Jump to content

fizyk5

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  867
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

fizyk5 last won the day on September 26

fizyk5 had the most liked content!

Community Reputation

2,273 Excellent

About fizyk5

 • Rank
  Wega
 • Birthday 05/14/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kutno

Recent Profile Visitors

4,339 profile views
 1. A co się stało z twoim blaszakiem Spirit? Sprzedałes , czy będziesz sprzedawał? Pamiętam, że z blaszka tez miałeś ładne zdjęcia.
 2. Witam Chętnie kupię obiektyw samyang 135 f2 z mocowaniem do Canona.
 3. Brak ostrości, wszystkie gwiazdki mają niebieskie duszki w jedną stronę - niestety Jak znajdę chwilkę, to może zajrzę jeszcze do Plejad.
 4. Super fajna sprawa. Podziwiam Twój zapał i wyniki. To nie moja działka, więc może głupie pytanie mam. Wykres zmian jasności zmiennej powinien być chyba okresowy, powtarzalny. Jaka jest pewność, że tych zmian nie powoduje zanieczyszczenie naszej atmosfery lub pył międzygwiezdny pomiędzy Ziemią a zmienną? Poniżej tylko na środkowym wykresie dostrzegam powtarzalność.
 5. A..... taki eksperyment z dziwnym wynikiem. Ten kolor sam wylazł w pewnym momencie obróbki. Bo przecież kto ma zdjęcie Księżyca w Halfa. :), .... no kto? Wiem, wiem to zupełnie nie tak, ale coś mnie podkusiło. Szczegółu brak, ale za to jaki kolor.
 6. Baader H-Alpha Pass 7 nm 1,25''
 7. niemod. Canon iso 1600 + filtr Ha = widoczne tylko 3 najjaśniejsze gwiazdy na całym zdjęciu po 300s
 8. Witam Jest to pierwsza próba na pożyczonym filtrze Ha z kolorową ASI071, 3h materiału zebranego przy pełni. Jak będę mógł to dozbieram. Wiem już jak jest różnica Ha z niemod. Canonem. Trochę brak mi szczegółu, ale to pewnie Księżyc, mała ilość materiału i chyba trochę nieprawidłowy gain i offset dla filtru Ha.
 9. Małe poprawki, jeszcze mi mało.
 10. Dzięki Nie potrafi mnie przekonać odcień czerwieni Kokona, co chwilę ją zmieniam i ...
 11. Witam Noce coraz dłuższe, ale wcale nie jest lepiej ze zbieraniem materiału. Kokonu nie trzeba przedstawiać. Mgławica ta znajduje się na końcu wydłużonej ciemnej mgławicy Barnard 168, w odległości około 3300 lat świetlnych od Ziemi i ma promień ok. 10 lat świetlnych. Mgławica Kokon otacza młodą gromadę gwiazd Collinder 470, której promieniowanie jonizuje gaz i pobudza go do świecenia. Wiek gromady szacuje się na kilkaset tysięcy lat. Gromada ta jest więc tak młoda, że gwiazdy do niej należące nie osiągnęły jeszcze ciągu głównego. TLAPO804, ASI071, 5h mat. uwagi mile widziane
 12. Zupełnie nie moja kolorystyka. Ale podziwiam co wyczyniasz z tym samyangiem 135.
 13. Zacna ilość materiału dała dobry owoc. Powinieneś wstawić do K. H.
 14. Tylko nie pisz czym i jak, lubie takie tajemnicze zdjęcia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.