Jump to content

Tuvoc

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  276
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

70 Neutral

1 Follower

About Tuvoc

 • Rank
  Altair

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wystarczy przejrzeć fora i posty typu "Kupię" :-) Szkoda tylko, że następcy nie okazali się godni. BTW, ciekaw jestem czy komuś się uda ujarzmić ten stack
 2. Jeśli ktoś chciałby się samemu pobawić tym materiałem to proszę - stack: https://drive.google.com/open?id=1WUXxHlW-rVhp-AWseccogBrufPIQJfro Może przy okazji wyniknie coś pożytecznego z takiej zabawy :-)
 3. O czym Ty mówisz Spójrz na następców TS 65Q to wtedy zobaczysz zły kształt gwiazd dopiero. W moim trzeba po prostu poluzować pierścień soczewki korekcyjnej. Do czasu aż tego nie naprawię bawię się materiałem, który został zebrany.
 4. Robiłem. Przerobiłem już z kilkadziesiąt kombinacji, nawet dekonwolucji z maską StarMask. Efekty są różne. Jeśli chcecie to mogę podrzucić link do dysku sieciowego ze stackiem M 45. Być może, rozwiązanie takiego problemu będzie pomocne także komuś innemu w przyszłości.
 5. Mateuszu, uwielbiam Cię i cenię za Twój niezachwiany optymizm :-) Oczywiście nie szkodzi spróbować, nawet dla ciekawego eksperymentu.
 6. Ja tak robię. U mnie jest jeszcze inny, kolejny problem. Tu był tylko fragment, a Starmask szaleje na głównych gwiazdach Plejad. Nie dość że za mgłą to jeszcze nie kółka i głupieje. Oszaleć można.
 7. Jest postęp, nieźle. Dzięki. Powiedz mi, dawałeś domyślnie Erosion Minimum i 9 elementów?
 8. U mnie podobnie, jest niby czas na dokształcenie się w zakresie obróbki materiału, poczytanie o sprzęcie itp. ale wolałbym już naprawdę marznąć pod Krakowem niż kisnąć w domu :-)
 9. Próbowałem, nie szczególnie działa :/
 10. Chyba ta pogoda ostatnich tygodni skłania mnie do jakichś desperackich pomysłów. Jeśli zebrałbym np. kolejne 5 godzin materiału, załóżmy że 100% idealnych klatek, to te 25% ze starej sesji da mi zawsze dodatkowy materiał i informację do całego stacka. Jedynie gwiazdki są tam skopane. Dobrze rozumuję?
 11. Ergo, jakąś porcję starego materiału (mniej niż 50%) można dodać?
 12. Nie wiem czy jednak materiał nie nadaje się do kosza. Mogę zrobić kolejne 4 godziny M 45 przy dobrej pogodzie, ale pytanie (wybaczcie jeśli jest trywialne), czy DSS uśredni całość materiału i uzyskam dzięki temu lepsze parametry gwiazd?
 13. Akwizycja była porządna, to tylko refraktor niedomaga Na szczęście MateuszW przyjdzie na ratunek w najbliższym czasie. Różne są poziomy obróbki astrofotografii. Myślę, że raczej należę do tych umiarkowanie konserwatywnych "obrabiaczy", a może to po prostu brak umiejętności ;D
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.