Jump to content

Zlew

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Neutral

About Zlew

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Skąd
  Katowice

Kontakt

 • Instagram
  https://www.instagram.com/dspiewak/

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ło matko... ale dzięki za info, przynajmniej wiem gdzie problem leży
 2. Nie rozumiem, to NINA importuje dane z plików SharpCap a nie odwrotnie. A pliki fizycznie są na dysku. Biblioteka SharpCap w osobnym katalogu, i plik z moich pomiarów w innym.
 3. Ja mam śruby mocujące na wyciągu po bokach, gdybym miał tam zamocowany guider to mam znacznie ograniczony zakres obrotu. Dlatego guider mam zamontowany na teleskopie (tymczasowo w druciarski sposób, uprasza się o niezwracanie uwagi ) VID_284481221_123628_155.mp4
 4. Hej, mam pytanie do userów NINA. czy ktoś z Was używał może danych sensora z SharpCap? Podaję mu ścieżkę na co dostaję powiadomienie, że załadowano ZERO sensorów. w folderze znajdują się dwa pliki, jeden z bazy danych Sharpcap a drugi z wykonanego przeze mnie pomiaru. Ktoś coś?
 5. Lub All Sky Plate Solver. prosty o tyle, że można my wrzucić jpg i bez problemu ogarnie. Bez konwersji do fitów, bez stretch. Jak korzystałem jeszcze z APT to robiłem testową 5-sekundową klatkę (JPG) na wysokim iso (3200) i takie zdjęcie otwierałem w ASPS. I otwierając "Browse solved image" masz wszystkie potrzebne informacje. Centrum kadru, obiekty, rotację i tak dalej. Mając go-to oczywiście ASPS synchronizuje montaż w obliczonej pozycji.
 6. jako posiadacz biedasetupu w postaci DSLR i teleobiektywu, przyłączam się do pytania
 7. Obłoki z wczoraj (4.VII.2021). Pierwsze z okna, drugie, plenerowe po jakichś 15 minutach. Szybko zgasły niestety. No i za późno się zorientowałem żeby się ewakuować z domu w plener
 8. No u mnie na chwilę obecną CLS też robi niestety za "multinarrowband" Zgłoszę się do Ciebie na korepetycje ze składania takiego materiału, w sensie z łączenia gwiazd z UV-IR z materiałem z CLS.
 9. @karp_killer a powiedz mi, te 2ev (iso 400 vs iso 1600) to jakoś empirycznie dobrałeś? Porównywałeś histogram obu klatek? Czy "tak wyszło"? Bo przymierzam się zastosować Twoją strategię zbierania materiału w tandemie CLS i UV-IR cut. Zastanawiałem się też nad identycznym iso w obu przypadkach, ale te 2ev to jest 4 razy dłuższy czas naświetlania i nie wiem, czy jakość materiału zebranego z 2 razy mniejszym iso będzie wiele lepsza, niż z większym... Tzn. lepsza będzie z pewnością, pytanie czy skórka warta wyprawki.
 10. Ja mam ruski X2 ale strasznie mi pogarsza rozdzielczość, lepiej wygląda czyste 600mm niż 1200 z tym telekonwerterem...
 11. A to jak wszyscy to ja też Nikon D5100+Tamron 150-600 Katowice, 12:48
 12. Filtr był pierwszym podejrzanym. Ale wczoraj robiłem także zdjęcie "full spectrum" i też wystąpił ten odblask. Parametry tych zdjęć wczoraj i dzisiaj były takie same, czasy, ISO i tak dalej... Dziwna sprawa, niemniej jednak ustąpiła, zobaczymy, czy na zdjęciach gwiazd będą występowały jakieś artefakty. Dzięki za uwagi dotyczące odblasków, będę się musiał przyjrzeć temu tematowi bliżej.
 13. Wydaje mi się, że to było ustawienie matrycy. Moduł ma ograniczenia montażowe (cienkie strzałki) i nie jestem do końca pewien, czy przy poprzednim montażu dolegał do nich idealnie. Rozebrałem jeszcze raz, usunąłem baadera i złożyłem do kupy zwracając szczególna uwagę żeby moduł matrycy dobrze przylegał w tych trzech miejscach. Zanim przyszły chmury i burza udało mi się zrobić zdjęcie, aparat full spectrum, obiektyw tamron 150-600, żadnych filtrów pośrednich. Jakieś tam halo dookoła Słońca jest, ale nie ma tego odblasku, który był wcześniej.
 14. Nikt z Nikoniarzy nie ma pomysłu? @sidiouss ? @MateuszW ? Mój trop jest taki, że montując moduł matrycy musiałem go dokręcić nie do końca idealnie w osi optycznej. Czy Wy modyfikując swoje nikony zaznaczaliście ułożenie modułu matrycy w trzewiach aparatu zanim ją wykręciliście?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.