Jump to content

AdamK

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  832
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

AdamK last won the day on August 18 2020

AdamK had the most liked content!

Community Reputation

514 Excellent

About AdamK

 • Rank
  AdamK
 • Birthday 08/13/1955

Kontakt

 • Strona WWW
  https://adamk5508.wixsite.com/astro-photo-fun

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tczew
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky-Watcher ED80 OTA 80/600 + F/R x 0,85 + kamera QHY163C, montaż Celestron Advanced VX, Orion Guide Scope + ASI120MM

Recent Profile Visitors

4189 profile views
 1. Chciałbym sobie też takie allsky zrobić, więc mam dwa pytania: 1. Jakie Raspberry kupić żeby nie przesadzać z ceną? 2. Chciałbym użyć kamerkę ASI034MC - czy gotowe dostępne oprogramowanie będzie z nią współpracować?
 2. Jeszcze tylko chciałbym dowiedzieć się jakiego rodzaju są to switche? Stabilne czy niestabilne. Dla mnie to ważne, bo chcę kupić, a zamontuję w budce zdalnie sterowanej więc nie będę miał dostępu do przycisków.
 3. Podobny, ale jednak się różni od tego z linku
 4. Wybacz drobną uwagę, ale to jest chyba trochę inny moduł, niż ten, który prezentujesz na zdjęciach... Twój posiada dwa przyciski, a polecany jeden. Jakiego rodzaju są te przyciski: stabilne / niestabilne i do czego służą?
 5. Jak Cię stać, to kupuj... a jak nie, to nie dręcz duszy...
 6. Proponuję: Kieszeń z szufladką na filtry 2" - Giełda: Archiwum - Astropolis - Astronomia i Astrofotografia za 230 zł z wysyłką paczkomatem
 7. Ciekawy temat... zainteresuję się. Muszę trochę poczytać.
 8. Możliwe, że masz rację... ale teraz któż to wie?
 9. No tak... można i tak. Ale póki co zostanę przy tym co mam, bo znowu coś nagrzebię...
 10. Ja wiem o tym, że Arduino z wgranym kodem działa samodzielnie. Jednak jeśli chcę widzieć dane jakie generuje ten kod to muszę odpalić jakiś monitor portu szergowego, który mi to pokaże. Używam do tego monitora szeregowego, który jest w kompilatorze Arduino. To i tylko to próbuję powiedzieć.
 11. Wydaje mi się, że Arduino Uno nie ma takiej możliwości. Tworząc swoją zdalnie sterowaną budkę wybrałem rozwiązanie najprostsze chyba: z pomocą AnyDeska używam komputera w budce tak jakby to był mój domowy komputer. Z tego też powodu wszystkie programy dla mnie niezbędne uruchamiane są tam na miejscu. W tej chwili wiem, że to wszystko można by zrobić inaczej, ale tak jak jest jest OK i nie będę już tego zmieniał. Poza wyjątkowymi okazjami, kiedy internet lubi trochę spowolnić reakcję, wszystko działa niemal natychmiast, a zwłoka jest nie większa niż ułamek sekundy.
 12. Przecież żeby w obserwatorium odpalić monitor/kreślarkę, to najpierw muszę uruchomić tam program Arduino, tak czy nie...? Monitor sam z siebie nie działa przecież. Może nie znam się na tych wynalazkach w rodzaju Arduino, ale jak wyobrażasz sobie program Arduino odpalony w domu, który monitoruje urządzenie (płytkę Arduino Uno), która jest zainstalowana w obserwatorium. Opisz to dokładnie... Może wiesz coś o czym ja sobie nie zdawałem sprawy...?
 13. Tak właśnie robię: z domu, zdalnie ładuję program do komputera w obserwatorium. Zdalnie uruchamiam Arduino, a program pokazuje wyniki pomiarów na monitorze portu szeregowego lub kreślarce. Monitor komputera w obserwatorium widzę u siebie poprzez AnyDeska. Jednak problemem nie było ładowanie programu do Arduino, tylko to co dzieje się krok wcześniej: weryfikacja / kompilacja kodu. Problem rozwiązany...
 14. Dzięki Waszym sugestiom Koledzy, udało mi się w końcu znaleźć przyczynę problemów i teraz wszystko działa jak należy. Przyczyną błędów, była niekompletna lub źle działąjąca biblioteka Adafruit_Unified_Sensor. Na pierwszy rzut oka wyglądało OK... Teraz mam prawidłowy odczyt parametrów pogodowych: Dziękuję Wam za pomoc!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.