Jump to content

.zombi.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1556
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

.zombi. last won the day on February 5 2020

.zombi. had the most liked content!

Community Reputation

3621 Excellent

1 Follower

About .zombi.

 • Rank
  Kanopus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków/Wojnicz
 • Sprzęt astronomiczny
  Montaż, kamera, obiektyw.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Szczególnie ciemne jest Sh2-221 bo Sh2-216 widać trochę nawet w RGB. Tu jest link do najlepszego moim zdaniem zdjęcia Sh2-221 jakie widziałem - może ktoś z rodzimych astro fotografów z większym sprzętem chciałby się tym obiektem zająć zamiast robić kolejny raz sztampowe obiekty. Kolejna trudnościa w tej skali było mnogość gwiazd.
 2. Ostatnia jedna pogodna noc w nowiu pozwoliła zebrać jaki taki materiał RGB i zakończyć fotkę. Fotka to mieszanka SHO i RGB z syntetyczną luminancją. Samyang 135mm f2, G3-16200EC, Ha:49x900s Bin2, OIII:19x600s, SII:16x600s, RGB~23x150s Opisane:
 3. Na temat fotki się nie wypowiem bo nie wiem w jakich warunkach ją robiłęś, ja osobiście ostatnio nie widziałem warunków do astrofoto ale chętnie zobaczyłbym stacka
 4. Przy ciemnych teleskopach w wizualu to faktycznie 1.5 można sobie obrać ale jak mówimy o fov 15 stopni i światło f/2 to się zaczyna robić zabawnie
 5. Zapomniałem dopisać że to pod astrofoto, wiesz jak przekształcić to równanie aby brało pod uwagę przekątna matrycy a nie okular ?
 6. Panowie i Panie potrzebuję obliczyć maksymalna długość odrośnika tak aby nie powodował on winietowania. Zapewne wymiar ten będzie zależny od apertury, ogniskowej oraz pola widzenia w stopniach. Za pomoc będe wdzięczny
 7. Na większości fotek nie da się usunąć wszelkich gradientów ale faktycznie w dobrych warunkach LP wystarczy usunąć gradienty i wyrównać kanały abu uzyskać całkiem zadowalający efekt
 8. Histogram prawdę Ci powie:
 9. Masz niebieski cast , używałeś jakiegoś filtra LP ?
 10. Przykładowo w tym czy: - submittersi widza do kogo należą fotki - czy submittersi wybierają z pośród wszystkich fotek czy fotografie są rozdzielane tak aby ograniczyć obciążenie submittersiów - podobnie jak to wygląda u reviewersów ?
 11. Dziękuję Maciej ale wszystko to co opisałeś można zsumować do podoba się lub się nie podoba i nigdy nie wątpiłem że na zasadzie "podoba mi się" cały ten system jest oparty. Czego nie rozumiem to tego że zdjęcie przechodzi podobając się 50 osobom a ja nie widzę nic co by miało się w nim komuś podobać - wygląda na to że jestem jakiś pokrzywiony. Próbuje to sobie wytłumaczyć poznając techniczny przebieg wyboru ale to jest tajne.
 12. Ciekaw jestem dlaczego ktoś postanowił ze proces nie będzie transparenty.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.