Jump to content

Piotrek K

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutral

About Piotrek K

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie we wszystkich obiektywach to dobrze działa, ale w wielu tak (doświadczenia z "prawdziwych" aparatów foto). BTW redukcje filtrowe u Azjatów na AliExpress i Ebay'u, oraz oczywiście "na Zachodzie", występują pod nazwą "step-down ring"
 2. I kolejny niedzisiejszy - z kwietniowej superpełni (Bresser - Messier AR 102 plus APS-C, stack z ok. 10 klatek przy dość średnim seeingu).
 3. Posiadanie lornetki, nawet dwóch Powiększenie z 26 mm będzie bardziej różnić się od "lornetkowego".
 4. Czy ma ktoś doświadczenie z 2-calowym okularem 26 mm od SVBony? Byłem zdecydowany na zakup 34 mm podczas najbliższej wyprzedaży, ale jak widać już nie jestem... Byłby używany w refraktorze f10.
 5. Ja na razie testowałem na balkonie w Warszawie, a niebo też dzisiaj słabe, więc głównie sprawdziłem czy dogaduje się z aparatem (Pentax K-r). Jak dla mnie mega rewelacja - kalibracja zajmuje mniej niż minutę, ustawiasz czas, kadr, włączasz migawkę pilotem i tyle. Niebo mam naprawdę średnie, wokół są przewody, żeliwna barierka 20 cm od aparatu, co może ponoć przeszkadzać (urządzenie używa nie tylko sygnału z GPS-ów). Więc wydłużyłem czas pięć razy w stosunku do statywowego, obejrzałem gwiazdki, stwierdziłem, że jest OK. Jak dla mnie mega - i tak przymknąłem obiektyw dość mocno, ISO 100.
 6. Niestety jeszcze nie - kupiłem okazyjnie w Australii i od 10-go stycznie szedł, szedł (a właściwie leżał gdzieś koło lotniska w Sydney czekając na swój lot). Właśnie wczoraj bohatersko osiągnął WER Warszawa.
 7. Jak dla mnie - tak, ale to zależy... na czym komu zależy. Przede wszystkim jest mały i lekki - pi razy oko jak najmniejszy flash na rynku i <100 gram wagi z baterią. Kalibracja jest na podobnej zasadzie jak kompasu w komórce. Aparat, normalny statyw foto - do KS-2 nie musi być mega solidny, astrotracer i...już. Np. jeśli ktoś chce robić zdjęcia obiektywem 50-ką, to uważam, że nic lepszego nie jest potrzebne. Ogniskowe 24 - 200 mm obsługuje w miarę komfortowo, choć na pentaxforums.com są goście którzy używają go w okolicach 400 mm i też są zadowoleni. Jak dla mnie super sprawa, ale dla
 8. Piątkowy (19.02.) - Bresser Messsier 102/1000, Pentax K-r, stack z 3 klatek
 9. Czy dobrze rozumiem, że w refraktorze f 10 dwucalowy SvBony 34 mm powinien "dawać radę"?
 10. Dziękuję za wszystkie sugestie - musi być spore odsuniecie oka (moje okulary) i spore pole widzenia (córki też coś czasem chcą zobaczyć). Jeśli byłaby szansa na jakieś wskazówki - co lepsze TMB czy Celestrony x-Cel LX. I jeszcze takie ogólne pytanie - warto do takiego teleskopu (102/1000) kupować droższe okulary?
 11. Witam wszystkich pierwszym postem. Chciałbym poradzić się jakiej serii okular/okulary warto dokupić do refraktora 102/1000. Mam na oku TMB Planetary - II, Celestron x-Cel LX, albo Explore Scientific 62 st. lub 82 stopnie. Różnice cenowe są dość wyraźne, a nie mam wiedzy i przekonania, czy w takim - nie przesadnie jasnym - teleskopie w praktyce będą między nimi widoczne różnice. Oczywiście pole widzenia pomijam. Ogniskowa będzie podobna niezależnie od producenta, okular pod powiększenia bliższe maksymalnym - planety.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.