Jump to content

fizyk5

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  797
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

fizyk5 last won the day on April 6

fizyk5 had the most liked content!

Community Reputation

1,958 Excellent

About fizyk5

 • Rank
  Wega
 • Birthday 05/14/1977

Kontakt

 • Strona WWW
  http://fizyka1001.strefa.pl/podstrony/OBSERWACJE/WYDARZENIA/DS/DS.html

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kutno

Recent Profile Visitors

3,991 profile views
 1. Nie, nie byłem. Ale rzeczywiście, przy dziennym świetle (a nie nocnym) widać, że można było galaktykę troszkę jeszcze pociagnac, albo tło przyciemnic . Kurcze, jeszcze to zależy od kąta pochylenia monitora.
 2. Taki już mój los. Wypad poza miasto, rozkładanie sprzętu i .... chmury Dlatego mogę pokazać półprodukt. Jak uda mi się zebrać 2,3 razy tyle materiału, to będzie lepiej. Trochę ponad 2h materiału, pod koniec troszkę mgliście, TLAPO804, Canon1200D, Krytyka mile widziana
 3. Nie znam się jeszcze na kamerach, ale sprawdź historiami pojedynczego zdjęcia, czy z lewej nie jest przyciety. Niebo masz powyżej, czy poniżej 21 mag/arc.sec^2 ?
 4. Podoba mi sie szczegół i gwiazdki. Ja ciagnalbym bardziej, ale wtedy szum by pewnie wyskoczył. Nie rozumiem dlaczego dałeś tyle klatek na G? Jaki miałeś gain i offset? Może offset za mały?
 5. Rozważam zakup chłodzonej kamerki do zdjęć DS. np: qhy 163 168, 183, asi 1600, 294, 071, Made DSI IV, Kontakt na pw
 6. Innuici mówią, że zdjęcia Hamala UJDZIE, choć nazwa trochę staroświecka i szczegół troszkę słabo wyszedł. Może to przez kolimację, umiesz kolimować? W przeszłości upowszechniła się nazwa Eskimosi, obecnie uważana przez wiele osób na Grenlandii i w Kanadzie za obraźliwą, gdyż uważa się, że termin ten wywodzi się od wyrażenia „zjadacze surowego mięsa”. Natomiast w językach Inuitów słowo inuk znaczy osoba, natomiast inuit – ludzie. [WIKI] Witaj, działaj, zaskakuj. Pewnie masz na twardzielu kilka niespodzianek - czekamy.
 7. A jednak wciąż Canonem. O jakiej kamerce zamyślasz. Walnij 30 zdjęć 5min. tym Canonem, nawet jeszcze raz tego Bąbelka - NGC 7635 Flacik też by się przydał. Oto co wycisnąłem ze swojego Canonka.
 8. Minęły dwa lata działalności sklepu i jak oceniacie inicjatywę Adama?
 9. Ciekawie wyszło, mimo Księżyca. ogniskowa 902,7mm ???
 10. Proponuję obejrzeć, według mnie warto.
 11. Jak ma być mobilnie i balkonowo, to może tak? https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_287&products_id=2782&lunety=Luneta Celestron C5 Spotter XLT z walizk https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=32_24&products_id=1985&lunety=Monta azymutalny Synta AZ4 g owica AZ 4 statyw aluminiowy LT1 Tylko proponuje. Decyduj odpowiedzialnie. Zdradz swoją miejscowość i spotkaj się z lokalnymi obserwatora nieba.
 12. Zdjęcie wykonane 2017.07.18, 23.00 Setup się trochę zmienił i nocne niebo troszkę pojaśniało (lamp coraz więcej). Każdy wyjazd 12-16km poza 50tyś. miasto oznacza: tachanie na 3 lub 4 razy setupu z bloku do samochodu i na drugi dzień w drugą stronę. Tuptanie obok samochodu 3,4 lub 5h. Kładę się spać o 2,3-4 nad ranem. Pobudka o 6 rano i do pracy. Gdybym focił niemodyfikowanym Canonem z oświetlonego miasta , to nie miałbym prawie nic ciekawego do pokazania. Mam nadzieję, że gdy zmienię niemod. Canona na chłodzoną kamerkę, to pokarzę trochę lepsze zdjęcia. jeszcze aktualne: https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=32&t=53148 Każdy orze jak może :), pozdrawiam
 13. Dlaczego nie focisz z za winkla (miejsce z którego zrobiłeś to zdjęcie) ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.