Jump to content

count.neverest

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  1131
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

933 Excellent

3 Followers

About count.neverest

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 10/19/1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Sprzęt astronomiczny
  Takahashi ε-130D
  Nikon D810
  iOptron CEM25P
  MGEN3

Recent Profile Visitors

4257 profile views
 1. Ponieważ mam montaż od kilku godzin, po złożeniu zestawu sprawdziłem tę przypadłość. Teleskop waży ok 8 kg, z czego znaczna część masy jest po jednej stronie- wyciąg oraz lustrzanka i założony przedni dekiel, który też sporo waży. W takiej pozycji, po odłączeniu zasilania całość stoi w miejscu i ani drgnie: Przy położeniu jak niżej, montaż wykonał kilka powolnych ruchów, po czym się zatrzymał całkowicie. Przesunął się od pozycji "zero" do tego, co na zdjęciu, a więc niewiele. Teleskop można zatrzymać bez żadnej siły dłonią. Na pewno cięższa i wyjątkowo niezbalansowana tuba objawi się szybszym backdrivem, ale można iść spokojnie spać podczas sesji, nie myśląc, że "prąd zabiorą". W okolicy zenitu brak opadania teleskopu. Przy wychylonej osi RA, jest szybciej, ale i tak zatrzymuje się w połowie zakresu i daleko do zderzenia. Po zdjęciu dekla, a więc jak podczas fotografowania, dosłownie minimalny ruch pojawił się, kiedy teleskop był skierowany blisko horyzontu. Pierwsze wrażenie mam takie, że teleskop spadnie, statyw przewróci się i ciężko jest się pozbyć takiego odczucia. Przesiadłem się z CEM25P. Jeśli chodzi o stabilność przy poruszeniu zestawem "siłowo", zupełnie inna liga. Montaż jest niesamowicie stabilny. RST135 Bardzo dobrze współpracuje ze Skysafari, poprzez połączenie WIFI. Pole widzenia porusza się płynnie, prawie w czasie rzeczywistym. Wszystkie modele, które są obecnie w sprzedaży, mają poprawione śruby ustawienia na polarną, są dokładniejsze. Niektórzy użytkownicy zgłaszali problem z precyzją. Od kilku dni dostępne jest kilka nowych wersji kolorystycznych przy dopłacie 100$. Mam nadzieję, że pierwsze światło testowe uda mi się zrobić w środę.
 2. To skoro macie takie problemy z tifami, to polecam to, co kolega wyżej ale z eksportem do avi właśnie.
 3. IR cut mają: asi178 mc asi120 mc-s asi120 mm-s asi120 mm mini Najnowsze modele, GT, pełne klatki lub ASI 533 mają szkło D60-2 IR lub D32-2-AR, czyli przepuszczają wszystko.
 4. Tu jest ciekawy wątek: https://www.cloudynights.com/topic/635937-microlens-diffraction-effect-explained/
 5. Tylko narzędzia typu wayback machine, ale to w przypadku stron, które mają spory ruch i tam "rodzielczość" jest w tygodniach lub miesiącach. Jeśli sklep zmienił cenę i wyszukiwarka to zaindeksowała, to cena przepadła. Ktoś musiałby zbierać dane ze stron i je zapisywać. Z praktycznego punktu widzenia nie ma to sensu, bo nikomu nie przyniesie zysku crawlowanie oferty Astroshopu. Co innego Amazon. Sklep oparty jest o kurs $ lub € i ceny są przeliczane wg. tego kursu.
 6. https://astropolis.pl/profile/26039-winter/?status=18426&type=status
 7. Właściwie to każdy róg leci, ale najbardziej LD. Tą złączkę na zaciski bym wywalił, bo nie skorygujesz pola na APSC na czymś takim. 3 słabej jakości pokrętła będą się wyginać i przesuwać. Miałem ASI071 i potrzeba bardzo precyzyjnych i stabilnych połączeń . Flaty wolę oglądać w taki sposób i wygląda to słabo. Krążek światła jest przesunięty względem osi matrycy.
 8. Jeśli chodzi o gradient, to sprawdź co pokaże flat. Odległość i tilt musisz poprawić.
 9. Nieaktualne, proszę zamknąć.
 10. Ten element, który jest głównym bohaterem tematu, nie jest w żaden sposób narażony na działanie dużych sił. To jest "zwykły" zawias, który dociska ślimak do koła. Chodzi dość luźno i dociska go jedynie śruba, która ma amortyzację w postaci stalowej kulki ze sprężyną. Według instrukcji, dokręca się do końca, a następnie luzuje ok. 0,5 obrotu. Niestety, nie jest to CNC, zatem ta reguła nie sprawdza się w każdym egzemplarzu tak samo. W najgorszym wypadku dokręcenie śruby to za mało i jest zbyt duży luz- ślimak potrafi się zbyt mocno podnosić względem koła.
 11. Te modyfikacje są na skutek zmian projektowych- iOptron zdecydował się w pewnym momencie zmienić silniki na większe. Obudowy były już wykonane, więc konieczne było ich przerobienie, żeby pomieścić nowy napęd.
 12. Te uchwyty zaczęli chyba robić z pomalowanej na srebrno gliny. Bardzo źle wygląda jakość tego sprzętu, bardzo źle.
 13. Tu jest ciekawy post o tym jak z marki AstroDream Tech powstało Rainbowastro a następnie bezpośredni konkurent- Hobym (Crux) https://www.cloudynights.com/topic/567590-crux-mount-harmonic-drive-equatorial-mount/page-2#entry7729758
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.