Jump to content

Burunduk

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About Burunduk

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzień dobry! Wie ktoś może co to są za części? Pasują one do tych oto otworów: Zdjęcie kolejnego otworu dodam w komentarzu.
 2. A co w tabeli Wimmera oznacza: W kilku rzędach jest ten sam obiekt. Np. Kilka Kasjopei. Każda ma inny stopień trudności. Czym one się różnią?
 3. Niedawno wkoncu udało mi się wykolimować teleskop. Wczoraj wieczorem byłem tak szczęśliwy, że mogę wkoncu coś obejrzeć,a dokładniej były to następujące obiekty: - Ziemski Księżyc -Jowisza z jego 4 ksiezycami -Saturna -Andromede Mam pytanie. Co można jeszcze ciekawego zobaczyć? Podczas zachodu Słońca będę polowal na Wenus (słyszałem, że w lato się da), oraz mglawice. Da się zobaczyć dzisiaj, o ile pogoda pozwoli, Neptuna lub Uran?
 4. Cześć! Mam nurtujace pytanie. Czy przez teleskop Hubble'a jesteśmy wstanie zobaczyć poszczególne obiekty w mglawicach i galaktykach, czy potrzebujemy podczerwieni do obserwacji poszczególnych ciał jak w przyszłym teleskopie Webba?
 5. Jakby do specjalisty i tak dam teleskop bo wątpię abym dal rade, lecz pokombinować można
 6. Dzieki ze mowisz... Jak zamatowac taką linijkę? Mam patrzeć na tą linijkę "przez oko" czy przez kolimator?
 7. Szczególnie dziękuję za rozpisane tego krok po kroku
 8. Dziękuję!!! Myślę, że to wkoncu będzie rozwiązanie problemu.
 9. @Maciej86 Masz rację :/ Pojadę do sklepu, w którym kupiłem ten teleskop i poproszę o sprawdzenie optyki i kolimacje. Będę się douczal w tym czasie. Pozdrawiam
 10. @astrokarolObręcze? Sory za to głupie pytanie...
 11. Postaram się zrobić zdjęcie z kolimatora. Z tych zdjęć nie da się nic wywnioskować? :/
 12. @cwic Boże dziękuję. Czyli co zrobić dokladnie? LW ma być wyciągnięte bardziej w strone LG czy tylko trochę obrucone? Tam jest główna śruba która przybliża lustro wtórne i oddala. Poluzowac główna śrubę czy odkręcić? Wydaję mi się że śruba główna jest maksymalnie dokrecona :/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.