Jump to content

defaa

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About defaa

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

677 profile views
 1. Witam. Kupię GSO 8" w bardzo dobrym stanie.
 2. Sprzedany, do zamknięcia.
 3. Witam, kupię ES 8,8, najlepiej wersja z AR.
 4. Nadal aktualne, zapraszam.
 5. Witam. Powód jest prosty, teleskop jest dla mnie za duży. Poza tym w mojej wsi niebo jest już tak zaświetlone, że napewno nie wykorzystam potencjału tego teleskopu. Nie, teleskop nie jest kupiony przeze mnie, jestem drugim właścicielem, ale znam osobę od której kupiłem go i wiem, że nie było przy nim zupełnie nic robione, lustra nie wyciąganie, śruby nie widziały śrubokręta, jest na nich oryginalna powłoka.
 6. Witam serdecznie. Przedmiotem sprzedaży jest teleskop Newtona GSO 12". Jeśli ktoś potrzebuje poznać dokładne parametry odsyłam do strony:https://www.teleskopy.pl/Teleskop-GSO-Dobson-12--DeLuxe-305/1500-M-CRF-(mikrofocuser-1:10,-chłodzenie-lustra,-model-980)-teleskopy-2039.html Stan teleskopu oceniam na bardzo dobry, tubus nie posiada żadnych rys, wyciąg chodzi idealnie, a montaż Dobsona również pozbawiony jest wad. Przy dobsonie dorabiałem jedynie rączki, które umożliwiają przenoszenie całości w dwie osoby oraz przykliłem piankę w miejscu, gdzie koniec tuby z lustrem głównym dotyka montażu, ponieważ każde uderzenie w montaż powoduje wibracje i nie potrzebne psucie kolimacji. Teleskop bardzo dobrze trzyma kolimacje, od nowości lustra nie były wyjmowane, jedyne co to oczywiście nazbierało się na nich trochę kurzu, co nie ma praktycznie żadnego wpływu na otrzymywany obraz. Do teleskopu dołączam szukacz prosty 8x50 z krzyżem, koszyczek na baterie od chłodzenia lustra głównego oraz redukcję 2"/1,25. Oczywiście całość posiada zaślepki. Cena 2000 tysiące złotych nie podlega negocjacji. Teleskop jest naprawdę w bardzo dobrym stanie. Odbiór ze względu na gabaryty tylko osobisty w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego lub Kalisza. Posiadam karton wraz z styropianem, który ułatwi transport i nie uszkodzi sprzętu. Zainteresowane osoby zapraszam na PW lub pod nr telefonu 666 615 411.
 7. Witam forumowiczów. Założyłem temat pt.,,Jakie filtry do GSO 12", ponieważ w temacie filtrów jestem kompletnie zielony, a w Internecie konkretnie jednego tematu też nie znalazłem tylko masę różnych informacji, po której zawsze zmieniałem zdanie.. Ale od początku.. Od pół roku roku jestem posiadaczem GSO 12". Jest to pierwszy tak duży Newton, wcześniej miałem Synte 8", Edka 80 oraz Opticona 114/900. Interesują mnie filtry do księżyca, planet oraz filtr mgławicowy. Chętnie wysłucham opinii oraz wrażeń z obserwacji posiadaczy 12 calowych luster. Zaczynając od Księżyca: w tak dużej aperturze Księżyc daje strasznie po oczach, dlatego filtr byłby jak najbardziej wskazany. Czy filtr polaryzacyjny będzie najbardziej odpowiedni do wygaszenia tej jasności ? Pytanie jaki, jakiej firmy, jaką przepuszczalność ? Jeśli chodzi o filtr mgławicowy wybór pada na UHC oraz O-III. Ze względu na fundusze trzeba wybrać jeden z nich, z tego co czytałem uniwersalny lub bardziej przydatny będzie O-III. I ostatnie filtry planetarne. Jaki kolor filtra przyda się najbardziej i jakiej firmy najlepiej kupić? Na rynku można zaleście oferty takich firm jak: GSO czy Baader. Dodam, że stosuje okulary Meade UWA 5,5; 8,8; 14 mm, a w przyszłości dokupię jeszcze ES-a 30 mm. Będę wdzięczny za podpowiedzi w tym temacie, gdyż naprawdę jestem zielony w tej dziedzinie.
 8. Mala obniżka. 640 zł + wysyłka.
 9. Aktualne. Całość zapakowana gotowa do wysyłki.
 10. Szukacz sprzedany, temat do zamknięcia.
 11. Sprzedana, temat do zamknięcia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.