Jump to content

Marcin_Sawicki

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  281
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Marcin_Sawicki

 • Rank
  Marcin
 • Birthday 01/20/1976

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Ełk
 • Zainteresowania
  Kosmos, nauka, el-muzyka, sensowny horror&sci-fi (książka i film), pogadanki o życiu (i pożyciu, i po życiu)
 • Sprzęt astronomiczny
  Arktur 270/1500 na dobsonie - ze starej dobrej stajni Astrokraka

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  1137124

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sprzęt na pewno nie samolotowy - do auta. Obiektyw do 200-300 mm.
 2. Witajcie. Na początku przepraszam, bo takich w tematów jak mój to widzieliście tyle, że worek można napełnić, ale pokazuję Wam byka i pomóżcie mi chwycić go za rogi. Zamierzam kupić zestaw do astrofoto : głowicę SW Star Adventurer, statyw teodolitowy, a do tego Canona (będzie wykorzystywany wyłącznie do astrofoto), zależy mi na podpięciu całości do lapka i tu pojawiają się pytania : 1. jaki aparat preferujecie - budżet ok. 2000 zł (z opcją na "ciut więcej" ;))- wstępnie wiem, że musi mieć LV i pewnie aps-c, 2. czy RAW czy JPG? (coś skłaniam się ku RAW), 3. czy wybrane modele mogą pracować nie tylko na akumulatorach/bateriach? (może głupie pytanie, ale...) 4. czy dane modele trzeba modyfikować pod astrofoto (technicznie czy wystarczy zmiana softu) i kto może je wykonać ? 5. SW SA ma udźwig do 5 kg - zatem jaki maksymalnie wagowo obiektyw można w nim zamontować i czy może być typu zoom czy trzeba stałoogniskowe (jakie są Wasze typy?)? [po liźnięciu tematu sam sobie sugeruję - może na wyrost - dwa teleobiektywy : 18-55 i 55-200/300 - oczywiście do weryfikacji przez Was] - może zwyczajnie trzęsę portkami, jeżeli chodzi o udźwig, ale lepiej to z Wami skonsultuję... 6. czy obiektyw/y powinny mieć jakąś konkretną f/...? 7. czy danego Canona można obsługiwać przez lapka ? (przez jakie oprogramowanie?), 8. czy są inne głowice astrofoto z większym udźwigiem (pokłosie pytania nr 5)? 9. jakie programy preferujecie do obróbki zdjęć? (GIMP?) 10. może skusić się na HEQ5 PRO + statyw NEQ5 (udźwig 16 kg - z tyłu głowy czyha pomysł na mały teleskop - zestaw do astrofoto) ? To tyle jeżeli chodzi o to jakie pytania mnie męczą.
 3. 1. AstroStone, 2. SkyLine, 3. AstroShelby, 4. AstroGlobe, 5. AstrOptics. Jak coś powtórzyłem to przepraszam.
 4. Znalazłem na allegro obiketywy walimex - http://allegro.pl/search.php?string=walimex . Szukam teraz jakichś opinii na ich temat. Niby są foty, ale to przecież wybrane i kto wie może wychuchane w jakimś fotoshopie. Czy to szkiełko się do czegoś nadaje. Może ktoś używa[ł]? Księżyc, DSO, ornitologia?
 5. To chyba przez chmury nie udało mi się zaobserwować znaczących różnic...ale też nie ukrywam, że było to "szybko, szybko...wstawaj chłopie!"...
 6. Nie ukrywam, że chodzi mi o rodzime miastko, ale taka lista zawierać będzie wiele innych. Chodzi mi o szczegółowe dane. Niestety nie mam dostępu do GPS
 7. No i żebyście sobie niczego nie odmrozili...
 8. Chciałbym podziękować na łamach Forum Pracowni Komet i Meteorów za wsparcie E.K.A. lekturą CYRQLARZA, poradnikami oraz mapami.
 9. Malusimi kroczkami, ale jednak zawiązany nieformalnie, działający dopiero niedawno. Prawdopodobnie pierwsza tego typu organizacja astronomiczna w Ełku lub na Mazurach - niestety miałem dostęp jedynie do prasy powojennej i nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Póki co został do dopracowania tylko termin spotkań i odnalezienie dawców-sponsorów travellerka (-ków). Dlatego prośba do wszystkich - jak macie zbędnego, np. refraktorka (do 1000 mm i to pewnie za duże) to chętnie odkupię. www.astroelk.webpark.pl - adres tymczasowy mam na oku serwer pond 20 MB. Pozdrawiam!
 10. A czy ktoś próbował : http://urania.pta.edu.pl/po32.html Zamierzam pocykać cyfrówką Łysego i może planetki, więc akurat, ale czy ktoś to spraktykował?
 11. No to leżę...a właściwie siedzę, bo w styczniu skręciłem stopę i tak już mi zostało...mało tego łapię się na zlot, bo mam zaległe 15 dniu urlopu...matko jedyna...chyba o jakiś cud muszę ręce wznieść...idę popłakać... albo wyrwę sobie z bólu włosy z czaszki... AAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!! To już kolejny zlot na którym nie będę...dla mnie zloty astronomiczne to pasmo nieszczęść... Wznoszę za Was kufel...nie zapomnijta o tych niełobecnych...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.