Jump to content

.zombi.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,398
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

.zombi. last won the day on September 11 2019

.zombi. had the most liked content!

Community Reputation

3,085 Excellent

About .zombi.

 • Rank
  Arktur

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków/Wojnicz
 • Sprzęt astronomiczny
  Montaż, kamera, obiektyw.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Też mnie ten temat ostatnio zainteresował i właściwie wszystkie parametry łącznie z ceną przemawiają za CEM25P - z tego co doczytałem to chyba tylko wymaganie na flpa może być kłopotliwe ale to szczegół. Może ktoś napisze w czym lepszy jest EM-10.
 2. Niby nic a jednak Ja już od jakiegoś czasu zamierzam się na ten obszar.
 3. Fajny szumek, mi sie podoba ale w kolorze chyba nie przejdzie
 4. Zważywszy na położenie tego obiektu to nieźle wyszło (ależ te satelity dają popalić).
 5. Pewnie chodzi o to że przysłona nie układa się za każdym razem idealnie tak samo - wątpię jednak aby różnica była na tyle duża aby robić takie aureolki.
 6. Miałem do Ciebie pisać jako do wirtuoza Samyanga a tu taki temat. Moje początki z tym obiektywem były zachęcające - wypaliłem kilka obiektów w Ha/OIII na f2 i kompletnie nie zauważyłem problemów z wyrównywaniem tła: następnie wycelowałem w Oriona i zrobiłem sporo RGB na F3.8 a po złożeniu ze zgroza zauważyłem aureolki takie jak na waszych zdjęciach. I teraz zastanawiam się czy w paśmie Ha obiektyw działa lepiej czy może aureolki wynikają z przysłony f3.8, czy może aureolki potęguje spore LP - masz już może jakies przemyslenia w tej kwestii ?
 7. Zainspirowany wpisem @Karol W. o mgławicy powstałej w wyniku oddziaływania czarnej dziury postanowiłem ponownie podejść do obróbki starego materiału: Dolna ciapka jest prawdopodobnie dziełem oddziaływania południowego strumienia. Na zdjęciu złapała się również planetarka w rozmiarze kilku pikseli - PN G070.9+02.4 Aż ciary przechodzą co można sfotografować w domowych warunkach. Ha 27x1200, OIII 11x1200, SII 9x1200, FSQ106/ST8300
 8. Rzadka umiejętność doboru resize do możliwości fotki - brawo !
 9. Niestety Linear Fit nie zawsze działa - to tylko bezduszny algorytm - jeżeli klatki nie są wyrównane idealnie lub dysproporcje są zbyt wielkie to algorytm potrafi wyrównać choćby do gradientu - w takich przypadkach trzeba to zrobić ręcznie
 10. Całkiem to ciekawie wygląda ale wydaje mi się że nieprawidłowo odwzorowuje rzeczywistość - tlenu w tym rejonie jest niewiele bo rozumiem ze to jest SHO i za niebieski odpowiada O ? Jeżeli chodzi o kalibracje koloru w SHO to nie ma czegoś takiego - przynajmniej ja o niczym takim nie wiem. W SHO należy wyrównać kanały do wspólnego punktu tła wzmocnić lub przygasić dominujące kanały i potem ewentualnie zmienić kolory - wszystko to jednak nie dodaje ani nie usuwa sygnału w miejscu w którym jest lub go nie ma.
 11. Pozwolę sobie całkowicie się z Toba nie zgodzic Histogram jest wyrocznia w każdym zdjęciu i o ile niekiedy w celach artystycznych ktoś lekko wycina któryś z kanałów lub innym farbuje dla poprawienia odbioru w SHO czy w innych kombinacjach z NB to w RGB jest to już bardzo rażące.
 12. Kuba masz trochę racji w tym co piszesz o środowisku bo każde ma jakieś wady a człowiek może albo środowisko zwalczać albo się dostosować. Powinieneś też na spokojnie przeanalizować to o czym napisał Paweł - jest tam wszystko czarno na białym i jeżeli wyciągniesz pozytywne wnioski to i część frustracji minie. Ja osobiście kilka razy coś tam próbowałem Ci podpowiadać ale za każdym razem albo już coś robiłeś albo już o czymś wiedziałeś więc sam wiesz . . . Moim zdaniem Kuba jest na takim etapie swojego hobby na którym każdy z nas był i to jakim dysponuje sprzętem nic nie zmienia, ma inne priorytety dlatego przyjmuje jego fotki takimi jakie są i jezeli mi sie podobają to je lajkuje bez wchodzenia w zbędna dyskusje
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.