Jump to content

.zombi.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,269
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

.zombi. last won the day on March 18

.zombi. had the most liked content!

Community Reputation

2,746 Excellent

About .zombi.

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków/Wojnicz
 • Sprzęt astronomiczny
  Montaż, kamera, obiektyw.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ale że co ? Każda fotka trafia na slider ?
 2. Materiał zebrany 2017-10 - nieco wyleżały mam nadzieję że nie zwietrzały 34x600 Ha, 10x600 Bin2 SII, 10x600 OIII, 10x180xRGB , FSQ106/f3.6, STF-8300, resize 70%
 3. Taka ciekawostka https://www.365astronomy.com/Photonic-Red-First-Contact-Cleaning-Solution-Astronomy-STARTER-Kit.html
 4. Jak chcesz robić LinearFit i pozbyć się błędu spowodowanego różnymi gwiazdkami na różnych kanałach to nie.
 5. No to pokaż co Tobie wychodzi w pkt 6. Co do usuwania gwiazdek to jest to dosyć istotne dla oczekiwanego prze zemnie efektu działania LinearFit.
 6. Kung-fu polega na nasyceniu koloru pod luminancję i na dopasowaniu barwy do preferencji twórcy - powyżej widać kolory i pole do popisu, u was Ha masakruje wszystko.
 7. No to jeżeli w pkt. 6 dostajesz coś takiego to faktycznie zły tutek napisałem
 8. Chętnie ale nie wiem czy zaraz nie trzeba będzie sprzętu rozkładać Podaje przepis: 1. Materiał ma być skalibrowany i wyrównany jak pupcia niemowlaka 2. Wyciągamy materiał w ~80% 3. Usuwamy gwiazdy 4. Robimy LinearFit do najsłabszego kanału 5. Zwiększamy kontrast klatek 6. Składamy klatki do smaku - przykładowo R: 100% Ha, G: 80% OIII 10% Ha, B 100% OIII (SHO-AIP) 7. Robimy luminancję - jak kto lubi lub obiekt wymaga - samo Ha lub syntetyczną Ha + OIII (należy domieszać klatki z pkt. 5) 8. Mieszamy kolor z luminancją 9. Stosujemy Kung-fu - najlepsze i najtajniejsze chwyty aby efekt końcowy był interesujący
 9. Kupie/pożyczę na jedna pogodna noc Baader H-alfa (7 nm) 50,4 mm

 10. Gwoli ścisłości Tak ma dwa reduktory .73 i .6 dające odpowiednio 386,9 i 318 - ja używam tego pierwszego - do tego drugiego to już mogą być problemy z filtrami.
 11. No no . . . sporo koloru na tych pyłach - zupełnie jak by nie Twoje zdjęcie Który to już Irys w twojej karierze ?
 12. Ty ojciec nie czaruj tylko się pochwal jak tego crescenta usunąłeś. Jeżeli chodzi o dynamikę to co masz na myśli pisząc koloru ? Jak chcesz zachować dynamike to składaj obrazki z podobna dynamiką i już.
 13. Czy to był oryginalny Robofocus z znanym luzem czy samoróbka ?
 14. No nie wiem czy masz rację - różnica między atlasem a zwykłym focuserm tkwi w powtarzalności i braku luzu na przekładni. Gdyby udało się dokładnie wyznaczyć luz to można by wtedy bawić się w offset i kompensację temperaturowa ale nie wiem czy da się to zrobić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.