Jump to content

.zombi.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1432
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

.zombi. last won the day on February 5

.zombi. had the most liked content!

Community Reputation

3187 Excellent

About .zombi.

 • Rank
  Arktur

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków/Wojnicz
 • Sprzęt astronomiczny
  Montaż, kamera, obiektyw.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Masz magentę na Irysie i na gwiazdkach i gwiazdki zabijaj trochę tło - musisz tu zastosować jakiś Hokus-pokus a ten TS jest fajny ale niestety ciemny.
 2. Problemu z flatem nie widać a ciapki to raczej z braku draka/ditheringu pochodzą - można je łatwo usunąć funkcja dust and scratches najlepiej przez maskę odwróconą w początkowej fazie obróbki.
 3. Coś nie poszło z kalibracją bo masz na fotce masę ciemnych plamek ale materiał ma potencjał.
 4. Brak u Ciebie jeszcze umiejętności doboru resize w prezentacji - gdybyś zastosował odpowiedni to nikt by się nie czepiał zostały by tylko ochy i achy - niema też podstaw do tego aby pokazywać fotkę w tak dużej rozdzielczości. Są trendy na astrobin że ludzie dają pełne rozdzielczości i ja to jestem sobie w stanie wytłumaczyć aczkolwiek u nas nie spotyka się to ze zrozumieniem Generalnie fajnie wyszło Volcano i nawet widać głowę Anioła.
 5. Ten 5 s wygląda całkiem znośnie. Sprawdz sobie jeszcze czy migawka dobrze działa.
 6. Zapodaj surowe kanały to sprawdzę
 7. Świetna fota ale jeszcze nie skończona - potrzebna tu jest dekonwolucja lub przynajmniej wyostrzenie - już na jpg różnica jest dramatyczna
 8. Generalnie bardzo ładnie, technika mało spotykana ale efekt ładny. Gdybym miał coś zmieniać to gwiazdki - nie masz tam ifn którego trzeba by było wyciągać na max a jednak gwiazdki Ci wybombiło w efekcie czego mało co widać poza nimi - znikły nawet spajki z kaf'ów które tak lubię.
 9. a ostrość miałeś na co ustawioną ?
 10. Tak, 221 to SNR a 216 to mgławica planetarna. Zdjęcie jest z różnych powodów (nie koniecznej jakościowych) ciekawe: 1. 216 zwana również Simeis 288, Marsalkova 44, LBN 742, GN 04.41.3 to najprawdopodobniej najbliższa ziemi mgławica planetarna i jedna z najstarszych znanych - dlatego też jest tak rozległa oraz ciemna - 1,6 stopnia. 2. Obiekty będące na jednym zdjęciu prezentują dwa możliwe sposoby ewolucji gwiazd - 221 SNR powstała gdy masywna gwiazda przekształciła się w supernową po spaleniu całego wodoru tworząc gwiazdę neutronową lub czarną dziurę. 216 powstała w wyniku wypalenia wodoru w małej gwieździe typu naszego Słońca tworząc białego karła który nie produkuje energii a wyłącznie stygnie - co ciekawe nasz wszechświat jest zbyt młody aby istniał w nim jakiś wystygnięty biały karzeł To co powyższe to moje rozumienie tego co wyczytałem więc jeżeli się gdzieś mylę to proszę poprawcie mnie.
 11. Dwie ciemnotki przy księżycu w morzu gwiazd Foto zrobione dla zabawy, w celach poznawczych no i aby uzupełnić zasoby forum o te dwa mało popularne obiekty. Samyang 135 mm F2.0, G3-16200, 21x900 Ha
 12. Teoretycznie: ale trzeba by to przetestować przy teleskopie aby się przypadkiem nie oparł.
 13. Jeżeli chciałbyś opisać wszystko to zdjęcie wyglądałoby mniej więcej jak to załączone przez kristofus. Jeżeli chcesz zidentyfikować co masz na fotce to można to łatwo zrobić w sofcie Aladin.
 14. czyli znana i lubiana para M108 i M97 z całym pobliskim inwentarzem. Materiał czekał od początku 2017 no ale wreszcie się doczekał STF8300M, FSQ f/3.6, 31x300s L, ~7x180 RGB, crop, 1:1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.