Jump to content

Mateusz.G

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  475
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

211 Good

About Mateusz.G

 • Rank
  Mateusz G
 • Birthday January 22

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Nowy Sącz
 • Zainteresowania
  Astronomia,aeronautyka,lotnictwo, programowanie (Java) , ,motoryzacja, gry komputerowe jazda na rowerze
 • Sprzęt astronomiczny
  Gso 8
  kilka okularów i filtrów :)

Recent Profile Visitors

2769 profile views
 1. Ale sypnęło śniegiem...

  1. Show previous comments  4 more
  2. szuu

   szuu

   ...święta zmarłych :P

  3. ekolog

   ekolog

   Jakby co (wirus mnie dopadł) ) to nad miejscem spoczynku moich pozostałości się nie smućta i rozmawiajta o wszystkim - luzik.

   Mam nadzieję, że córka (lub inna Kobieta) zadba by był na nim napis: "wszystkie wszechświaty są wieczne" a gdyby zapomniała to jej przypomnijcie :)

    

    

  4. shiryu

   shiryu

   1. spokojnie, spotkanie z wirusem rzadko kiedy jest śmiertelne
 2. Telefonem Xiaomi redmi note 7 , przez gso 8 kitowym okularem 9mm
 3. Z tymi planetami to nie jest tak że ich nie widać . Widać np. Marsa(dobry czas dla opserwacji Marsa będzie przy następnej opozycji czyli za 2 lata) , Urana, i Merkurego niziutko horyzontem a w maju dojdzie jeszcze wenus . Nie widać Jowisza i Saturna ale oprócz tego są też inne planety .
 4. na F.A ktoś sprzedaję https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/25130-wyprzedaż-sprzętu-astronomicznego/&tab=comments#comment-260042
 5. Niewiem czy było. Film- Mroczny rycerz powstaje
 6. Hej Mam pytania odnośnie filtrów do wizuala: Który z tych filtrów będzie najlepszy do Newtona 8" f/6 1. Astronomik Uhc 2. Lumicon uhc ( Gdzieś wyczytałem że nowe lumicony to nie to samo co stare ) 3.Orion ultrablock. 4. Jakieś inne propozycje? I czy jakbym kupił np. astronomika OIII to warto dokupić jeszcze uhc i na odwrót ?
 7. Dzięki za rady . Już odparowało
 8. Ok dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno może głupie pytanie ale czy jak dam "zaślepkę " na teleskop to LG nadal będzie odparowywać czy nie?
 9. Hej mam pytanie . Co mam zrobić jak zaparowało mi LG w moim Newtonie. Mam czekać aż odparuje czy może przetrzeć czymś albo osuszyć suszarką?
 10. Hej Mam pytanie czy będzie duża różnica między Niebem SQM 21.03 a 21.37 mag i czy warto jechać 35 minut dłużej pod ciemniejsze niebo ?
 11. Kup jeszcze kolimator bo rozsuwaną synte Kolimuje się częściej od pełnej tuby
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.