Skocz do zawartości

Tayson

♥ Konto Płatne
 • Zawartość

  3919
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana Tayson w dniu 4 Luty

Użytkownicy przyznają Tayson punkty reputacji!

Reputacja

2331 Excellent

O Tayson

 • Tytuł
  Syriusz
 • Urodziny 08.09.1982

Kontakt

 • Strona WWW
  astrozdjecia.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wołomin

Ostatnie wizyty

6521 wyświetleń profilu
 1. DreamFocuser

  Jestem bardzo ciekawy jak komoensacja będzie sie u mnie spisywac. Czy backslash (bieżnia - os) wyciagu R&P może wpływać na korekty ostrości?
 2. Synta 12 na NEQ 6

  Aby taki zestaw wywazyc trzeba przeciwwagi dać bardzo daleko. Zwróć uwagę abyś nic nie uszkodził w montażu przez jego zbytnie jednostronne obciążenie podczas wieszania tuby. Pamiętaj o dobrym uchwycie tuby jedną ręką, bo o upadek tyłu kg nie jest trudno.
 3. IC410 Ha na ciepło

  Znalazłem to co chciałem ;-) http://nunopinacphotos.blogspot.pt/2016/03/how-to-remove-star-halos-using-wavelets.html?m=1
 4. IC410 Ha na ciepło

  Można z tym halo jakoś walczyć hurtowo np w pixe?
 5. ASI 1600MM-C PRO - "pierwsze światło"

  przypomnij mi jakim programem wspomagasz sie do ustawienia ostrosci? odpusc alnitaka i skieruj sie na jakas gromade otwarta, zeby bylo wiele gwiazd w polu do ceny jakosci obrazow dawanych przez szklo.
 6. Fotorgafia narrow band - halo

  Proste, jakby takie problemy wyszly na jaw to nikt by i tego nie kupil. Najlepiej jakbys od kogos pożyczył teraz filtr baadera i zrobil test porownawczy.
 7. IC434 na szybko

  Zrob kolejne podejście do stacka, gdy mgła nie będzie Ci przyslaniac ekranu ;-)
 8. Oczy astromaniaków

  Źrenice identyczne, ponieważ obserwuje laptop ;-)
 9. Złożenie zestawu mocującego.

  "typu" czyli nie identyczny, obrazek oczywiście wyłącznie przykładowy.
 10. Ciepła laguna na zimne dni - M8

  Biorąc po uwagę jak wielu z nas skrupulatnie skraca kabelki w setupie, aby wszystko było maksymalnie lekkie, to i w piśmie jesteśmy oszczedni. 4literowe słowo zawsze wygra z 12literowym. Ja często lubię używać krótszych zagranicznych wyrazów o ile otoczenie je akceptuje i w pełni rozumie moje intencje.
 11. Złożenie zestawu mocującego.

  Z własnego doświadczenia powiem Ci ze często chcemy zaoszczędzić parę zl. Np: wyda człowiek 100 na budżetowy patent, ponieważ nie chcę płacić 200 za sprawdzone rozwiązanie. Z czasem okazuje się to firmowy sprzęt byłby lepszy i lepiej sprawdziłby się w naszym setupie. Wtedy człowiek i tak musi wydać 200, a z wcześniejszych wydatków jest w plecy 100. Ufff, oczywiście nie zawsze powyższe się sprawdza :-)
 12. MagicHeater - nowość na rynku

  Najwyraźniej Twój wątek mi umknal.... PW MagicHeater będzie w niedlugiej przyszłości rozbudowany o moduł BT co uczyni go jeszcze bardziej uniwersalnym w zdalnym monitoringu danych.
 13. Jakieś 3 miesiące temu przyszedł mi do głowy pomysł stworzenia sterownika grzałek, którego praca będzie niezależna od komputera. Z pomocą przyszedł mi forumowy kolega r.ziomber. Długie dyskusje przez messengera, kilka zmian, modyfikacji i oto jest urządzenie opisane poniżej. Czegoś takiego nie znalazłem na rynku. Są dostępne sterowniki grzałek regulujące moc grzania potencjometrem lub jakieś odjechane kosmosy z zagranicy za grube pieniądze. Nam się udało wykonać coś bardzo fajnego za rozsądną kwotę. Sprzęt przetestowany w boju z moim refraktorem 10cm i grzałka 50cm. Bardzo Was proszę nie traktujcie tego jako oferty handlowej lecz wątek do dyskusji o ciekawym rozwiązaniu DIY. Magic Heater autonomiczny sterownik grzałek --> Nie potrzebuje podłączenia do komputera, aby sterować 1x wyjściem PWM. --> Oszczędza akumulator w terenie wyłączając grzałki, gdy są niepotrzebne. --> Zestaw jest bardzo minimalistyczny gabarytowo. --> Został tak skonstruowany, aby użytkownik mógł samodzielnie zainstalować go w pudelku wybranym przez siebie. --> Załączanie grzania przy wilgotności =>40% --> Maksymalna moc podłączonych grzałek to 3A/12V --> Można go wykorzystać jako backupowy router wifi podczas zdalnej pracy z setupem na niewielkie odległości TEMPERATURA WILGOTNOŚĆ CIŚNIENIE ATMOSFERYCZNE % PWM · Po podaniu zasilania układ steruje wyjściem grzałki w zależności od zewnętrznych parametrów uzyskiwanych z czujników. · Podgląd danych jest dostępny poprzez: - wyświetlacz OLED 0,96" (aktualizacja co 30s) - po za logowaniu się do sieci wifi kreowanej przez sterownik (aktualizacja co 1s) SSID: MagicHeater hasło wifi: brak adres: 192.168.1.254 zasięg ok 10m w otwartym terenie · Ideowe złącza wyprowadzone na obudowę: - wejście głównego zasilania 12V - wyjście sterownika grzałek PWM 12V - wejście czujnika DHT22 Podzespoły: - płytka prototypowa 5x7cm - WeMos D1 mini ESP8266 - główny układ - LM2596 - przetwornica step down do zasilania głównego układu - MOSFET - zabezpieczenie - DHT22 - zewnętrzny czujnik temperatury, wilgotności - BME280 - wewnętrzny czujnik temperatury, wilgotności, ciśnienia - OLED 0,96" white - wyświetlacz - transoptor - steruje impulsami z zasilania - dioda red 3mm - sygnalizacja grzania grzałki - złącza zasilania - we własnym zakresie - obudowa - we własnym zakresie - 0,5mm2 przewód zalecany pomiędzy: 1. wejście zasilania(-), a MOSFET (S) 2. MOSFET (D), a wyjście(-) na grzałkę 3. wejście zasilania(+), a wyjście na grzałkę Sugerowane minimalne wymiary obudowy dl./szer./wys. 55x75x35mm, np. Z-23B. Po zastosowaniu dodatkowego radiatora na MOSFET można stosować grzałki o mocy max 5A. Kontakt z twórcą: @r.ziomber Złącza na zdjęciach nieco inne niż opisane powyżej, ponieważ MagicHeater jest dostosowany do wymagań docelowego użytkownika.
 14. Złożenie zestawu mocującego.

  Nie, nie głowica kulowa nie przy tej ogniskowej. Poza tym montaż będzie miał goto i ona będzie zbędna. Pomysl nad rozwiązaniem typu side by side dla standardu vixen.
 15. Ciepła laguna na zimne dni - M8

  Nagrałes tutka w czasie obrobki? Pewnie nie :'(
×