Jump to content

Mariusz Psut

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  184
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

64 Neutral

About Mariusz Psut

 • Rank
  Antares

Recent Profile Visitors

411 profile views
 1. To spróbuj M81 zaczynając od Dubhe. Poczytałem trochę o starhoppingu i wysmażyłem coś takiego z innej strony.
 2. Na mapie wychodzi na2805. Do 81 wychodzi 8° w prawo i 5° do góry. A nie łatwiej mi po gwiazdach będzie,zapamiętując drogę.
 3. No dobra. Zmajstrowałem sobie takie "cóś". W niedzielę na być bezchmurnie to spróbuję jak to będzie szło z tym odnajdywaniem drogi i czy widoki w szukaczu pokryją się z tym co mam na mapach.
 4. Dzień Dobry. Moi drodzy czy ktoś wie jakie ma pole widzenia szukacz 8/50? Chcę sobie zrobić "kółko" o takiej powierzchni do opracowania ścieżki podejścia coby mieć jakieś rozeznanie co ten szukacz obejmuje na mapie.
 5. Skąd się wzięło życie? Z węgla. A ten węgiel skąd? Z Wielkiego wybuchu. No a ten wybuch? Z Wielkiego,pojedynczego,nieodgadnionego "Tworu" A ten "Twór "skąd?... Coś nie wzięło się z niczego i nic nie jest wieczne.Nasz wszechświat jaki znamy nie jest wieczny i wszyscy się zgadzamy że umrze w taki czy inny sposób (podoba mi się teoria chłodu). Cokolwiek czy ktokolwiek dało temu początek da też temu koniec a powodu nie odgadniemy. Hans pisze o stolarzu wykonującym podobne stoły bo dwóch takich samych nie sposób stworzyć. Zgoda. Ale może ten stolarz nie robi zamówień w hurtowych ilościach. Może stworzył ten wspaniały stół tylko w jednym egzemplarzu.
 6. Zrobiło się strasznie "naukowo" a ja prosty chłopak jestem. A chodziło mi jedynie o to że istnienie życia na naszej planecie w obecnej postaci jest wynikiem długaśnego łańcucha powiązanych zdarzeń,które poprzez wyjęcie choćby jednego ogniwa zniweczyło by cały obecny układ. Możliwe jest zatem nie twierdzę że tak jest) że pomimo rozległości wszechświata ten nasz łańcuszek nigdzie więcej się nie powtórzył.To tylko osobista myśl że może ten nasz mały świat nie jest tylko dziełem przypadku. A na pytanie skąd to wszystko pochodzi,gdzie ma swój początek i koniec możemy pewnie nigdy nie odpowiedzieć. Ale to tylko teoria i wcale nie naukowa
 7. Tak,tak. W przypadku nauk ścisłych teorie są tworzone w celu usystematyzowania i racjonalizacji faktów i powodów ich występowania.Teoria naukowa jest rzetelną i kompletną formą wiedzy. A co z rozróżnieniem czy teoria jest naukowa czy nie? Teoria to także potoczne rozumienie tego słowa,które charakteryzuje spekulacja.
 8. Przecież podałem źródło. A co do podciągania faktów pod własną teorię to chyba każdy teoretyzujący tak robi. Teoria to rodzaj pomysłu na własne postrzeganie więc dopasowywanie do niej faktów to normalny proces jej tworzenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.