Jump to content

diver

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1867
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

diver last won the day on July 23

diver had the most liked content!

Community Reputation

3956 Excellent

1 Follower

About diver

 • Rank
  Sławek

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Koszalin

Recent Profile Visitors

5753 profile views
 1. Też tak kombinowałem, ale stwierdziłem że gradienty są zbyt widoczne i dałem spokój. Może niepotrzebnie się zestrachałem.
 2. W ten sposób w tło tego obrazka lepiej nie zaglądać, bo zobaczysz tam raczej walkę z gradientami.
 3. Bartek, z gwiazdek zdjąłem nieco czerwieni i przesunąłem je minimalnie w stronę żółtego. Dla mnie to różnica znacząca. Wiesz że mam pier...ca na punkcie kolorów gwiazdek, więc mnie to ziarnko grochu doskwiera.
 4. Do pokazania gwiazdek wystarczyłyby czasy krótsze, ale chciałem uzyskać choć odrobinę sensownego tła (poświaty Drogi Mlecznej), na tle którego ładnie wyszłyby LDN-y. No i nie do końca wyszły - niebo mam za bardzo zaświetlone. Moim zdaniem na mojej kamerze gain 180 daje mi nieco mniejsze szumy niż natywny gain 120. Więc najczęściej używam właśnie 180.
 5. Przepraszam Cię że grzebnąłem w tak zacnym materiale, ale ja wyobrażałbym sobie to z grubsza tak.
 6. U mnie gorsze są sodówki, bo takie mam. W oprawach, które emitują we wszystkich kierunkach - w górę również. Chmury świecą u mnie na żółto i mam "piękne" gradienty na fotkach.
 7. Po porażce z Newtonem wykrzesałem w sobie jeszcze odrobinę zapału i spróbowałem na AR 825/127. Porażka kolejna. Wyciąg wysunięty do końca (11 cm) i jeszcze za mało. Wielki obraz gwiazdy majaczy tylko na matrycy. Nic z tego nie rozumiem. Z jakim sprzętem i w jaki sposób mam użyć TeleVue Powermate 4x, żeby uzyskać na matrycy ostry obraz? Może ktoś wie...
 8. Nie pierwszy raz skusiła mnie Kasjopeja mrowiem gwiazd i bogactwem gromad otwartych. Tym razem w szerszym kadrze z TS76EDPH w ramach szaleństwa z cyklu "fotki z ulicy lamp sodowych", gdzie zawsze uzyskuję "krzywe" tło wyprane z tła. Oprócz gromad znanych z M i NGC oznaczyłem też mniej znane gromady, które doczekały się rozwiązania w bardziej współczesnych czasach. Mamy więc "klasyki": NGC663 (C10) Kosiarka, M103, NGC654 i NGC659. Trzy najjaśniejsze z nich pokazywałem kiedyś zebrane na UNC 1000/f5 (każda osobno). W kadrze załapała się również piękna i gęsta, ale słabi
 9. Ciekawy kadr, pyły wyszły bardzo fajnie. Ale gwiazdki chyba nabrały trochę zanadto purpury. Więcej pomarańczy na gwiazdkach poproszę i będę kontent. Skąd zbierane, bo materiału mało a efekt dobry? Edit Doczytałem metataga: Namibia. Więc tym bardziej popraw kolory gwiazdek.
 10. Gratulacje, jest całkiem nieźle. Całkiem nieźle wykombinowałeś purpurę dla Muszki, nawet nie poleciało specjalnie na gwiazdy. Co to za filtry "personalizowane filtry Chroma"?
 11. Powermate dziś dojechał i został przetestowany. Z moim njutkiem UNC 1000/f5 z krótkim wyciągiem, nie będzie współpracował. Wyostrzyć się nie da - na oko brakuje z 5 cm wyciągu. Mimo zapewnień TeleskopExpress (Deltaoptical) niczego nie zapewniał), wyszła lipa. Nie robiłem jeszcze testów na moim AR 825/127, ale chyba mam dość i odpuszczę sobie te eksperymenty. Czyli zwrócę Barlowa sprzedawcy (Deltaoptical).
 12. To był eksperyment. Pierwszy raz potraktowałem w ten sposób galaktykę licząc na to, że uzyskam wyraźniejsze wodorki w ramionach galaktyki. I w pewnym sensie się to udało. Dwa osobne staki, dwa osobne StarNety i próba połączenia dwóch bezgwiazdkowych galaktyk w jedną. Gwiazdy pochodzą z setu z Astro Duo, bo moim zdaniem o dziwo wyszły lepsze. Za mało. Nie ma wodorkowych szczegółów w ramionach galaktyk. W moich warunkach ze zwykłym uv/ir cut nie ujechałbym z gradientami. Dlatego zawsze używam Baadera IRCut Moon&Skyglow.
 13. diver

  Asteryzm Delfina

  Hmm, ja ogonków nie widzę. Ale jeżeli faktycznie są jakieś nieregularności na gwiazdkach, to raczej z powodu wad optycznych a nie poruszenia. Oskar, na tym setupie i skali poruszenia są mało prawdopodobne.
 14. Dobrym narzędziem, pozwalającym na czas obróbki automatycznie oddzielić gwiazdy od obiektów rozciągłych jest StarNet, dobrze zaimplementowany np. w PIX. Polecam, zamiast "różdżkowania".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.