Jump to content

count.neverest

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  1042
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

785 Excellent

1 Follower

About count.neverest

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Sprzęt astronomiczny
  Takahashi ε-130D
  Nikon D810
  iOptron CEM25P
  MGEN3

Recent Profile Visitors

3611 profile views
 1. Bez pixa najlepiej odpalać program exe z konsoli. A żeby odpalić konsolę w otwartym katalogu, najprościej kliknąć na pasek adresu (ścieżka), wpisać cmd i enter. Nie trzeba edytować bata.
 2. Nie możesz negocjować ceny w wątku sprzedażowym.
 3. A ja znowu NIE polecam optical wonder baadera. Gdziekolwiek nie użyje, zawsze zostawia trudne do usunięcia, kolorowe smugi.
 4. Chyba Ci ostrość gdzieś poleciała. Ale obserwuję jak walczysz, co i ja sam zresztą robię. Normalnie dałbym lajka, ale za ostatnie zdanie serduszko:P
 5. Miałem przyjemność zrobić trochę zakupów (OAG, złączka do lustrzanki, lunetka, maska, autoguider i kolimator) w różnych odstępach czasu w https://teleskop-austria.at/, to podzielę się swoją opinią. Obsługa klienta jest na bardzo wysokim poziomie. Osoby, które odpisują, odpowiadają wyczerpująco na każde zadane pytanie i wiadomości nie są ignorowane. Pomoc i doradztwo jest bardzo fachowe. Pracownik sam wychodzi z inicjatywą, że przetestuje egzemplarz, zanim zostanie zamówiony. Widać, że obsługa ma praktyczny kontakt ze sprzętem i wie jak go obsługiwać. Nikt nie robił problemów, kiedy poprosiłem o edycję rachunku i wymianę sprzętu, nie ze względu na wadę, a ponieważ chciałem zamienić oag na lunetkę. Pobocznym wątkiem była też skuteczna pomoc od Tommyego, ze sprzętem, który pochodził od innego sprzedawcy. Wszystkie akcesoria docierały do mnie kurierem GLS. Towar wysyłają natychmiast po otrzymaniu zapłaty. Polecam Teleskop Austria.
 6. Dokładnie tak jak Ty- stack w Sequatorze, bo nie znam innego softu, który poradzi sobie z nieprowadzonymi klatkami. Gradient usuwałem w Sirilu, a reszta w Photoshopie.
 7. Zmiana na RGGB da ten sam wynik. Canony 1D mają inny profil, chciałem wiedzieć, czy nie masz właśnie innego. A możesz podesłać 1 plik RAW?
 8. Niestety niczego to nie zmienia. Stack nawet po skalibrowaniu wychodzi zielony. Co masz tu ustawione?
 9. Przesadnie rozciągnięty stack wygląda jak poniżej. Nic tu nie wyczarujemy. Nie kalibrowałeś materiału nawet.
 10. Zależy jaki materiał zebrałeś, bo 7h może być już przyzwoite. Moim zdaniem popełniłeś błędy w obróbce. Ja akurat nie miałem do czynienia z klatkami przez UHC i może być ciężko cokolwiek wydobyć. Jak wrzucisz stack, to będziem myśleć
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.