Jump to content

AdamK

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  645
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

249 Good

About AdamK

 • Rank
  AdamK
 • Birthday 08/13/1955

Kontakt

 • Strona WWW
  https://adamk5508.wixsite.com/astro-photo-fun

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tczew
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky-Watcher ED80 OTA 80/600 + F/R x 0,85 + kamera QHY163C, montaż Celestron Advanced VX, Orion Guide Scope + ASI120MM

Recent Profile Visitors

2965 profile views
 1. Moje pytanie dla niektórych może wydać się idiotyczne... ale przesiadam się z kamery kolorowej, na mono i nie wiem czy: flaty robimy osobno dla poszczególnych filtrów, czy tylko dla np. luminacji?

  1. Show previous comments  1 more
  2. wessel

   wessel

   Osobno dla każdego z filtrów.

  3. AdamK

   AdamK

   Dziękuję! Już się smażą...

  4. Agatek

   Agatek

   Może jeszcze dodam tak od siebie dla lepszego zobrazowania (przynajmniej dla mnie :)), że flaty usuwają ze zdjęcia jakieś parpochy które mogą się pojawić na zdjęciu, bo naprzykład był na filtrze. Dlatego do każdego filtra trzeba robić osobno.

 2. Sprzedam kieszeń z szufladką na filtry 2". Grubość kieszonki 15mm. Gwinty M42x0,75 z jedej strony męski, z drugiej żeński. Wykonane z brązu lub mosiądzu, czernione galwanicznie. Cena 350 zł + 13 zł wysyłka paczkomatem In-Post. Edit: do kompletu, w cenie, dodaję jeszcze jedną szufladkę wydrukowaną w 3D (foto nr 2).
 3. Panowie! Ja ten kabel potrzebuję już teraz, a nie w nieokreślonej przyszłości. Czy spojrzeliście na daty kiedy taki kabel zostanie mi przysłany? We wrześniu, a doświadczenie mówi, że to może potrwać jeszcze dłużej - od miesiąca czekam na pilną dla mnie przesyłkę z Ali. Od dwóch tygodni leży na cle... i nie wiadomo jak długo jeszcze Obecnie w grę wchodzi raczej kabel leżący gdzieś w Polsce. Jeśli się nie uda, to powiem trudno i zamówię na Ali. A może ktoś z Was posiada taki i mógłby odsprzedać?
 4. Dzięki, ale ja szukam kabla z kątową (koniecznie) wtyczką B.
 5. Poszukuję kabla usb z wtyczkami takimi jak na zdjęciu, z tym że wtyczka po prawej powinna być kątowa. Czy któryś z Kolegów mógłby wskazać źródło zakupu takiego kabla? Długość nie ma znaczenia... ale im krótszy tym lepiej. Szukam od pewnego czasu bez rezultatu...
 6. Tak, właśnie oglądam na stronie QHY możliwości wymiany karuzeli. Czy filtry oprawione 1,25" można wymiennie stosować z nie oprawionymi 31mm? Jak jest między nimi różnica w cenie?
 7. Nie wiem co to jest chargeback, ale po ostatniej nieudanej transakcji na Ali, zgodziłem się na zwrot pieniędzy przez Pay-Pal. No i oczywiście Pay-Pal zeżarł mi z tej kwoty 4$...
 8. Myślę, że na to pytanie odpowie nam @mebelek, bo używa tej kamery z filtrami 1,25". Wpływ na to ma też, o ile się nie mylę światłosiła teleskopu... U mnie F = 6,5
 9. Dla mnie koło manualne to za mało, bo focę zdalnie. Moja kolorowa kamera miała wadę ukrytą, która objawiła się dość późno... A gdzie kupiłeś to koło CFW3?
 10. Dziś stałem się właścicielem kamery QHY163M, czyli mono. Wcześniej posiadałem kamerę QHY163C kolorową i byłem z niej zadowolony dopóki nie uległa awarii. Kamera przeleciała się po trzech serwisach QHY w Europie i Azji, które jakoś nie poradziły sobie z naprawą i dziś, wbrew mojej woli odesłano mi kamerę mono. Cała historia jest dość zawiła i pouczająca, więc opiszę ją w innym wątku... Teraz, niejako z przymusu, muszę zmienić cały setup pod kamerę mono: zakup koła filtrowego "zelektryfikowanego", kompletu filtrów, dobór złączek, itp... W związku z tym mam kilka pytań, bo w kwestii astrofotografii z wykorzystaniem filtrów LRGB jestem zielony: 1. co sądzicie o kole: https://deltaoptical.pl/kolo-filtrowe-zwo-mini-5-pozycji-1-25?from=listing -to obecnie najtańsza chyba na rynku opcja, bo sprzęt powyżej 1000-1500 zł jest obecnie poza moim budżetem (muszę jeszcze pomyśleć o komplecie filtrów LRGB - też czekam na jakieś propozycje, sugestie jakie wybrać), 2. gdzie w europie można kupić koła QHY? mam na myśli raczej sprzęt używany, bo w kwestii sprzętu nowego patrz wyżej, 3. co jeszcze, co innego możecie mi polecić w tym temacie? może ktoś ma na zbyciu jakieś koło...? Żeby jasne było w ewentualnej dyskusji: reklamacje, zwroty kamery, nie wchodzą w rachubę...
 11. Kupię koło filtrowe 1,25" automatyczne, do współpracy z kamerą QHY163M.
 12. PZ37

  Hej AdamK ,jestem zainteresowany filtrem.

   

  1. AdamK

   AdamK

   Napisałem odpowiedź na PW i pilnie czekam na decyzję - jest zainteresowanie innych Kolegów

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.