Jump to content

count.neverest

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1524
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

count.neverest last won the day on September 26 2020

count.neverest had the most liked content!

Community Reputation

1669 Excellent

4 Followers

About count.neverest

 • Rank
  Kanopus
 • Birthday 10/19/1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Sprzęt astronomiczny
  Takahashi ε-130D
  Nikon D810 mod
  Rainbowastro RST-135

Recent Profile Visitors

6343 profile views
 1. Fajnie to wychodzi jak na szybkość lustrzanki. Jaki masz BF? Możesz pokazać screena z rawa? Planujesz przesiadkę na kamerę planetarną?
 2. Podoba mi się, bardzo fajna fotka. Biorąc pod uwagę rurkę, z jakiej to zrobiłeś i że to 2 kompletne zdjęcie. Balans kolorów nie bardzo mi odpowiada, o gwiazdach dość powiedziano. Mimo, że skończyłeś fotę, do stacka wrócisz jeszcze ze 20 razy, bo masz na czym ćwiczyć.
 3. Dzisiejszy materiał zebrany w biegu. Słońce nisko, bo o 17:20 i pomiędzy chmurami. Na razie tyle, zrobiłem pierwsze flaty, może uda się poprawić wynik. Póki co, drapię się po głowie jak je poprawnie zastosować. Crop 50%. Gain 0 na ASI290 mono+ Lunt LS60 + DS50 BF1200. 40/1000 klatek.
 4. Brak kontaktu z osobą zainteresowaną, ogłoszenie aktualne.
 5. Sprzedam kamerę ZWO ASI290 Mono. Kupiona w czerwcu 2020 w teleskop-austria.at, na gwarancji do 9 czerwca 2022. Wykorzystywałem ją jako "polemaster" i tu sprawdza się idealnie także w mieście. 1500 zł w tym paczkomat, wystawię fakturę VAT. Sprzedaję, ponieważ potrzebowałem większej matrycy. W zestawie jest wszystko, co dało ZWO: kamera, nosek 1,25", obiektyw szerokokątny, opakowanie oryginalne. Kamera była rzadko używana. Zrobiłem nią kilka zdjęć. Bardzo dobrze pracuje z Luntem, nie tworzy pierścieni Newtona.
 6. Pewnie, ale i sam wycinek wizualnie można ocenić. Ja bym się skupił na obszarze, gdzie jest ślad po satelicie, co się z nim stanie.
 7. Wystarczy zarejestrować klatki, przepuścić je przez PIPP z cropem 100% o rozmiarze 600x600 i będzie szybko, bo całe zdjęcie nie jest potrzebne.
 8. Ładny bąbelek, dałbyś go na środek?
 9. Ja robiłem Irysa we wrześniu. Suby 10 min i F3.3 pod dobrym niebem. Wykopcilem 9h ale wolałbym z 20h. Popularny obiekt, ale jest trudny, szczególnie jak się chce pokazać jego pyłowe otoczenie. Niebieskie i jasne centrum intuicyjnie każe myśleć, że już jest dość materiału, a jak się wystreczuje, to widać, że ciągle za mało
 10. Jeśli flat ładujesz poprawnie jako flat to dzieli.
 11. Spróbuj najpierw naświetlić w połowie, zrób kilka zestawów, ciemniej, jaśniej i wybierz co z Twoim aparatem sprawdza się najlepiej. Dobrze dobrać taką jasność, żebyś mógł pozostawić to samo iso i czas naświetlania >1s.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.