Jump to content

patham

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About patham

 • Rank

 1. Cena jeszcze nie jest ustalona, ale gra będzie w modelu premium na iOS/Android (pewnie WP też), zatem kosztowo bez szaleństw:) Wersja na PC/Mac też nie powinna być droga (możliwe że cena będzie taka sama jak na iOS)
 2. W takim razie dodam, że jedyna znaną rasą są ludzie. Poszukiwania innych trwały i trwały a ludzkość zbroiła się na potęgę, aby na spotkanie być przygotowaną. Im dłużej nie znajdowało innych ras, tym strach przed nimi był coraz większy. Zbrojono się więc dalej, bo skoro do tej pory się nie ujawniły to na pewno a) bały się trzeba zbroić się dalej, żeby się dalej bały. A potem znaleźć i podbić. Wymyślano zatem coraz skuteczniejsze narzędzia mordu obcych, których nie było. Ludzkość lekkomyślnie lata sobie tu i tam, terraformacja jest banalna, zasobów generalnie nie brakuje i mamy prawie komunizm. Było za to coraz więcej broni i coraz mniej powodów do wojen. Wymyślono więc Federację i od czasu do czasu - czase mdla zabawy - bombardowano sobie planety. Bombardowane planety wyglądają pięknie. Ponieważ ludzkość rozpełzła się po kosmosie w sposób dość niekontrolowany, zaczeto zawiązywac tu i tam sojusze. Największy z nich Federacja zaczął dośc nerwowo reagować na odmowę wstąpienia do swojego kręgu. No i tym sposobem znaleziono w końcu sposób na lepszy użytek dla całej tej naprodukowanej w pośpiechu broni. Zaczęła się wojna. Powstała Rebelia. Dodać również należy, że zbudowano SI aby myślały za człowieka i w pewnym momencie zostały zapropogramowane tylko na wojnę. Skoro miały za nas myslec - trudno się było z nimi nie zgadzać. SI jest cudowna i okrutna więc wojna trwa w najlepsze. I tu wkraczamy my - wybudzeni z hibernacji w samym środku największej rozpierduchy (misja 1 a potem jest ciekawiej). Pozdrawiam:) Przyjałem dla dwóch miejsc kiedy faktycznie przemieszczamy się zahibernowani gdzieś (i kiedyś) bardzo daleko, że czas podaje się "naszego układu", a wszelkie współrzędne podawane są z przybliżeniem do galaktyki i układu oraz jego kwadratu xx:xx:xx
 3. U nas będzie na pewno ziuuum, piuf piuf i Michael Bay;-) a bohater do tego będzie szwejkowy. To ma być przyjemna "szczelanka" na tablety i komórki (PC/Mac są jak najbardziej możliwe), natomiast jeśli uda się przemycić coś z sensem będzie fajnie choć gracz pewnie i tak nie będzie miał pojęcia, co sens ma a co nie. Bywa i tak. PS jest taka gra - Kerbal Space Program. Ponoć fajna i ciekawie się rozwija.
 4. Cześc wszystkim serdeczne! Nie będę robił długiego wstepu, natomiast zaznaczę iż na astronomii się niestety nie znam. Umiem podnieść nocą głowę i to wszystko;-) Jest to oczywiście całościowa fascynująca dziedzina naukii, natomiast nigdy się w nią nie zagłębiałem, co być może przy tejze okazji zacznie się zmieniać. Oby. Piszę za to do Was, znając z opowieści jak fantastyczną jesteście społecznością, z prośbą o pomoc. Otóż... Pracuję w firmie produkującej gry komputerowe i obecnie jedna z nich dzieje się w kosmosie. Jest to strzelanka, dośc prosta, z zabawną fabułą i fajnymi postaciami. Miedzy nimi (postaciami) pojawiają się dialogi. Główny bohater czyta komunikaty, rozmawia z SI i odbiera rozkazy. Całość utrzymana jest w dość absurdalnym tonie, ale chciałóbym zadbać o poprawność tekstów związanych choćby z lokalizacją w kosmosie. Tutaj pytanie do Was: jak podawać lokalizacje? (w filmach mówi się kwadrat jakiśtam i podaje dziwaczne liczby). Chodzi mi konkretnie o komunikaty związane z miejscem akcji w danej chwili, tj. jeśli mamy bitwę otwierająca - dostajemy komunikat, gdzie jesteśmy. Chciałbym, żeby było to zrobione w sposób prawdziwy, a przy tym z przyjemnością posłucham sugestii gdzie akcję umiejscowić. Drugie pytanie być może zadaję w złym miejscu, ale tutaj mogą się pojawić się odpowiedzi rodem z fantastyki:) otóż jak podawać czas (czas gwiezdny?) wspólny dla "federacji", która operuje w różnych częściach kosmosu. Kilka informacji: akcję umieściliśmy po roku 3000, założyliśmy iż skoki w "nadprzestrzeń" wykonują duże statki (lotniskowce) i tylko w określonych miejscach kosmosu (z jakiej przycyzny - w zasadzie nie ma znaczenia;)), my zaś poruszamy się myśliwcem, którego pilot jest na czas podróży hibernowany (hibernacje i wybudzenia już akurat mają większy sens i znaczenie w fabule/dialogach). Pozdrawiam serdecznie Patryk Hamerlak Tabasco Interactive PS nie wiem czy to podlega pod spam, ale pozwolam sobie umieścić link do naszego facebooka - wkrótce pojawi się tam więcej informacji na temat gry:) https://www.facebook.com/TabascoInteractive
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.