600 F4. Teleskop sprzedaję w stanie wizualnym takim jak widać na zdjęciach. Ślady po kleju z naklejek, niewielkie ślady obtarć na spodzie, zarysowana jedna z obejm. Już taki był kiedy go kupiłem. Miałem zamiar go rozebrać, odmalować oraz ewentualnie okleić korpus folią karbonową. Ale jakoś tak się do tej pory nie zeszło. Więc już chyba tego nie zrobię. Optyka jak najbardziej w porządku, nic poza zdmuchnięciem pyłków i kolimacją nie trzeba robić. Dużą zaletą teleskopu jest kompaktowość i wyciąg typu M-LRN. Jest to wzmocniona konstrukcja crayforda, udźwig do 4kg. (https://deltaoptical.pl/wyciag-do-gso-linear-bearing-m-lrn-2-reflektor-230mm?from=listing&q=m-lrn) Teleskop sprzedaję "jak jest", w cenie wyciągu. W komplecie dekiel przedni, dwie obejmy, dovetail. Cena 590zł. Najlepiej odbiór osobisty w Warszawie, choć wysyłka też jest możliwa za dopłatą ile sobie kurier policzy za większe pudło z opcją ostrożnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.