Jump to content

blazer1983

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About blazer1983

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy ten moduł GPS się nada? Odnośnie jego gniazda micro sd, czy karta zainstalowana w tym gnieździe będzie widoczna jako osobny dysk w RPi?
 2. Zasilanie będę miał z zasilacza 10A. Do ziasilania RPi użyje modułu step down 3A. Więc tak jak napisałeś najlepiej będzie zasilić z 12V. Pod które piny należy podłączyć przewody od sterownika silnika do RPi? Jeśli chodzi o ten silnik co podesłałeś to wyjście com z cewek mam zostawić nie podłączone? Gps lepiej kupić z podtrzymaniem? Czy nie ma to kompletnie znaczenia? Sebo_b czytałem o Twoim rozwiązaniu jest fajne ale ja jednak wole zostawić sobie jeden port usb w razie W. Aktualnie zajmuje 3 więc z tąd wybór Astroberry focuser. I tak jak Radek pisze bardzo dobrze, że dołączyłeś do dyskusji
 3. Dziękuję Radku. Jutro zrobię zakupy Czy taki silnik się nada? A co z GPS? Mógłbyś też podesłać jakiś link? Co do ustawiania na polarną to gdzie znajdę tą funkcję?
 4. Dzięki Radku za odpowiedź I tak BTW świetna robota z Astroberry To grzałki sobie na razie odpuszczę, teoretycznie dobrze dobrane grzałki do apertury mogą chodzić na 100% mocy. Co do GPS może ktoś podać konkretny model? Rozumiem, że piny 8,10 dotyczą złącza GPIO? Co jeśli będę miał nakładkę PiFace? Mogę przewody przylutowć wtedy do PiFace w miejscu tych pinów? Odnośnie PiFace Digital 2 rozumiem, że każdy przekaźnik steruje osobnymi cewkami w silniku? Czy w Astroberry jest jakiś program do ustawiania na polarną podobny do SharpCap'owego Polar Align? Czytałem, że autor StellarMate zrobił taki soft a nawet niby lepszy bo wykonuje 3 zdjęcia okolic bieguna co zapewnia dokładniejsze ustawienie.
 5. Witam kolegów. Zaczynam przygodę z Astrobery. Posiadam R Pi 3B+. Jak narazie zainstalowalem najnowszy Astrobery i aktualizuje wszystko. Proszę o pomoc w paru kwestiach. 1.Jaki moduł GPS polecacie? 2.Jak wykonać Astroberry Focuser (jakiś tutorial?) 3.Automatyczne sterowanie grzałkami (jakiś moduł, który czyta wilgotność i temperature? sam sterownik do grzałek mam więc pozostaje tylko kwestia włączania i wyłączania) Być może umknęło mi coś w temacie więc z góry przepraszam. Dziękuje za pomoc
 6. Dodaję możliwość rozłożenia platności na raty.
 7. Ja mam 178 i bez problemów prowadze obserwacje.
 8. Dzieki Pablito bo tak prawde mowiac to nawet nie wiedzialem z czego
 9. Lustro chyba z Pyrexu grubość 40 mm 18 punktow pająk trojramienny jak znaczek mercedesa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.