Jump to content

Pavlito

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  106
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutral

About Pavlito

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nikon d700 jest pełnoklatkowy, więc nie pakuj się w nosek 1.25" - będzie winietować. Wystarczy Ci na początek przejściówka bagnet F - gwint T2 lub 48 i pierścień dystansowy 2" z gwintem takim jak przejściówka, czyli T2 lub 48. Barlow 2" na pewno się przyda. Jeśli chcesz nieco poprawić powiększenie obrazu, to kątowką 2" 90 st. dodaje do drogi optycznej na tyle dużo, że powieksza o ok. 120% względem obrazu przez sam visualback (pomiar w Maku 127, nie wiem ile wyjdzie w Maku 150).
 2. Przy focuserze GSO zamontowanym na C6N MPCC chowa się w środek a wyciąg ogniskuje ledwie na ok 12 mm (backfocus Nikona to 46,5 mm). Nie wiem jak dałoby się to osiągnąć na wyciągu 1,25".
 3. To ja bym ewentualnie podjechał nieco późnej na wizual. Może 21-22
 4. Patrząc na ICM najlepiej w Roztoce lub pod Mszczonowem (ale tam nie byłem i nie znam miejscówki). Warunki i tak do 22.
 5. Czy ktoś dziś pomimo Księżyca szykuje się na dziurę między chmurami?
 6. Co sądzicie o dzisiejszej pogodzie? Niby nie będzie bezchmurnie, ale przymrozi i widoczność wg icm będzie niezła...
 7. A czy ktoś z Was odwiedzał już ten Rząśnik za Wyszkowem? https://maps.app.goo.gl/KrgMWus9gGsxmzK39 Jest trochę dalej ale może nie będzie tak mglisty.
 8. Ja też byłem wczoraj w Mostówce od ok 22 do 24. Niebo było całkiem dobre - M31 widziałem gołym okiem. Niestety, falami napływala mgła o wysokości do 3-4 m więc co pewien czas widoczność przysiadała. Stałem przy samym lesie bo tam mgła najmniej wchodziła. To już kolejny raz w ostatnim okresie kiedy jadac s8 mam super klarowne niebo, a na wysokości Zabrodzia pojawia się zamglenie na latarniach i już wiem że Mostówka będzie cała we mgle. Trzeba obczaić coś w pobliżu bez mgły. Tak w promieniu 10 km żeby można było szybko przeskoczyć. P.s. Tomchm dziwne że się nie spotkaliśmy. Do której byłeś?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.