Jump to content

Mariusz Psut

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1026
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

422 Good

1 Follower

About Mariusz Psut

 • Rank
  Arktur

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tomaszów Mazowiecki
 • Zainteresowania
  Modelarstwo,historia wojskowości.
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO 10"
  Erfle 30, ES 14,Morfeusz 9,Vixen SLV 6

Recent Profile Visitors

1414 profile views
 1. Witajcie Moi Drodzy. Dawno mnie tutaj nie było. Zachciało nam się lornetki. Nam. Jest nas już dwóch. Pierwsza sprawa. Okular 5mm. Na Marsa. Jeszcze go nie widziałem. Znalazłem używany. Miał być nowy Delos ale młody zarzucił pomysł. Tata, lornetka... Szukałem i szukałem... Kupiłem tą co mówili że słaba. Nikon Aculon. Czy słaba? Nie wiem. Dla mnie bomba. Testy dzienne już za mną. Wczoraj podglądałem bobry. Mama Bobrzyca wyprowadziła małe. Płynęła pierwsza a za nią sznureczek wystających łebków... Testy nocne jeszcze muszą poczekać... Pozdrawiam Czystego nieba.
 2. To pochwalmy się. Ja wspieram polski przemysł motoryzacyjny
 3. Tu jest ciekawa relacja z przeskoku z Aculona 7×35 na 8×42. Co prawda ta druga to już inna półka https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/15891-aculon-7×35 - vs-bushnell-legend-m-8×42-wrażenia-z-obserwacji/
 4. Czytam od kilku dni na lornetkowe tematy i spotkałem opinie że różnice między Aculonem i ex sprowadzają się do "opakowania", wypełnienia gazem i mechaniki i za to płacimy więcej.
 5. Szukałem go. W Polsce chyba niedostępny.
 6. Właśnie sam od kilku dni stoję przed identycznym wyborem. Budżet mam identyczny. Wybrałem sobie kilka modeli. Levenhuk sherman pro 6,5 /32 Nikon Aculon 7/35 lub 8/42 Olympus 7/35 Są jeszcze polecane Nikon serii ex ale nowe przekraczają mój budżet a nie chce mi się czekać aż pojawi się używana w dobrym stanie. Ja wybrałem Aculona. Mówią że słaba ale czytałem sporo raportów na Cloudynights i ludzie są z nich zadowoleni. W tym przedziale cenowym to raczej nie poszalejemy. Polecają mi jeszcze Kowa 8x30 ale moim zdaniem za mała Źw. do Astro. Pozdrawiam.
 7. Ja znów mam znajomą (42 latka) co nie potrafi jeździć na rowerze i w życiu na żadnym nawet metra nie pokonała. Gdy mi o tym powiedziała nie mogłem uwierzyć. Nie znam nikogo dorosłego, no teraz już znam, kto nie potrafi tego.
 8. Też uwielbiam. Choć ja bardziej niż po ścieżkach rowerowych latam po krzakach. A okolicę mam piękną.
 9. Nepo krzesło krzesło gwizdnij z domu. Kup obrotową mapkę nieba, ściągnij skysafari na telefon i kup lornetkę Jak uzbierasz na teleskop na pewno też się przyda. Pozdrawiam
 10. Dzięki. Zdaję się że tam było coś kombinowane. Raczej odpuszczę.
 11. Ajot daj fotkę pod takim samym kątem jak na tych moich.
 12. U Ajota tego nie ma. Mi to wygląda jakby coś wyłaziło spod soczewki (uszczelka?). Czy możliwe że była rozbierana i kiepsko złożona?
 13. Te fotki właściciel robił na moją prośbę. Nie wiem czy tak to powinno wyglądać dlatego spytałem. Właśnie to różowe mnie niepokoi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.