Jump to content

fizyk5

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  973
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

fizyk5 last won the day on September 26 2019

fizyk5 had the most liked content!

Community Reputation

2895 Excellent

About fizyk5

 • Rank
  Wega
 • Birthday 05/14/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kutno

Recent Profile Visitors

5413 profile views
 1. W Maku 127 wsuwam w 2" końcówkę tak jak widać na zdjęciu . Aczkolwiek w maku mam już nową przejściówkę i wszystko mam na gwint. Do refraktora z odpowiednim flatenerem pasuje mi zestaw po odkręceniu dwóch przedłużek nad kołem filtrowym. Wszystkie wartości są w mm. Koło filtrowe manualne 5x2"
 2. Ja daję filtr jak najbliżej matrycy w kamerce. Używam 2" filtrów. Nie miałem takich dziwnych odblasków.
 3. Z filtrów tylko Baader 2" UV i R cut. Nie mam 2" barlowa. Mój barlow 1,25" 3x degraduje obraz.
 4. Chodziło mi oczywiście o długość przekątnej matrycy. Tak jak pisze Lemarc, dlatego dałem :) Zbierane w SharpCapie A otwierane do selekcji w .... hmm .... tylko jeden program dał radę. Potem stack w RegiStaXie, DSS poległ. Pojedynczą klatkę (jedną z najlepszych) w pełnej rozdzielczości ale obciętą mogę tylko tak pokazać:
 5. Witam Epsilony, parametry na zdjęciach Bardzo fajny opis znalazłam tutaj: astropolis.pl/topic/50347-epsilony-w-lutni-double-double/ Epsilony - układ poczwórny w Lutni. Na jego podstawie sprawdza się jakość optyki teleskopu, sprawdza się z jakim powiększenie teleskop rozdzieli ten układ. Ogniskowa Maka 1500mm, średnica przekątnej matrycy kamerki około 28mm powiększenie 1500/28=55 rozmiar piksela kolorowej kamerki ASI071 4,8um Seria 2. 50 wybranych zdjęć z 200 wykonanych, zmiana ostrości względem seri
 6. Zmierzyłem napięcie na wyjściu z płytki, gdzie diodka jest podłączona, wyszło 4,39V. Diodka ledwo świeci. Nie wiem na jakie jest napięcie, 12V??? Więc to wina diody, czy ustawionego na niej napięcia i nie obędzie się bez pilota synscan???
 7. Dzięki. Spróbowałem z EQDimmer przy włączonym montażem z eqmodem i bez egmoda. Diodka bez zmian.
 8. Witam Wspomina w tytule diodka przestała świecić. Myślałem, że się uszkodziła. Jednak świeci, tylko bardo słabiutko. Wcześniej świeciła wystarczająco jasno, teraz jakby sama się przestawiła. Mam pilota SynTrek i eqmoda w laptopie. Jak tym co mam zmienić jasność świecenia tej diodki?
 9. Mam ugiecie , które zamówiona złączka powinna wyeliminować. Zobaczę jak będzie po zastosowaniu złączki na gwint. Szkoda, że nie mogę porównać zdjęcia z innego maka z matrycą apsc. Prawdopodobnie trochę ją przepalilem i dlatego brak jej pomaranczowego. Taka mi zeszła z matrycy. Nie ingerowalem w jej kolor.
 10. Witam Albireo - "dziób" Łabędzia (Kury). Makowo balkonowych wojaży ciąg dalszy. Beta Cygni A Jaśniejszy składnik Beta Cygni A ma obserwowaną wielkość gwiazdową 3,05m. Jest to jasny olbrzym, należący do typu widmowego K3 lub K2. Jego temperatura to około 4400 K, świeci on 950 razy jaśniej niż Słońce. Masa tej gwiazdy to około 5 mas Słońca, a promień jest około 50 razy większy niż promień Słońca. Beta Cygni B Błękitny składnik Beta Cygni B ma wielkość gwiazdową 5,1m i jest gwiazdą ciągu głównego należącą do typu widmowego B8. Jej temperatura to ok. 12 100
 11. piękna praca Na konkursie FA silnik ją strasznie zmasakrował, zdegradował
 12. Fragment odpowiedzi ze sklepu: Refraktor-Objektive haben unter der Tauschutzkappe mehrere Schrauben an der Linsenfassung. Diese Schrauben "halten " die einzelnen Linsen in der jeweiligen Position in der Fassung. Man kann bei einer verspannten Optik diese Schrauben minimal lösen, dann ist die Verspannung meist auch schon behoben. Sie können versuchen, die Verspannung selbst zu lösen (also minimales lösen der Schrauben). Sollte das nichts bewirken, melden Sie sich bitte wieder.
 13. Tak, dobrze widzisz. Inny egzemplarz trochę lepiej rysował gwiazdki. Też go reklamowałem. Zerknij na prawy górny róg zdjęcia. Marcin_G napisał: "Ja swoim działam / działałem niemal tylko wizualnie i Księżycowi." Należy zatem przyjąć na wiarę, że Twój model jest pozbawiony wad.
 14. Zerknij w prawy górny róg zdjęcia. Jeden z wadliwych egzemplarzy malował takie obrazy. Możesz pokazać jakie gwiazdki rysuje Twój model.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.