Jump to content

count.neverest

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  398
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

243 Good

About count.neverest

 • Rank
  Altair
 • Birthday 10/19/1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Sprzęt astronomiczny
  ZWO ASI178 MM
  ZWO ASI071 Mc Pro
  Nikon D7100
  iOptron CEM25P
  APO71SDQ
  Celestron 6"
  MFW5x1,25", RGB

Recent Profile Visitors

1,749 profile views
 1. Dziwię się działaniom, które w przyszłości spowodują, że na zlocie będzie chwila wahania z wyciągnięciem ręki na przywitanie kontrahentowi.
 2. Pewnie, że nie! Bardzo lubię taką drobnicę w ciepłych kolorach.
 3. Bardzo fajnie wykadrowane. Jakie suby? Asiairem guidowałeś? Trochę gwiazdki po rogach lecą, ta Sigma "tak ma"?
 4. Stacje zasilające, dedykowane są przystosowane pojemnością i budową do przewożenia w bagażu w samolocie. Ale jeśli zastosujesz tylko stacjonarnie, to jak najbardziej taki booster się sprawdzi.
 5. Miej na uwadze, że akumulator, który podrzucił Ci Wessel pozwala zasilać albo z 12V albo z USB. Nie da się zasilać kilku urządzeń, dopiero wersja Pro tego akumulatora to potrafi.
 6. Da się zrobić taki manewr, że prosisz DO o zamówienie konkretnego produktu z palety SW/BP z AS i odbierzesz w DO.
 7. Maska Duncana może być pomocna przy kolimacji SCT, dodatowo pokazuje którą śrubę należy obrócić. Do mnie SCT jechało skolimowane, dojechało rozjechane totalnie.
 8. O widzisz, ja mam taki przypadek, market niedaleko mnie świeci potężnie na parking i po osiedlu, na którym mieszkam. W nocy oślepia samochody i przbija nawet przez roletę w oknie. Napisałem do marketu maila kilka dni temu, czekam na efekty, ale pewnie się nie doczekam. Maila pewnie odebrała studentka, która mieli ich 150 dziennie i tyle. Zastanawiam się co dalej, bo chcę, żeby ten jupiter świecił na parking, a nie wszędzie dookoła.
 9. @Meiser przede wszystkim zaczekaj na Księżyc aż będzie wysoko. 20 lipca przechodzi przez meridian na wysokości 20°, to nadal za mało. Z własnego doświadczenia wiem, że nie warto się brać za detal jak jest poniżej 30°, no chyba, że "coś ma się zarejestrować". Ostatni 3-4 dni lipca to będą warunki do fotek. Wtedy sobie nagraj avika 1000 klatek i spróbuj uzyskać detal. We wtorek zaćmienie, ale Księżyc w okolicy 10°, to będzie wyzwanie.
 10. @zbignieww Dovetail, do niego obejmy w nich SCT a na górze refraktor na barana z DSLR.
 11. Ja już widziałem trochę zdjęć ^^ I naprawdę mocno czekam na relację
 12. Jak w temacie, kupię obejmy do Celestrona SCT XLT 6". Czy ktoś wie jaką one mają średnicę wewnętrzną?
 13. Po co Ci reduktor, jak zaraz chcesz barlowa stosować? Nic tam po drodze nie dorzucaj. Zrób najpierw detal setupem: SCT-clampring-kamera, nic więcej. Jowisz jest bardzo nisko, avikuj najpierw na F10 i natywnej ogniskowej, nie degraduj obrazu dodatkową optyką po drodze.
 14. F50 Taką wartość widziałem u Peacha, ale to było z C11, na Barbados i Jowisz prawie w zenicie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.