Jump to content

Tuvoc

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  431
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

289 Good

1 Follower

About Tuvoc

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wspaniały obiekt i rewelacyjna fotografia.
 2. Dzięki! Rewelacyjne emki, wchodzę w to :-) Póki nie atakuje nas łysy w pełni to pobawię się wieczorem.
 3. Dzięki @HAMAL, a swoją drogą to czy kamera ASI 224 MC nadaje się dobrze do akwizycji metodą LI?
 4. To i ja się dorzucam. W pozostałych wątkach na forum także Jowisz i Saturn do kompletu Niestety seeing słabiutki - jakby oglądać przez taflę wody. Lokalizacja: Zagórzany Sprzęt: Newton 200/1000; Barlow 2x; ASI 224MC; IR Pass (10% z 10 tys. klatek) + UV/IR cut (analogicznie). Dorzucam jeszcze na deser mały żart z mojej strony - zachciało mi się Lucky Imaging, ale mistrzom tego rzemiosła to ja mogę co najwyżej statywy nosić
 5. Do kompletu Jowisz (Saturn, Jowisz, Mars - każde w swoim wątku). Seeing tragiczny. Czekam na ten wymarzony 5/5. Wykonano w Zagórzanach; Newton 200/1000; Barlow 2x; ASI 224MC; IR Pass (10% z 10 tys. klatek) + UV/IR cut (analogicznie).
 6. Mój bardzo przeciętny Saturn. Seeing słabiutki - jakby ściana wody przede mną. Wykonano w Zagórzanach; Newton 200/1000; Barlow 2x; ASI 224MC; IR Pass (10% z 10 tys. klatek) + UV/IR cut (analogicznie).
 7. Mam nadzieję, że nie obrazi się jak napiszę w jego imieniu. Tomek jakiś czas temu wyprzedał sporą część swojego sprzętu (sam jestem nabywcą rewelacyjnego TS APO 65Q, z którym zjeździł kawał świata), sam zaś ograniczył mocno swoją aktywność ze względów zdrowotnych. Mam osobiście wielką nadzieję, że może niebawem znowu będzie działać pełną parą w astrofotografii.
 8. Tak, tylko wtedy gubię kolor np w galaktyce, no chyba, żeby ją zamaskować. W M82 na przykład zabezpieczenie czerwonego to podstawa. Spróbuję w każdym razie i dam znać.
 9. No nic, chyba pozostaje tylko męczyć finalną wersję już w Photoshopie pod kątem samych gwiazdek. Nie znalazłem żadnej sensownej metody na ściąganie zafarbu z całości stacka, ani na sensowną reperację gwiazd w samym Pixinsight.
 10. Tak. Canon EOS Ra. Czytałem o tym. Uvnnie jest podobnie przy Canon 1100d kod, ale co dziwne nie zawsze tak się robi. Masz @Sebastianusjakąś radę na mój problem? Będę wdzięczny.
 11. Czy da się może całościowo potraktować stack? Pozbyć tej czerwieni od CLS?
 12. A tu link do stacka M51 https://drive.google.com/file/d/10IKcsHLipdohTykQW7b4uyDBoC-6uFz1/view?usp=sharing
 13. Witam, odkopuję stary wątek, ponieważ mam zbliżony problem do opisywanego powyżej. W czasie dobrej kwietniowej i majowej pogody zebrałem materiał z kilku galaktyk i wszędzie mam to samo. Winowajcą jest zapewne filtr CLS. Ponadto zafarb mimo prób nie znika także z samych galaktyk. Całą obróbkę staram się wykonywać w Pixinsight dlatego byłby niezmiernie wdzięczy za wskazówki do niego. Podchodziłem do tematu różnie - na liniowej wersji backgroud neutralization, a potem color calibration czy photometric calibration, od razu photometric calibration etc. Próbowałem już wykonywać kalibrację koloru, kalibrację fotometryczną i szereg innych (nawet myślałem potraktować oddzielnie gwiazdy skryptem HSV, a samej galaktyce dobrać kolor ręcznie) z maskami i bez. Coś robię nie tak u podstaw. Poniżej screeny (chodzi o M 51 - , M81 & 82 są surowe, chociaż czerowny zafarb też jest wszędzie + paskudne rozjechanie koloru na gwiazdach, to inny problem): a tu po przesadnej saturacji tylko dla pokazaniu problemu: A to ogólny wygląd - całość ma taki czerwony zafarb: Mogę udostępnić stacki jak ktoś chce pokazać na nich.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.