Jump to content

AdamK

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  515
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

147 Good

About AdamK

 • Rank
  AdamK
 • Birthday 08/13/1955

Kontakt

 • Strona WWW
  https://adamk5508.wixsite.com/astro-photo-fun

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Tczew
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky-Watcher ED80 OTA 80/600 + F/R x 0,85 + kamera QHY163C, montaż Celestron Advanced VX, Orion Guide Scope + ASI120MM

Recent Profile Visitors

2,196 profile views
 1. Nie znam tego montażu, ale może być tak, że poruszasz montażem z prędkością gwiazdową, minimalną, gdzie ruch montażu jest prawie niewidoczny. Sprawdź czy na pilocie jest klawisz "Motor speed" lub jakoś tak. Wciśnij, a potem 9. Jeśli nie ma takiego klawisza poszukaj w instrukcji.
 2. Ostatnio moje aplikacje, które używam do guidingu dopadła dziwna "przypadłość", która uniemożliwia jakiekolwiek plany astrofotograficzne... Problem dotyczy Maxima DL Pro 5 oraz PHD2, a objawia się tym, że w momencie kiedy po zrobieniu pierwszej klatki kamerą guidującą i zaznaczeniu gwiazdki włączam kalibrację lub prowadzenie, następuje reset programu. Oba programy użyte niezależnie zachowują się identycznie. Wcześniej nie było nigdy z tym problemów i zawsze mogłem zamiennie oba programy do guidowania stosować. System w komputerze to Windows 10 Pro. Wydaje mi się, że powinienem wiązać pojawienie się tego problemu z kolejną aktualizacją tego systemu, ale nie jestem tego do końca pewny. Co prawda, cofnąłem ostatnie aktualizacje, ale nie wszystkie można cofnąć... Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu tej zagadki, może ktoś spotkał się z podobnym zachowaniem aplikacji i zna przyczynę?
 3. To dlaczego piszesz, że nie ma prowadzenia?
 4. No i oczywiście, jeśli popełniłeś błąd w ustawieniu własnego położenia lub w czasie rzeczywistym i strefie czasowej, przełoży się to na błędy w trafianiu w wybrany obiekt. Ale to zapewne jest Ci wiadome. I pamiętaj, żeby zegar czasu rzeczywistego był włączony, bo po resecie do ustawień fabrycznych na pewno jest na OFF.
 5. Z tego co wiem prowadzenia nie będzie tylko w przypadku ustawienia: MODE --> TRACKING --> MODE Off. Powinno być ustawione na EQ North. Wtedy, jeśli zbliżysz ucho do silników, powinieneś usłyszeć, że silniki pracują (takie mruczenie). To, że nie trafił za pierwszym razem, to nic dziwnego; alignację powinieneś robić na conajmniej 3 gwiazdy: dwie po zachodniej stronie i jedna dla kalibracji po wschodniej. To jest minimum!
 6. Czy zrobiłeś: 1. chociaż zgrubne ustawienie na polarną? 2. Two Star Align i kalibrację (str.14) ? 3. ustawienia podstawowe: tracking mode, tracking rate, wpisałeś swoją pozycję, włączyłeś RTC, ustawiłeś datę i właściwy czas? Jeśli na wszystkie pytania odpowiesz TAK, montaż będzie działał porawnie. Chyba, że długo leżał i bateria podtrzymująca pamięć jest padnięta...
 7. Napisz czego nie rozumiesz, co sprawia kłopot? Używam taki montaż od kilku lat...
 8. Używam kamery QHY163C. Przećwiczyłem wszystkie możliwe kombinacje wzorca Bayera i u mnie wciąż wszystko wychodzi całe zielone albo czerwone. Może ktoś używający pobobną kamerę odkrył prawidłowe ustawienia w programie? Wg wskazówek, które znalazłem na stronie Forum QHYCCD dla mojej kamery prawidłowe jest: BGGR... Ale możliwe, że jak to już wcześniej tu obserwowaliśmy w tym przypadku może być inaczej. Jeszcze jedno pytanie: jaki wpływ na proces debayeryzacji ma ustawienie: "Interpolacja debayer"?
 9. No tak napisałem, użyłem tylko nazwy wtyczka zamiast instalator. Następnie w Maximie, za pomocą Add/Remove Plug-in wskazałem ścieżkę do pliku pwi_ps2_plugin.dll w katalogu jaki utworzył instalator: C:\Program Files (x86)\pwi_ps2_plugin. U mnie (patrz foto w poprzednim poście) nazwa plugina jest szara, nieaktywna. No i nie uruchamia się. Co mogłem zrobić źle?
 10. Dzięki! U mnie instalator uruchamia się w trybie zgodności z Vistą. Jednak po zainstalowaniu wtyczki i wskazaniu w Maximie ścieżki do pliku dll., plug-in w Maximie nie odpala się. Coś jeszcze robię nie tak lub o czymś zapomniałem?
 11. U mnie plug-in nie daje się w Maximie uruchomić. Próba instalacji programu w Win10 natychmiast kończy się komunikatem:
 12. A to czytałeś? http://www.astrogeeks.com/AstroGeeks/andre/ps2_plugin/
 13. Z radością informuję, że możemy ten wątek zakończyć - moja kamera wróciła do życia! Sprawdziłem wszystko: zasilacz jest OK. Przewód zasilający, wtyczka OK, ale dla pewności potraktowałem Contactem i upewniłem się czy nie siedzi w gnieździe kamery zbyt luźno. Przewód USB... i tu chyba był problem moich problemów. Sprawdziłem trzy różne kable, i na każdym kamera zachowuje się inaczej...! Sprawdza się prawda, że kable USB należy używać dobrej jakości. Wybrałem najlepszy i na nim moja kamera wróciła do życia. Chłodzi jak dawniej. Cieszę się, że problemem był tylko kabel... Przy okazji zauważyłem, że Maximi i EZCAP_QT różnie pokazują pobieraną moc podczas chłodzenia przy tej samej temperaturze. Przy temperaturze matrycy -20°C, EZCAP_QT niezmiennie pokazuje 100% mocy, a Maxim tylko 59%. Maxim EZCAP_QT Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie prawda, a gdzie fałsz?
 14. Tak, wiem. Należałoby takie próby zrobić... Jednak mój zdalnie sterowany setup jest oddalony o 85 km od mojego domu. Nie dam rady wcześniej tam pojechać niż we wtorek, a do tego czasu próbuję zebrać opinie na temat.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.