Jump to content

memos

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by memos

 1. Kupię akcesoria w dobrym stanie jak w temacie. Proszę o oferty na PW.
 2. Aktualne. Może być też 13 calowy.
 3. Wie ktoś może na jakiej wysokości jest  środek wyciągu przy tubie postawionej pionowo w GSO 12"?

  1. Show previous comments  2 more
  2. memos

   memos

   160 cm to wysokość calkowita, a ile cm niżej jest środek wyciągu?

  3. HAMAL

   HAMAL

   Z proporcji obrazka 150cm :D

    

  4. memos

   memos

   A nie 145 cm? :)

 4. Witam. Kupię okulary jak w temacie w dobrym stanie.
 5. Witam. Kupię Taurusa 16 cali w dobrym stanie. Oferty proszę kierować na PW.
 6. Zastanów się jeszcze nad Morfeuszem 17,5 mm zamiast ES 18 mm. Wygoda użytkowania w I przypadku o wiele większa.
 7. Coś w tym jest. Na początku stycznia patrzyłem na cenę 14 calowego Taurusa z optyką professional i ogrzewaniem lustra wtórnego i taki zestaw kosztował 11600 zł, a teraz około 13900 zł, więc różnica spora.
 8. Z takim polem nie polecam kupować czegokolwiek do DSów.
 9. Jeśli chodzi o 2 cale do przeglądu nieba to polecam ES Maxvision 28 mm. Fajny oklular w F5 z przyzwoitą korekcja, jednak koszt używki to około 350 zł. Słyszałem też dobre opinie o Scoposie 30 mm. Miałem GSO Superview 30 mm i 20 mm w F5 (GSO 10) i niestety jak dla mnie obraz nieakceptowalny. Do średnich powiększeń niezły jest Baader Hyperion 10 mm. Koszt używki to około 300 zł. Nie wiem czy jest sens kupować tańsze okulary. Za 200 zł chyba nie kupisz nic lepszego nic okulary o konstrukcji Erfle'a, które mają słabą korekcją w światłosilnych teleskopach.
 10. Witam. Kupię Taurusa 13" w dobrym stanie. Oferty proszę kierować na PW.
 11. Witam. Mam do sprzedania lornetkę BGSZ 2,3 x 40 mm w dobrym stanie optycznym i mechanicznym. Do lornetki dodaję skórzane etui. Cena 280 zł + przesyłka Fotki poniżej.
 12. Witam. Mam do sprzedania soczewkę barlowa Sky-Watcher 2x 1,25 " i okular Keller 10 mm w dobrym stanie optycznym i mechanicznym oraz okular GSO Superview 20 mm, który posiada kilka mankamentów. Przede wszystkim wewnątrz okularu znajduje się sporo paprochów. Nie widać ich wprawdzie przy obserwacji DSów, ale przy obserwacji Księżyca już tak. Poza tym okular posiada kilka rysek na soczewce od strony muszli ocznej. Cena za całość: 90 zł + wysyłka. Nie rozbijam zestawu. Zdjęcia poniżej.
 13. W Newtonie GSO 10 Morpheus 6,5 mm daje obraz ostry w około 95%, jak dla mnie okular docelowy.
 14. Obecnie posiadam Lunt XWA 13 mm, Delosa 14 mm i ES 14 mm i każdy z nich jest bardzo dobry optycznie. Delos ma wprawdzie najlepszą korekcję brzegową, ale ma też znacznie mniejsze pole niż chociażby ES. W każdym razie polecam każdy z wymienionych okularów.
 15. Rezerwacja dla użytkownika Mariusz Psut.
 16. Odbiór osobisty możliwy w Lublinie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.