Jump to content

.zombi.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1656
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

.zombi. last won the day on March 28

.zombi. had the most liked content!

Community Reputation

4032 Excellent

1 Follower

About .zombi.

 • Rank
  Kanopus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków/Wojnicz
 • Sprzęt astronomiczny
  Montaż, kamera, obiektyw.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zaprezentowane kolory to prawdziwy kosmos.
 2. Dobry materiał - ale brakuje pazura tej fotce
 3. Podejrzewam że gdyby filtry różniły się tylko i wyłącznie grubością to można by to jakoś policzyć faktycznie na podstawie grubości ale w przypadku gdy filtry są różnych producentów, różnej grubości i przepuszczają światło rożnej długości to potrzebowałbym czegoś bardziej empirycznego/praktycznego. Pisząc offset miałem na myśli ilość kroków focusera gdzie wypada ostrość między przykładowo L a resztą.
 4. Jak w temacie. Nie chciałbym aby dyskusja zeszła na tor zasadności tej operacji - to się okaże w praniu
 5. Tu nie chodzi o przeszkadzanie tylko o to że wycinając tło wycinasz część sygnału. Ja osobiscie wolę sygnał mimo niedoskonałosci tała - a jezeli chodzi o tło to w każdym przypadku należy użyć wszystkich dostępnych środków aby je wyrównać
 6. Refraktor refraktorem ale niebagatelną zasługę ma tu również matryca kamery (przynajmniej na jaśniejszych gwiazdach) Tak, a konkretnie mikrosoczewki.
 7. Bez bicia przyznam się że temat pracy wybrany praktycznie w ciemno FSQ106 F5, G3-16200EC, L28x120, 10x120sRGB .
 8. Jednym z łatwiejszych sposobów pozbycia się takich nierówności jest sztuczny lat, zapodaj surowy stack to zobaczymy co się da z tym zrobić
 9. Zrobiłem 2 testy i wartość wpisywana w kreatorze tutaj: przenosi się do konfiguracji. FocusMax działa tak ze robi sie w nim 30 przykładowo krzywych i je się uśrednia i potem nie robi już całej krzywej tylko kilka punktów po jednej stronie zbocza i z tego wylicza punkt ostrości.
 10. Napiszę tutaj moje wnioski - może się myle ale program nie mierzy backlash jak to było sugerowane w wątku do NINA Ten backlash z kreatora jest potem wpisywany w konfiguracji i ponieważ nie obsługuje on metody overshoot to musi byc w miare dokładnie zmierzony bo ostrzenie nie działa tak jak w FocusMax tylko za każdym razem wyznaczona jest krzywa i focuser cofa się do punktu ostrości.
 11. W Pix ale teraz zauważyłem ze sobie rancik po drodze niechcący wzmocniłem
 12. Zainspirowanym ostatnim pojawieniem się tego obiektu na forum postanowiłem niezwłocznie dodać go do kolekcji. Obiekt niby nie skomplikowany a dzięki Regulusowi zabawy było co niemiara. A gdyby tak zrobić kolekcje najjaśniejszych gwiazd . . . . Regulus (Alfa Leonis, α Leo) – najjaśniejsza gwiazda w gwiazdozbiorze Lwa (wielkość gwiazdowa: +1,4m). Jest odległa od Słońca o 79 lat świetlnych i świeci 150 razy jaśniej niż Słońce. Jej wielkość absolutna to -0,57m. FSQ106 F5, G3-16200EC, L72x120, 17x120sRGB Crop z pełnej rozdzielczości na głównych bohaterów:
 13. Oj kolorowo, tym bardziej żal dupę ściska Kolorek łapałem również przy wyłączonych lampach ale postanowiłem nie niszczyć luminancji tym czymś. Sama luminancja też jest taka na słowo honoru bo gradient od LP i nie tylko wyszedł ogromny a miejsc bez mgławic na fotce prawie nie ma
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.