Jump to content

defaa

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutral

About defaa

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

755 profile views
 1. Temat do zamknięcia, okulary sprzedane.
 2. Nikt nie miał styczności z tymi filtrami? Szczególnie chodzi mi o Crystal View Moon.
 3. Okular GSO 30mm 120 zł + wysyłka.
 4. defaa

  GSO 8"

  Do zamknięcia.
 5. Błąd w poprzednim poście. Oczywiście mowa była o okularze 9 mm. Okular wyżej wymieniony czyli 9 mm sprzedany. Aktualny okular GSO 30 mm cena 130 + wysyłka.
 6. Okular 30 mm 130 zł + wysyłka. Okular 3 mm 40 zł + wysyłka.
 7. Witam. Posiadam na sprzedaż okular szerokokątny Erfla GSO 30 mm 2" o polu widzenia 70 stopnii oraz okular GSO Ploosl 9 mm 1,25" o polu widzenia 52 stopnie. Okulary w stanie bardzo dobrym, standardowe ryski na tulejach. Posiadają zaślepki lecz nie posiadają oryginalnych opakowań. Cena za okular 30 mm to 140 zł + wysyłka, natomiast za okular 9 mm 40 zł + wysyłka. Zapraszam na PW.
 8. Witam. Chciałem was zapytać jak oceniacie oba filtry, które wymieniłem w tytule. Poza tym, że Orion jest filtrem regulowanym i można dowolnie regulować przepustowość to szukając informacji w Internecie zauważyłem, że kilka osób chwali sobie też Crystal View Moon. Jakie są wasze doświadczenia z tym filtrem oraz czy można stosować na innych obiektach niż Księżyc? Cena View Moon 2" to koszt około 70 zł, a informacji na jego temat jest nie wiele, dlatego proszę o opinie.
 9. Witam. Mam pytanie dotyczące naszego bliskiego sąsiada w Kosmosie czyli Marsa. Otóż chciałem zapytać jak to jest z porami roku na Marsie tzn. jeśli obserwujemy Marsa przez teleskop z Ziemi, widzimy jego tarcze, szczegóły na tej tarczy np. czapy polarne lub jak miało to miejsce w zeszłym roku kiedy na Marsie panowały burze piaskowe i nie było widać praktycznie żadnych szczegółów to czy możemy określić jaka pora roku panuje w tym czasie na Marsie? Po prostu jak określić jaka pora roku panuje na Marsie jeśli o serwujemy go np teraz, lub podczas kolejnej opozycji za 2 lata?
 10. defaa

  GSO 8"

  Nadal poszukuję
 11. Witam. Chętnie kupię filtr Orion UB w oprawie 2".
 12. defaa

  GSO 8"

  Ostatecznie i nadal poszukuje tylko GSO 8"
 13. defaa

  GSO 8"

  Nadal aktualne. Rozpatrze też GSO 10".
 14. Dobra wystarczy, ile ludzi tyle będzie komentarzy. Proponuję zamknąć ta dyskusje, kogo interesuje sprawa ORGANIZACJI WYJAZDU DO CHILE niech zajrzy sobie na forum ASTROMANIAK i tam ewentualnie dzieli się swoimi przemyśleniami. My natomiast poczekajmy na materiał z zaćmienia od Mateusza, który na pewno teraz siedzi i go obrabia i ma tym się skupmy :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.