Jump to content

Tuvoc

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1316
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Tuvoc last won the day on May 14

Tuvoc had the most liked content!

Community Reputation

1732 Excellent

4 Followers

About Tuvoc

 • Rank
  Tuvoc/Astrotuvoc/Mirek

Kontakt

 • Strona WWW
  http://home.agh.edu.pl/~stygar/astron/galeria.html

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO 254/1000, SW 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 462MC, ASI 290MM, EOS 800d, EOS 1100d mod.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No właśnie. Takie trochę pitolenie @astrocola Sam go miałeś, fotki z niego miałeś całkiem przyzwoite, wychwalałeś w sprzedaży i ile zajęło Ci sprzedanie go? 2-3 godziny?
 2. Z tego co pamiętam to robiłeś sam z półmetrowej ogniskowej (TS APO 100Q?) Ale faktycznie trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem - sprawdziłem sobie nawet FOV na obu swoich setupach. Albo idziemy w duże ogniskowe, albo w całkiem szeroki kadr. No właśnie. Noise reduction zrobił trochę mydło. Jak by to wyglądało bez redukcji szumu?
 3. Całkiem niepotrzebny ten sarkazm. Poza tym IC 2745 nie jest obiektem, który znam z pamięci.
 4. Po dłuższej przerwie - wprawki i ustawianie optymalnych parametrów. Setup bardzo podobny do kolegi @Krzysztof z Bagien Sprzęt: SW 200/1000; ASI 462MC; IR Pass 742; Barlow TV 2x Akwizycja: wybrana najlepsza klatka z ok 20 - Gain 300; 1 ms
 5. Zaryzykowałem 240 sek i udało się nie najgorzej Na razie tylko podgląd, później do roboty
 6. Stackowałeś tylko na gwiazdy? Czy to jest składanka?
 7. Świetnie wyszło! Moje uznanie. Tym bardziej, że masz świadomość wszystkich mankamentów. To tylko zwiastuje kolejne bardzo dobre i jeszcze lepsze zdjęcia.
 8. Nie, tam nie było tak nisko horyzontu Od znajomego na wsi na południe od Krakowa. Podoba mi się to tło u Ciebie. Więcej wodorowej poświaty widać.
 9. W mojej wersji to także jest i też zrobię jak mówisz. No ale to nie dzisiaj U mnie kolejka jest taka - Gromada M & M wg przepisu @diver; kometa Palomar - stack na gwiazdy i składanka całości, a jutro focenie Atlasa kolejny raz Od Laguny i Koniczyny muszę chwilę odpocząć i nabrać do niej dystansu.
 10. Noo Panie! Niebo, a Ziemia. Można oczywiście dalej walczyć z kolorystyką z takiego punktu wyjścia, chociaż już teraz fajnie wygląda. Opis ryje banie Chyba połowę katalogu PGC tam masz
 11. Ale ładnie gwiazdki Ci wyszły Super kolor! Reszta oczywiście także, ale gwiazdy są kapitalne.
 12. Rewelacja! Gratuluję! Dobrze przemyślany kadr.
 13. Hmm, czyli najpierw się zniechęcisz prowadząc ręcznie i nigdy nie kupisz paralaktyka. Trochę od "tylnej" strony to wszystko. Zwykły 8 calowy newton 200/1000 na HEQ5, który średnio się nadaje (montaż oczywiście - chociaż ja i DSy na nim tłukłem z tą tubą), ale na początek zaczął bym od niego. Mając zalignowany montaż, zrobisz każdą planetę z Uranem, Merkurym włącznie. GoTo to nie fanaberia, a wygoda. Ręcznie tego sobie nie wyobrażam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.