Jump to content

count.neverest

♥ Konto Płatne
 • Posts

  1829
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

count.neverest last won the day on September 9

count.neverest had the most liked content!

4 Followers

About count.neverest

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Sprzęt astronomiczny
  Takahashi ε-130D
  Nikon D810 mod
  Rainbowastro RST-135

Recent Profile Visitors

8262 profile views

count.neverest's Achievements

2.5k

Reputation

5

Community Answers

 1. Ja nad Tanwią robiłem Veila. 165x3 min, łatwo się tego nie obrabia i jestem w trakcie walki. Z Nikona D810 H-a mod.
 2. Ech, jak widzę te anteny z barlowa to mam wrażenie, że tu będzie dyskusja o niesamowitych wynalazkach optycznych.
 3. Brawo dla tego chłopca wyżej, za typowy workflow w pigułce. To będzie przydatne dla kogoś, kto ma problem z ogarnięciem liniowego obrazka. @Nedved czemu jesteś taki smutny na zdjęciu profilowym i nieogolony? Uśmiechnij się!
 4. 1. (F12/F56)^2, czyli czas ok 4,6x dłuższy. 2. Dla DS 0 albo ~65, Rambro wyjaśnił. Dla US możesz znacznie wyżej, bo będziesz stackował duże ilości klatek. W tym przypadku to raczej czas ekspozycji, walka o detal determinuje gain. 3. Gain 60. To co pokazuje ZWO na swoich wykresach jest z krokiem 0,1 dB. gain.xlsx
 5. Spróbuj skrócić czasy ekspozycji tym samym zwiększając ilość klatek, ewentualnie zejść z ISO. Jasne gwiazdy nie spalą się tak bardzo, a światło samej mgławicy i tak doleci do matrycy i tak. To, że nie zobaczysz tego na wyswietlaczu body nic nie znaczy. Palisz jasny obiekt i to jeszcze z dobrym filtrem. zimne i ciepłe gwiazdy uzyskasz bez problemu. Upal to ponownie na innych ustawieniach, np. 3-4h, następnie zestackuj tyle samo z tego co już masz i porównaj szum, detal, wielkość i kolor gwiazd. Na papierze swojego aparatu nie poznasz
 6. Zdjęcie udane. Dopóki cokolwiek widzisz jako odbicie w lustrze głównym, daruj sobie mycie, nie nie zyskasz. Odbicie na jasnych gwiazdach- stawiam na niesymetryczne ułożenie LW, skoro pająk krzywy. Warto też sprawdzić symetryczność uchwytów LG. Przesiadka na matrycę z większą studnią to będzie rozczarowanie- zmniejsz ISO.
 7. 4 osoby, piąty egzemplarz w drodze. O konkurencyjnych montażach, np. Hobym Crux nic nie wiadomo i pewnie nie ma w Polsce ani jednego. Są jeszcze inni producenci, ale to już bardzo rzadkie zabawki. Możliwe, że nie wspierają śledzenia satelitów.
 8. @beny Tak, izolacja przed wilgocią. Gont na to przyjdzie prawdopodobnie w środę.
 9. Od samego Irysa aż do LBN468 masz bardzo jasno. Pomiędzy jest ta mała mgławica w kształcie banana i dookoła niej jest ciemno, tylko nieznacznie jaśniejszy obszar pyłowy: https://astropolis.pl/topic/74202-irys-w-pajęczynach-ze-zlotu-nad-tanwią/ Biasy zrób, darkflaty to jak będziesz robił NB i flaty będą potrzebowały długiego czasu. edit: @tex88 pobrałem Twoje klatki z tego tematu https://astropolis.pl/topic/80563-problemy-z-kalibracją-materiału/ Stack mi wyszedł jak poniżej (oczywiście to tylko mocny stretch) Na wszelki wypadek skalibrowałem osobno zestaw lightów obrócony i nie, następnie zarejestrowałem i zestackowałem. Wszystko w Sirilu.
 10. Coś mi się wydaje, że Ci flat nie zagrał:
 11. Możemy zaktualizować postęp. Konstrukcję dachu skończyliśmy, zamontowaliśmy pokrycie i jest zabezpieczone 1 warstwą renowatoru Ultrament. Ranty kończyliśmy już w ciemności, przyświecając latarką. Jeśli jutro będzie pogoda, pojadę położyć 2 warstwę.
 12. Ładny detal, zdjęcie podoba się dla mnie Niebieski kanał Ci trochę ucieka, próbowałeś to poprawić?
 13. Jednym z szumów matrycy jest szum stały. Kiedy palisz lighty z klatki na klatkę obiekty i wszystko co świeci na niebie przesuwa się o pewną wartość "po matrycy". Kiedy wrzucasz klatki do DSS, ten je rejestruje, czyli przesuwa i rotuje, żeby gwiazdy trafiały na siebie dokładnie w tym samym miejscu. W efekcie szum też się przesuwa. Po zestackowaniu szum rysuje na klatce dokładną trasę dryfu obiektu. Dithering temu przeciwdziała, ponieważ np. co każdą klatkę może przesuwać o kilka/kilkanaście pikseli montaż w losowym kierunku. Szum nie podąża już w jedną stronę i uśrednia się, przez to jest znacznie redukowany.
 14. O proszę, Twoich dsów chyba nie widziałem Jak obrazek liniowy otworzysz sobie w Sirilu i zrobisz fotometryczną kalibrację, to poprawisz tonację zdjęcia. Warto szybki stretch też zrobić, żebyś zobaczył na ile sobie możesz pozwolić w wyciąganiu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.