Jump to content

count.neverest

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  949
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

681 Excellent

1 Follower

About count.neverest

 • Rank
  Wega
 • Birthday 10/19/1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Sprzęt astronomiczny
  ZWO ASI178 MM
  ZWO ASI071 Mc Pro
  Nikon D7100
  iOptron CEM25P
  APO71SDQ
  Celestron 6"
  MFW5x1,25", RGB

Recent Profile Visitors

3255 profile views
 1. Dobrze jest, szacun za wygrzmocenie takiej ilości materiału na tym montażu!
 2. Dla mnie ta wersja lepsza w odbiorze, ale ja lubię jak jest mniej kaszotto.
 3. W Asiair takze, jak się ma dobre śruby, to można ustawić bład 0" w obu osiach. Ale nie ma mowy, żeby na 2sek exp, tysiące gwiazd znajdowało.
 4. Pkt. 1, ogniskowa jest. Ok, skoro platesolve tylko pokazuje. Przyda się od razu do guidingu, do precyzyjnego centrowania obiektu, co Asiair robi doskonale. Z jakiego powodu chcesz mieć tam natywną wartość? 2. Odnośnie DSLR, opisz problem i wyślij na grupę: https://www.facebook.com/groups/ASIAIR, tu ludzie na pewno pomogą, bardzo szybko pojawiają się komentarze, społeczność jest duża. I jednocześnie do supportu na maila. Nie aktualizuj Asiair, jesli nie ma takiej potrzeby. Ostatnie wersje mają problemy i wiele osób zgłasza to na grupie, którą podlinkowałem. W platesolve masz możliwość sterowania czasem ekspozycji, np. w preview. Tu ustawiasz ile chcesz, np. 0,5 sek. Czekasz aż ściągnie klatkę i dopiero robisz platesolve na tym co jest. Aż sam dziś spróbuję powalczyć ze swoim Nikonem, sprawdzę, czy mam te same błędy.
 5. Problem z gwiazdami wynikał z ugięcia na wyciągu i źle dobranej odległości od korektora. Być może tez z kolimacji. Jutro w paczkomatach pojawią się dla mnie nowe elementy, po to, żeby sobie z tymi problemami poradzić. Chętnie uzyskam dobre gwiazdy ale od momentu kiedy zrobiłem powyższą fotkę, zebrałem łącznie niecałe 5h Rozety ze znośnymi gwiazdami. Od niczego nie uciekam, będzie sprzęt i czyste niebo, to zrobię płaskie pole na całej klatce
 6. To było chyba spot z proximity match.
 7. 23 stycznia było okno pogodowe, więc pojawiła się okazja na przetestowanie nowego teleskopu, a raczej mojej pierwszej kolimacji, bo taką konstrukcję mam po raz pierwszy. Teleskop kolimowałem ok 2-3 tyg. wcześniej. Z powodu problemów z Asiair (nie polecam robić aktualizacji zaraz przed sesją), udało mi się nazbierać tylko 60 min. Jak się spodziewałem, miałem bardzo duże problemy z osiowością, bo po drodze był szereg dobieranych złączek, byleby wyrobić się w backfocusie. Kadr wyszedł szeroki, ale gwiazdy już niedaleko od centrum stawały się okropne, dlatego wersja bez nich. Będę musiał obrobić na nowo, bo Trapez jest spalony, gdzieś na etapie obróbki nie zauważyłem tego i było już za późno. 60x1 min, Epsilon 130D, ASI071 UG, CEM25P.
 8. Pojawił się Staraid i jest nowy MGEN3, który może guidować nawet do 100 gwiazd na raz.
 9. Przetestowane. Niebo podmiejskie, Bortle 6. Wczoraj chyba najgorszy scenariusz- Księżyc w pełni, M42 na celowniku, przynajmniej kilka gwiazd do guidowania 1-2 sek exp.
 10. http://www.athos.org/ Mailowo raczej nie doczekasz się odpowiedzi
 11. Zawsze możesz co jakiś czas delikatnie poruszyć montażem między klatkami, jeśli nie śpisz w trakcie sesji
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.