Jump to content

yakson

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

About yakson

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 05/05/1986

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Żory

Recent Profile Visitors

564 profile views
 1. Świetna fota, kawał dobrej roboty:-)
 2. Miałem geodezyjny firmy nivel, słabe byly w nim zawiasy nóg, bardzo mocno przenosiły drgania na głowicę. Zmienilem na nogi z heq5 i to byl bardzo dobry wybór. Przejściówka dorabiana to okolo 120zl.
 3. @bartoliniTak mniej więcej wyszła mi ta przeciwwaga, jestem po pierwszych testach i generalnie miałem mniej pojechane gwiazdy używając głowicy kulowej dla aparatu niż oryginalnego mocowania, przypuszczam że to przez ucieczkę polarnej w trakcie celowania w obiekt. Obiektem testów była kalifornia, obawiam się że więcej już z tego montażyku nie wycisnę.
 4. @bartoliniwłasnie pracuję nad widłami wykonanymi z kątownika do zamocowania guidera aby służył jako przeciwwaga. No i ameryka jaka udało mi się tym małym ustrojstwem wykonać, wydaje mi się że nie najgorzej jak na to "gówienko" @Behlur_Olderysna pewno nie zmienię na eq3 to jak by z kapcia na lacz, w grę będzie wchodził heq5.
 5. @Taysondzięki za kilka cennych rad:) używając rotatora zawsze mam obawy że przekręcając zestaw zjedzie mi polarna i już nie ustawię jej poprawnie prawidłowo. Pomyślę o zabudowie guidera na pręcie przeciwwagi, boje sie że może to nie wystarczyć bo to dość ciężki obiektyw.
 6. sprawdzałeś czy nie poluzowała C i się delikatnie śruba trzymająca doveteil z głowiczką? Ja największy progres uzyskałem wymieniając nogi z aluminiwego statywu pod teodolit na nogi z eq5 i utwardzeniu podłoża, zdjęcie jeszcze ze starym klinem, w trakcie sesji z kabelkami mam porządek tutaj zestaw był w przygotowaniu.
 7. spróbuj klina od chińczyka Hercules Stronghold i nogi z Heq5, jeśli masz stałe stanowisko fotograficzne pomyśl o wkopaniu i wypoziomowaniu np bloczków fundamentowych.
 8. Świetne zdjęcie! I to całkiem niedaleko mnie:) pozdrawiam
 9. teraz zauważyłem że odpowiedziałeś mi na to wcześniej, mea culpa, pozdrawiam
 10. no ja myślę o wersji pro, btw zestawić lacerte z inna kamerka ktoś próbował, zechce ten moduł współpracować z inna kamerką?
 11. Można znaleźć sam moduł sterujący lacerty? Zakupiłem ostatnio kamerkę guidującą zwo 120MC-S i zastanawia mnie fakt czy moduł współpracował by z tą kamerką? Myslałem o ASIair właśnie ale widzę ze nie jest tak kolorowo jak przedstawia to Zelinka w swoich video.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.