Jump to content

Krzysztof W

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Krzysztof W

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 04/11/1978

Kontakt

 • Strona WWW
  http://cris561@interia.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tuchola
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 200/1000 synscan,celestron 50.
 1. Witam. Piszę odnośnie problemów ze stackowaniem flatów w programie DSS(DeepSkystacker). Używam aparatu Canon 350d modyfikowany-filtr przed matrycą. Wykonuję 10 flatów i ok. teraz jeśli chodzi o stackowanie w programie,który wymieniłem-ten "przemieli" klatki flat ale po zestackowaniu wszystkiego(darki,biasy oczywiście też mam) to masterflat w ogóle niczego nie pokazuje-żadnych zabrudzeń,niedoskonałości,winiety-no i na zdjęciu,które otrzymuje po zestackowaniu wszystkiego-winieta ogromna-efekt tragiczny,a zmiany powinny być chociażby minimalne,dla przykładu wrzuciłem jedną z klatek flat do programu PS,po zaznaczeniu w tym programie Auto tone od razu widać efekt taki jaki powinien być na masterflacie-czyli winieta,zabrudzenia itp. Dodam,że flaty Canonem wykonywałem w kolorze. program DSS zestackuje flaty ale po tym na zdjęciu jak gdyby je ominął lub nie widział ich. Prosiłbym bardzo o pomoc użytkowników,którzy mają doświadczenie ze stackowaniem w tym programie i Canonami. Jakiekolwiek sugestie będą dla mnie pomocne.
 2. Witaj. Mam prośbę,czy mógłbyś zrobić 30-sekundowe klatki jakiejś jasnej gwieździe-każda klatka w innym narożniku kadru i w środku jedną,szukam takiej tuby do astrofoto z taką ogniskową.
 3. Witaj. A dlaczego wymienić wyciąg,ja mam taki i jest ok. do astrofoto wystarcza,ja się rozglądam za właśnie około taka ogniskową,chociaż bardziej chciałbym ogniskową 600.
 4. Witaj. masz jeszcze tą tubę,a czemu sprzedajesz,nie jest zbyt sztywna i ucieka kolimacja podczas astrofoto? Ja szukam tuby o takich parametrach o takiej ogniskowej,aby mieć większe pole do większych obiektów ds.
 5. Witaj. Masz jeszcze tą tubę,wrzuć jeśli możesz jakieś ekspozycję,którą wykonałeś tą tubą,jeśli możesz.
 6. Witaj.Może trochę czasu upłynęło ale ja miałem ten sam problem i dzisiaj znalazłem rozwiązanie:potrzebny jest specjalny program Canona do konwersji zdjęć,bo inaczej windows tego nie widzi i myśl,że plik jest uszkodzony,dlatego wychodzą tobie w ten sposób zdjęcia,po prostu ciągnąć program:Digital Photo Professional 4 ze strony Canona,albo napisać do nich podeślą link. Wrzucasz wszystkie Rawy,które masz razem z flatami,darkami,biasami i zapisujesz je na twardym dysku,potem windows i DeepStacker nie ma już z tym problemu.
 7. Witaj.Może trochę czasu upłynęło ale ja miałem ten sam problem i dzisiaj znalazłem rozwiązanie:potrzebny jest specjalny program Canona do konwersji zdjęć,bo inaczej windows tego nie widzi i myśl,że plik jest uszkodzony,dlatego wychodzą tobie w ten sposób zdjęcia,po prostu ciągnąć program:Digital professional Photo 4 ze strony Canona,albo napisać do nich podeślą link. Wrzucasz wszystkie Rawy,które masz razem z flatami,darkami,biasami i zapisujesz je na twardym dysku,potem windows i DeepStacker nie ma już z tym problemu.
 8. Szkoda,że nie mogę wydać pieniędzy na ten obiektyw,niestety,a taki właśnie mi chodzi po głowie,ultra szeroko kątny.
 9. Witam Mam do sprzedania jak w temacie okular ES 20 100"-kupiłem w zeszłym roku w Teleskopy.pl: teleskopy.pl/product_info.php?cPath=22_319&products_id=2217&lunety=Okular_Explore_Scientific_20_mm_2%27%27_(100_stopni) Stan idealny jak ze sklepu-zakładany kilka razy Cena 1400 pln Posiadam filtr Orion Ultrablock 2"-zakupiony w Astroshop: http://www.astroshop.pl/orion-filtr-ultrablock-2-/p,14442 Stan także idealny. Cena:390 pln. Posiadam korektor komy GSO 2"-taki jak ten: http://teleskopy.pl/Korektor-komy-2-do-teleskop%C3%B3w-Newtona-(GSO)-teleskopy-2011.html Stan idealny Cena 190 pln. Ceny oczywiście mogą podlegać negocjacjom. Sprzedaję,ponieważ potrzebuję pieniądze na rozbudowę sprzętu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.