Skocz do zawartości

Plebiscyt na najciekawszy projekt DIY/ATM 2017

Zobacz najbardziej kreatywne i inspirujące projekty i niezapomnij oddać swój głos.

Korzystając z okazji chciałem złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzącego Nowego 2018 Roku!

Adam_Jesion Adam_Jesion

fizyk5

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  545
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana fizyk5 w dniu 16 Listopad 2014

Użytkownicy przyznają fizyk5 punkty reputacji!

Reputacja

1222 Excellent

O fizyk5

 • Tytuł
  Procjon
 • Urodziny 14.05.1977

Kontakt

 • Strona WWW
  http://fizyka1001.strefa.pl/podstrony/OBSERWACJE/WYDARZENIA/DS/DS.html

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kutno

Ostatnie wizyty

1620 wyświetleń profilu
 1. Obiekt na tle gwiazdy ?

  Porusza się chaotycznie. W podobny sposób pojawiają się i poruszają czarne kropki w tle obok tej gwiazdki. Jednak może to satelita gwiazdka jest blisko płaszczyzny równika (jakiś geostacjonarny). A może to planeta X
 2. Mgławica Grota - Sh2-155 - Cave Nebula

  Chyba to te niebieskie kropeczki. Ładny czerwony kolor mi się podoba. Ech... HRGB, poza moim zasięgiem.
 3. M1 - KRAB

  Witam Mgławica Krab rozszerza się 1500km/s, ma już średnicę 11 lat świetlnych. W środku pulsar obraca się 30 razy na sekundę. M1, 07.01.2018, newton 150/750, niemod. Canon 1200D, 26x5min. ISO 1600 + filtr UHC-S
 4. Alternatywa dla WO Megrez 88

  Jeśli możesz to pokaż zdjęcie tego cacuszka. Czy na wyciągu można mu zamocować stopkę pod szukacz?
 5. Przy tej skali widać nie tylko włókna, ale i włókienka. Mnie też trochę ciągnie w stronę foto małych obiektów, dlatego zastanawiam się nad zakupem GSO RC Ritchey-Chretien 6" 150/1350 f/9 OTA M-CRF ale zniechęcają mnie problemy z jego kolimacją, no i musiałbym mieć odpowiednią kamerkę. Zdradź tajemnicę i powiedz, jak przy tej ogniskowej + barlow + malutka matryca kamerki udaje Ci się obiekt w kadrze znaleźć?
 6. WItam Jedna z ostatnich pogodnych nocy pozwoliła uzyskać 2,5h materiału. Ta galaktyczna to maleństwo, ale słodkie. NGC 2841 - Oko Tygrysa
 7. Krab

  Powiedziałbym, że Krabik to jego obsesja. Montaż - up to 100kg Jego teleskop to dla mnie zagadka - Selfmade 443/2048 Newton f4,6 Jego kamerka to ??? hmm... Może na nowoczesnym cmosie byłoby lepjej Całe życie dla 30 zdjęć hmm.... https://www.astrobin.com/users/DetlefHartmann/ Jedni robią tak, a inni tak, ważne jest, aby nam.... Jednakże jest to.... Najlepsze zdjęcie DS, jakie widziałem w życiu.
 8. NGC 2146 między chmurami

  Bardzo mi się podoba to ciemne pasmo na tle jądra galaktyki.
 9. Pająk w polu widzenia

  Żeby wyostrzyc obraz nie musisz czekać do gwiazdek, wystarczy w dzień znaleźć odleglejszy obiekt, np. budynek w odległości 2km.
 10. Pająk w polu widzenia

  Zapodaj kilka zdjęć wyciagu i luster w środku. Wyciag powinien pracować od blokady dolnej do górnej. Czy wyciag był przerabiany, a tuba skracana? Jakie stosujesz przedłużaki między wyciągiem a okularem? Pokaż tez zdjęcie wyciągu z okularem w sytuacji, gdy nie mogłeś uzyskać ostrego obrazu. Wyciągiem kręcimy bardzo powoli.
 11. Ja ustrzeliłem w tym roku równo 30 obiektów.
 12. IC 59, IC 63

  Panowie, nasi Mistrzowie, święta są w pełni. Wasze zdjęcia są super. Wiem, że wam chodzi o ideał i stąd te komentarze, ale czy to jest potrzebne? A co ja mam powiedzieć o swoim zdrówka i najlepszego.
 13. Mały teleskop z napędem goto jako szukacz

  A jak namierzasz miejsce, gdzie masz ustawić laser? Wydaje się, że robisz to ok. Trochę cierpliwości i ćwiczeń Ci potrzeba. Jak długo masz tą 12??? I moje standardowe pytanie. Widzisz gołym okiem na miejscówce Andromedę? Jak ocenisz swoje niebo?
 14. Galaktyka Andromedy i M110

  Piękny kontrast, ładne małe gwiazdki na jądrze bez obwodek, ciekawy kolor jądra. Ładny kolorek niebieski. Szkoda, że nie wstawiłeś kilka dni wcześniej.
 15. Kawałek Cefeusza i i IC 1396

  To będzie ciekawe porównanie canonow. Opisz może procedurę porównania, może ktoś coś doradzi (czasy, iso) ?
×