Jump to content

Tayson

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  7964
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Tayson last won the day on July 19

Tayson had the most liked content!

Community Reputation

6718 Excellent

2 Followers

About Tayson

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 09/08/1982

Kontakt

 • Strona WWW
  astrozdjecia.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wołomin

Recent Profile Visitors

32648 profile views
 1. bo ty @isset robisz wlasnie platesolve, a do tego trzeba wiekszego wtajemniczenia niz reczna alignacja. co do trzymania obiektu w kadrze to pierwsze slysze! ja robilem alignacje na 1 gwiazde (pobliską) gdy uzywalem maxima/cdc i neq6. po alignacji na nią od razu trafiał w pinkt w cel. wtedy nie znalem jeszcze platesolve, czy pinpoint.
 2. montaz prowadzi jak mu sie wcisnie z pilota 0 lub w commanderze zaznaczysz track. ochlon, potestuj, po kilku razach bedize latwiej... dopóki nie potracisz montazu nic zlego z ustaiweniem na os swiata sie nie stanie. no chyba, ze masz cos innego na mysli???....
 3. w cdc nie trzeba platesolve. wystarczy dac pierwsz raz goto na obiekt, jak nie trafil, to recznie korygujesz pilotem montazu lub z commandera (tak aby obiekt byl w centrum kadru) i dajesz synchronizacja. najczesciej ustawiałem na najjasniejsze gwiazdy na niebie. wystarczy synchro na 1gwiazdce.
 4. nie rozumiem..... 1. laczysz sie z montazem przez commandera - tam nic sie nie konfiguruje, dzial ajak dasz auto 2. w phd przechodzisz przez kreatora sprzetu: wybierasz commandera w ascom (oczywiscie musisz miec zainstalowananego ascoma; to jest w manualu ioptrona na ich stronie), pozniej podajesz optyke, kamerę do guidingu; połacz z całym sprzetem. gotowe. 3. cdc sterowanie montazem; klikasz na ikonke teleskopu, z listy wybierasz chyba ascom i potem tak samo jak w phd commander, jak sie połączy kwadracik zmieni sie z czerwonego na zielony. dziala.
 5. Bardzo sympatyczne kolory!!! Kalibrację koloru robisz w pixie z astrometrią, czy starsza metodą? Domyślne ustawienia? Saturacja color saturation, czy inny myk?
 6. Ciekawa inicjatywa! Nie obawiasz sie, ze ktos niedoswiadczony nieumyslenie cos poprzestawia i bedzie klapa?
 7. Jak rozumiesz pełne pokrycie optyki, ponieważ niestety z Twojej wypowiedzi nic nie rozumiem.
 8. Tayson

  NGC 7000

  Zapewne @WaldekG15 miał na mysli jedynie kompleks mglawic zwanych Ameryka Połnocna, a nie jeszcze do zestawu Pelikana. Przy pionowym kadrze wszystko sie mieści. a jeszcze lepiej w mozaice 2panelowej niestety to co juz bylo napisane, ze ED80 najprawdopodobniej nie pokryje FF wiec czeka cie crop
 9. oczywiscie nie mam na mysli agresywnej redukcji, a jedynie przygaszenie zewnetrznych partii halo gwiazdek. łacznie wiec 40x10min
 10. Mega! Może jedynie ciut mocniej przygasić gwiazdki. Co Ty na to?
 11. Po kilkanaście klatek siarki i wodoru. Pomożecie, w która stronę mam podążać? Dzięki. A. B.
 12. Ha=R, OIII=G, OIII=B
 13. Jakiś tydzień temu konfigurowałem nowy pc pod swój setup. Phd wyrzucił mi identyczny błąd. Nie wybrałem poprostu sterownika montażu. Łączył mi się z symulatorem a nie docelowym sprzętem.
 14. Wszystko pięknie i ładnie, ale popełniasz błąd nowicjusza. Zbyt dużo obiektów jednej nocy, co przekłada się na za mało materiału w finalnym stacku. Jakiś jasny pas widzę na dole zdjęcia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.