Jump to content

doorsiarz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About doorsiarz

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Skąd
  Zamość
 • Sprzęt astronomiczny
  Celestron Nexstar Evolution 6", bino WO, Vixen LV 6mm, parka TV PL 15mm, parka Celestron Ultima 18mm, parka Celestron PL E-Lux 25mm, Orion Ultrablock SCT, WO 7x50.

Recent Profile Visitors

316 profile views
 1. Witam, Sprzedam teleskop NexStar 5i SC w skład którego wchodzą: 1. Tuba optyczna 5” (127 mm/1250mm) z powłokami STARBRIGHT, zintegrowana z montażem jednoramiennym GOTO oraz pilotem NexStar TM(#93700). Opis tu: http://teleskopy.net/produkt/x-nexstar-5i-127_1250-schmidt-cassegrain-celestron-zobacz-nexstar-5se/ 2. Tripod NexStar 5i (#93497) z dokupioną rozpórką/półeczką na 3 okulary 1,25” taki jak ten: https://www.amazon.co.uk/Celestron-NexStar-Tripod-5i-Lightweight/dp/B00005CFGC 3. Celestron Star Pointer Finderscope taki jak tu: https://www.astroshop.pl/celowniki-i-szukacze/celestron-szukacz-laserowy-starpointer/p,15457#tab_bar_1_select 4. Celestron Visual Back 1,25” taki jak tu: http://www.astrokrak.pl/okularowe/2122-celestron-visual-back-125.html 5. Celestron nasadka kątowa pryzmatyczna 1,25" 90 st. taka jak ta: https://www.astroshop.pl/pryzmaty-katowe/celestron-nasadka-katowa-90d-1-25-/p,7987 6. Kufer dostosowany fabrycznie do tuby Nexstar 5i z zewnątrz identyczny jak ten: https://www.astroshop.pl/skrzynka-transportowa/baader-walizka-do-nexstar-se-4-5/p,15447 7. Mocowanie do filtra słonecznego, bez folii, nowe nieużywane, takie jak tu: https://deltaoptical.pl/mocowanie-do-filtra-slonecznego-127mm-maksutow?from=listing&q=Mocowanie+do+filtra+s%C5%82onecznego 8. Zasilacz (nieoryginalny), 9. Instrukcja (ANG). Cena za komplet: 2250 zł. Kompletu nie rozbijam, chyba że znajdą się chętni na poszczególne pozycje. Preferuję odbiór osobisty, ewentualna wysyłka teleskopu możliwa na koszt i ryzyko kupującego. Historia: Jestem pierwszym właścicielem w Polsce, sprzęt kupiony w Niemczech od pierwszego właściciela w grudniu 2016 roku. Stan naprawdę znakomity biorąc pod uwagę fakt, że seria „Nexstar i” była produkowana już jakiś czas temu w USA (bo to nie jest chińska produkcja). Teleskop zadbany, zawsze przechowywany w kufrze, bez rys, otarć, obić itp. Płyta korekcyjna nie myta, kilka paproszków na lustrze bez wpływu na jakość obrazu. Traveler służy mi głównie do obserwacji dwuocznych i jest to sprzęt wręcz stworzony do nasadek bino. Obserwacje w 90% balkonowe, w ubiegłym roku teleskop zabrałem na AstroShow do Janowa Podlaskiego, w tym roku 2x na działkę rekreacyjną pod podmiejskie niebo. Pewnie służyłby mi dalej ale kupiłem okazyjnie Nextar Evolution 6” jeszcze na rocznej gwarancji. Stąd piątka idzie pod młotek Ciekawa recenzja Celestrona Nexstar 5i kolegi wimmera tutaj: http://astro4u.net/forum/showthread.php?tid=6879 Fotki sprzętu poniżej. Zapraszam do kontaktu, a osoby z Zamościa (lubelskie) lub okolic do oględzin i testowania sprzętu. Uwaga: nasadka bino i okulary widoczne na zdjęciach oraz porównawczy Evolution 6 nie są przedmiotem sprzedaży.
 2. Czy nasadka bino sprzedała się? Jeśli nie - wysłałem PW.
 3. Dopiero dziś dowiedziałem się o śmierci Roberta... Nie znałem go osobiście - za to lubiłem czytać jego posty: rzetelne, konkretne i na temat. Dawno temu odkupiłem od Roberta lornetkę WO 7x50 ED - pamiętam naszą telefoniczną rozmowę. Na pytanie, czy wszystko z nią w porządku odpowiedział że tak, że sprzedaje ją bo jest zbyt ciężka..ale wyśle mi ją do przetestowania i jeśli mi się spodoba - mogę przelać ustaloną kwotę. Jeśli nie - odsyłka. To znamionuje człowieka z klasą - pomyślałem wtedy. A teraz go nie ma.. Do dziś mam tą lornetkę i zawsze patrząc przez nią na nocne niebo, będę Go wspominał.. Robercie - żegnaj.. Utulonym w żalu Rodzinie i bliskim - szczere kondolencje.. Andrzej z Zamościa
 4. Jestem fanem ... nieistniejącego już zespołu The Doors, świecącego swoje triumfy w latach 1965-1971. Stąd skrzynki e-mail lub fora to doorsiarz lub doorsman.
 5. Poproszę o wstępną rezerwację krzyżyka - wiadomość na PW.
 6. Dzieki wszystkim piszącym na tym wątku za dobre słowo odnośnie organizacji OZMA2008!!! Cieszymy się, że się podobało. Przez te sprawy organizacyjne mało mieliśmy z Moniką czasu na rozmowy ze starymi i nowymi astroprzyjaciółmi... przepraszamy i obiecujemy: nadrobimy to następnym razem!!! Niestety przez cały zlot nie zrobiłem ani jednego zdjęcia - ciekaw jestem jak wyglądał zlot oczami uczestników, bo niestety zarówno ja jak i moja siostra byliśmy praktycznie cały czas za kulisami i nie mogliśmy w pełni skorzystać ani z X Pikniku Meteorytowego, ani z większości prelekcji. Dlatego wrzucajcie fotki do sieci! Część już jest, m.in fotorelacja Montera, Koradka i ADFOTO. Rozmawiałem dziś z El Comendante Marcinem Laskowikiem Mazurem aby udostępnił kawałek serwera na bazę: fotorelacji, filmików i materiałów o XII OZMA 2008. Na początek link do filmiku z otwarcia wystawy DOGONIĆ KOSMOS w MDK Szczebrzeszyn: http://szczeb.webd.pl/modules/altern8news/...php?storyid=207 Dzięki jeszcze raz za pozytywny odbór OZMA2008. Bez Was - uczestników - ten zlot by się nie odbył! Pozdrawiam serdecznie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.