Jump to content

Auron

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About Auron

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, mój błąd Hobbs znalazł również zdjęcie w necie.
 2. popełniłem błąd to Ewan Hobbs znalazłem na Facebook ale on nie wykonał tego zdjęcia tylko również ke znalazł w necie. Mój błąd.
 3. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10216961574744079&id=1607577594
 4. Oto efekt 60 z planowanych 12000 tysięcy Starlinków, które to mają zostać wystrzelone w przyszłości, czyżby najgorsze dopiero przed nami ?. Nie wygląda to dobrze.
 5. Całkowita zgoda, jednakże ktoś już na tym forum napisał kiedyś, że za 10 może 20 lat na zdjęciach astrofoto nie obędzie się bez sztucznych satelitów.
 6. Bardzo piękne zdjęcia, mógłbyś podzielić się wiedzą dotyczącą obróbki jak wyłowić kolory np. w Photoshopie z tych trzech kadrów?, jak widać wszystkie są w odcieni czerni i bieli. Z góry dziękuję za podpowiedź.
 7. Auron

  Sowa

  Pełna zgoda Wessel, jednakże darmowy soft wcale nie jest takim złym rozwiązaniem co dobitnie pokazane jest na poniższym filmiku.
 8. Witaj

  Podpinam się pos prośbę zrobienia maski bahtinova do TS 71mm, czy byłaby taka możliwość zakupienia oraz ile by ona mogła kosztować?. Pozdrawiam

  1. sidiouss

   sidiouss

   Hej, napisz do mnie PW :)

 9. Cześć, Pytanie i zarazem prośba, czy ktoś z Was podjąłby się wyrobienia maski bahtinova (za opłatą oczywiście) do refraktoa TS 71 SDQ? do takiego jak na zdjęciu ? Pozdrawiam
 10. Adamie wstyd wrzucać dopiero uczę się obsługi Sharpcapa nawet nie wiem czy dobrze podłączyłem kamerkę z tym refraktorkiem :)ale się postaram
 11. ok dziękuję raz jeszcze, jeśli ten TS spełni moje oczekiwania to zamierzam zamienić mego newtona na właśnie tego TSa 71mm.
 12. dziękuję Adam, właśnie testuje ją na TS 71sdq a powiedz proszę od czego mogą być te artefakty na godzinie 8 i 16 ? (kółka)
 13. Drodzy Koledzy, niedawno zacząłem przygodę z kamerką ASI 1600 MM-Pro nauka, szczególnie samemu przynosi jak na razie słabe rezultaty, podsyłam link do pierwszego obiektu jaki zarejestrowałem, czyli M101, https://onedrive.live.com/?authkey=!AMFKuinItp9j_JY&id=9142B91F33ABE6AD!796&cid=9142B91F33ABE6AD parametry zdjęcia wyglądają następująco Frames : 80 Gain 136 Bias 15 Czas 60 sekund teleskop Newton 200/800 Nie potrafię wyciągnąć nawet najmniejszego szczegółu nawet jeśli zdjęcie jest bez darków, pojawił się duży gradient, może ktoś z Was podpowiedziałby co robię źle i jak poprawić moją pracę z tą kamerką? Z góry dziękuję MJ
 14. Auron

  ASICAP

  Witam, zwracam się do Was z prośbą o podpowiedź odnośnie obsługi programu ASICAP, mianowicie chciałbym podobnie jak to miało miejsce przy sprzęcie Canona wykonywać ekspozycje czasowe np. 10 min danego obiektu. Niestety wcześniej nie miałem możliwości pracy ze sprzętem ZWO, kamerka ASI 1600 pro jest moim pierwszym zakupem po latach wykonywania zdjęć modyfikowanym Canonem 100D. Wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane, z góry dzięki. Pozdrawiam Marcin
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.