Jump to content

Tayson

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  7,096
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Tayson last won the day on January 1

Tayson had the most liked content!

Community Reputation

5,508 Excellent

1 Follower

About Tayson

Kontakt

 • Strona WWW
  astrozdjecia.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wołomin

Recent Profile Visitors

22,940 profile views
 1. @Antek Staszewski to sie nazywa GŁÓD FOTONOWY
 2. Hej. Jak w temacie. Po co sklepy oferuja tego typu filtry skoro i tak z nich sie nie korzysta? Zakladam, ze jego funkcje pełni w 99,99% UV-IR CUT. Dzieki za pomoc
 3. 1. Deklinacja off 2. Podłącz przewód odwrotnie. Niby 1:1, ale nigdy nie wiadomo. 3. Użyj innego przewodu.
 4. Wrzucajcie tu swoje pierwsze tematy. Zobaczymy jak kto zaczynał. Ja nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, ale mnie to nie zniechęciło ;-)
 5. Przyklad. Guiding zaczyna pracować i masz wartość +8(dąży do 0), po korekcie schodzi do 3, po kolejnej do 1.5, az w końcu jest -1. W takim wypadku mając skalę 2.8 i oczekiwania 0.4 nie wystartuje klatka, ponieważ pomiędzy tymi wartościami jest więcej niż 0.4. Proponuję dla Ciebie ustawić. 1.5 Zaobserwuj, ponieważ ja obstawiam ze kolejna korekta po np +2 jest bliżej zera i nie warto więcej tracić czasu tylko trzeba startować. Twoja skala wiele wybacza ;-)
 6. Nie mając prowadzenie prowadzi to co najwyżej do rotacji pola.
 7. Hej. Proponuję podzielić się tym co sam osiagnales przy wyciąganiu, a nie tylko wrzucac link do stacka. W sposób który opisem będzie Ci łatwiej się nauczyć.
 8. Gabriel, jak to znalazłeś?
 9. Najpierw trzeba wiedzieć gdzie....
 10. Jednorożec, tlen, skala 7.2"/px, 9,5h naswietlania. To cos jak dla mnie znaczaco odstaje od otoczenia. w Alladynie znalazlem w tej okolicy jakąś niebieska poświatę, ale nie wiem jak sprawdzic co to http://aladin.unistra.fr/AladinLite/?target=06 41 27.027%2B06 17 9.22&fov=1.79&survey=P%2FAKARI%2FFIS%2FColor
 11. Focimy tlenik!

  Już 14x15min ;-)

   

 12. To Twoje pierwsze podejście i urchomienie dss? Spróbuj ewentualnie restore default settings. Widzę że są to szerokie kadry, a do nich o wiele lepszy jest Sequator.
 13. Ustaw montaż poziomo, tak jakby był tuz przed lub tuż po meridian flipie. Jezeli aparat siedzi na sztywno w dovetailu to powinien być "pionowo". Jak chcesz mieść poprawny kadr w stellarium to zamień miejscami wartości szerokości matrycy w ramce wyświetlającej granice kadru.
 14. Na początku tego tematu również nie miałem pojęcia o guidingu. Zapraszam na miła lekturę ;-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.