Jump to content

Shrekus27

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Shrekus27

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

440 profile views
 1. Mam do sprzedania teleskop jak w temacie. Mam do sprzedania teleskop jak w temacie posta. W zestawie: -Tuba, -kitowe okulary 10 i 25mm -szukacz 9x50, -montaż Dobsona, -reduktor 2" - 1,25" -filtr słoneczny Cena za powyższy zestaw 1000 złotych. Mogę dostarczyć w obrębie województwa świętokrzyskiego po uprzednim dogadaniu się. Jest możliwość dostarczenia w okolice Krakowa. Dodatkowe pytania lub prośby o zdjęcia proszę na priv.
 2. Jestem zainteresowany kupnem teleskopu 12" na montażu dobsona. Najlepiej gdyby była to wersja Flex. Rejon południowej Polski (może poza lublinem i podkarpaciem) . Tam mógłbym podjechać i kupić ten teleskop.Oczywiście nie dysponuję całą gotówką świata więc propozycje nie mogą być zbytnio wygórowane cenowo. Mogę nie jest nic prócz chleba i pić wod przez pół roku;)
 3. Co jest w zestawie z tym teleskopem?
 4. Interesuje mnie zakup okularu 20 mm 1,25" (lub 2") Cena przystępna oczywiście;)
 5. Nie wiem czy by się zmieścił gdyby się dało za dużo superglue. Ale moim zdaniem pomocnym urządzeniem do lepszego "wpasowania" byłby młotek:D:D
 6. Problem jest banalnie prosty. Ja jestem tu gdzie jestem, teleskop jest w odległości w linii prostej 300 km. Jedynie mam jego zdjęcia z ogłoszenia z którego go zakupiłem. Proszę o linka jak ma taka redukcja/adapter wyglądać tak by można ją było zastosować do telepa poniżej. http://astropolis.pl/topic/53021-s-synta-8/?do=findComment&comment=616144 Dzięki.
 7. Mam syntę 8". Kupiłem do niej okular 30mm 2" i filtr 2" polaryzacyjny. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę korzystać z tego filtru używając okularów 1,25" Czy potrzebuję jakiejś przejściówki/adaptera? Czy może da się to jakoś prościej zrobić. Dzięki.
 8. Nie wiem czy mój portfel wytrzyma kupno ES 14mm 82 i ES 6,7. Chociaż nie powiem ale chciałbym. Kupię albo 14 Szukam planetarnego HR Planetary 7mm 1,25" (ciężko go znaleźć) nie wiem o ile słabszy jest TBM 7mm Do tego filtr polaryzacyjny i koniec zakupów. Interesuje mnie jak sprawdzi się barlow z okularem ES 20mm. I co przemawia za tym że taki duet jest gorszy niż ES14 poza powiększeniem i polem.
 9. Ja w okularach i z astygmatyzmem więc problem. HR Planetary 7mm 1,25" jak znajdę to ten kupię do planet lub Tmb w ostateczności. Chociaż chcę kupić es 14mm 82st. więc nie wiem czemu jeszcze typowo planetarny okular kupować. Zastanawiam się jeszcze nad kupnem ES 20 mm żeby dopełnić sobie możliwe powiększenia. Pytanie czy idę dobrą drogą. Czy stosowanie barlowa bardzo będzie pogarszało doznania oczne przy używaniu tych okularów?
 10. Dobra zmiana znaczna. Kupiłem 30mm i barlowa. Teraz pytanie czy kupić ES 20 mm czy 16mm czy 14mm. Plus z 20mm jest taki że będę miał dzięki barlowowi jeszcze okular 10 mm. I takie pytanie jeśli chodzi o jakiś dobry planetarny, Bo teraz potrzebowałbym 7 lub 8 mm żeby pooglądać planety.
 11. Co do tych sky watcherów. Nie wiem jak wygląda ich porównanie do ES. Ten SW 13 mm trochę waży a do tego jeszcze barlwo 2" więc robi się ciężko. Kolejnym pewnie byłby jakiś okular 20 mm. i wtedy o dziwo... ta 30 ma jakiś sens. Patrząc jedynie ze względu na powiększenie. Sprawdzę jedynie porównanie SW a ES. No a na dodatek mam astygmatyzm i ER przydałoby się chyba większe. Może się ktoś w tej sprawie też wypowie:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.