Jump to content

wimmer

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  4720
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

wimmer last won the day on April 1 2018

wimmer had the most liked content!

Community Reputation

4103 Excellent

About wimmer

 • Rank
  Olek
 • Birthday 01/15/1983

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.astro-art.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  astro, s-f, space-art, literatura, szkice astro

Recent Profile Visitors

18410 profile views
 1. Od początku mojej przygody z astronomią najlepsze seeingi zdarzały mi się w chłodne lub zimne, bezwietrzne wieczory - jesienne, przedzimowe - gdy otoczenie było spowite bardzo, ale to bardzo delikatną mgłą, jakby ledwie oparem, co oznaczało, że powietrze niemal "stoi w miejscu". Późny wrzesień, październik, listopad - o ile dobrze pamiętam. Jeśli trafiłem na taki wieczór, to spędzałem go całego na obserwacji planet, bo seeing był świetny.
 2. Dziękuję, kupiłem. Można zamknąć.
 3. Hej @Adamo, masz jeszcze miejsce w planie zlotu na prelekcję? Chciałbym powtórzyć prelekcję "Historia niejednego okularu", którą przedstawiałem na którymś zimowym albo jesiennym zlocie. Myślę, że była dość ciekawa i warta opowiedzenia szerszej grupie słuchaczy Chciałbym ją też wzbogacić o nowe informacje, ponieważ na rynku okularów pokazały się co najmniej dwie serie nowych klonów brandowanych na wiele sposobów o interesującym "rozstrzale cenowym" . Myślę, że warto o tym pogadać. Potrzebowałbym godzinkę.
 4. Screenshot_2.png.d850f61af4e36575a3cf284ae492a1d3.png

  Super sprawa z Chin. Okular powiększający teleskop. Od zawsze czegoś takiego szukałem. Ciekawe o ile powiększy moje 5". Mam nadzieję, że jak kupię, to zwiększy się do 8" :laugh:

  1. Show previous comments  6 more
  2. wimmer

   wimmer

   Teleskop maścią smarować? Przecież to zostawi przerażające smugi! :nerves:

  3. Herbert West

   Herbert West

   A, to o inny sprzęt chodzi.

  4. dobrychemik

   dobrychemik

   Herbert, trochę mieszasz. Wspomniane przez Ciebie środki to sposoby na utrzymanie osiowości starych wyciągów. Sam teleskop od tego nie zwiększy się.

    

    

 5. Nieaktualne, można zamknąć.
 6. Poszukuję okularu 8mm ED, który bywał oznaczany różnymi brandami. Jeśli ktoś ma na zbyciu w bardzo ładnym stanie takie szkło, to chętnie przygarnę.
 7. I już poszedł. Można już tam zamknąć, czy coś
 8. Kupię okular Explore Scientific 9mm seria 62 LER. Jeśli ktoś ma na sprzedaż taki okularek w stanie bardzo dobrym / idealnym, to chętnie przygarnę. Chodzi o taki:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.