Jump to content

esiulek

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  109
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

37 Neutral

About esiulek

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. witam. pilot jeśli będziesz podłączał komputer nie jest niezbędny, no chyba że w teren bez kompa się wybierzesz, tu masz co jak : https://astropolis.pl/topic/68297-heq5-sterowanie-z-komputera/ pozdrawiam.
 2. ja porównuję jak tylko jest pogoda od 2 tygodni, z tym że nie mak 127 a sct-ek 6" , edek daje lepsze obrazy wg. mnie, tylko w mniejszej skali choć nie jest to jakaś kolosalna różnica, pamiętam achromat 120/1000 to już w ogóle nie było porównania, odkąd edek zawitał, achromat wylądował w kartonie, aż do sprzedania, też oglądam pod mocno zaświeconym niebem
 3. hej. mam edka 80, sct 6" wcześniej miałem achromat 120/1000 i ze wszystkich tych teleskopów edek wymiata, wiadomo na planetach sct robi trochę większe powiększenie, ale obraz z edka jest najlepszy, barlow ed jakiś i można planety ćwiczyć pozdrawiam.
 4. witam. dzięki za tutorial, montaż bez problemu połączył się z komputerem, może wcześniej czytałem nieuważnie, a może Ty jako pierwszy napisałeś o sterowniku VCP, jego to brak robił ze mnie balona przez kilka dni
 5. pierwsza próba z nowych nabytków: ognisko główne sct C6 na HEQ5, QHY 5 II 18.08.2019
 6. to co zaproponował Agent Smith jest chyba najlepszym wyborem dla Ciebie, kompaktowa rurka bardzo mobilny sprzęt, na balkonie nawet małym czy bardzo małym powalczysz tym sprzęcikiem bez problemu, jeśli chcesz gotowe rozwiązanie to proszę: https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_86&products_id=5260&lunety=Teleskop Bresser Messier AR 80 80 640 AZ NANO 4 kg to mega mobilny telep, no i dość uniwersalna światłosiła, tu propozycja bardziej planetarna : https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_86&products_id=924&lunety=Teleskop Spinor Optics R 90 900 AZ 3 pozdrawiam.
 7. masz zamiar fotografować, heq5 powinien dać radę
 8. ja uważam że sct-ek, ewentualnie jakiś apo, albo jak pisze Jacek mak.
 9. jeśli chcesz mieć go to z 14" czy 16" to będziesz musiał chyba trochę dołożyć, tak może jedynka z przodu by wystarczyła , w tych pieniądzach kupisz sct-ka 9,25" na montażu eq5, ale jeśli chcesz focić to przydałby się co najmniej heq5 co automatycznie zmniejszy tubę do jakichś 8" ( cały czas na tapecie sct ), chyba większość napisze tu, że to najbardziej uniwersalny teleskop. pozdrawiam.
 10. jesteś tego pewien??? ja przejeżdżam obok praktycznie codziennie i przestałem zwracać na to uwagę, widok zapalonej szklarni jest dla mnie praktycznie normalnym, co nie zmienia faktu że przy obserwacjach żyła trochę lata
 11. tak to mniej więcej wygląda jak mówisz + jeszcze może pomidor włączyć szklarnie, byłem kilka razy na Smedawie, strona wschodnia jest w ok, ale reszta dookoła świeci, chociaż dość nisko, więc w zenicie jest tam cudnie, po czeskiej stronie dojazd jest bardzo ok, no i mają kilka miejscówek turystycznych, po stronie polskiej to chyba Polana Jakuszycka z dojazdem, Świeradów i gondola, na stok izerski na pewno nie wjedziecie bez przepustki, którą wcale nie jest tak łatwo dostać (próbowałem) ,no chyba że podłączycie się do jakiegoś zlotu organizowanego przez U.W. okolica do uprawiania jazdy rowerowej super, zresztą do pieszego rajdu też zajefajnioza. pozdrawiam.
 12. dzięki za wszystkie linki, kabelek a jakże kupiony ( kto bogatemu zabroni w teleskopy pl ) pozdrawiam.
 13. dzięki o to biega, qr.... trza widzę cały sklep przelatać żeby coś znaleć
 14. ano nie ma, w astrozakupy rs232 i przejściówka po 99 pln sztuka plus przesyłka, ale do meade autostar i nie wiem czy to kompatybilne będzie
 15. witam. kupię kabel do podłączenia montażu z laptopem, może ktoś ma na zbyciu ewentualnie robi takie cuda, moja wiedza elektroniczna kończy się na wymianie baterii znalazłem w astroshopie pierro astro ale dostawa 3-5 tyg, a za dwa tyg urlop i chciałem coś poćwiczyć. pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.