Jump to content

esiulek

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  180
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

63 Neutral

About esiulek

 • Rank
  Antares

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Zgorzelec
 • Sprzęt astronomiczny
  HEQ-5,EQ3-2 AZ, SKYTRACKER-PRO, SW80ED, SW100ED, SCT-6", QHY5-II, ASI224, NIKON D7100 i kubełek szkieł

Recent Profile Visitors

565 profile views
 1. nowa cena: 400 z przesyłką
 2. witam. sprzedam Nikona D80, przebieg migawki 10150,( może się lekko zmienić ) komplet to: body, ładowarka, bateria, pasek, dekiel, aparat w bardzo dobrym stanie, cena 420 z przesyłką. pozdrawiam.
 3. witam. okulary 6mm i 12,5mm sprzedane. pozostałe dostępne, możliwość rozsądnych negocjacji.
 4. lemarc dobrze radzi, znajdowanie obiektów których nie widać, jest mało komfortowe dla kogoś nieobeznanego, pod zaświetlonym niebem
 5. zaoszczędzisz na pewno, ale sprzętowo zrobisz kilka kroków wstecz, jeśli już chcesz oszczędzać to rozważ newtona np. 150/750
 6. witam. na sprzedaż zestaw okularów ploessla, wszystkie w oprawie 1,25": 4mm - 50 pln + przesyłka 6mm - 50 pln + przesyłka 12,5mm - 50 pln + przesyłka 25mm -70 pln + przesyłka 40mm - 70 pln + przesyłka cały zestaw 250 pln + przesyłka więcej fotek na życzenie. pozdrawiam.
 7. nie masz włączonego jakiegoś ulepszacza w aparacie? odszumianie długich klatek ? Twoje rawy pokazują to samo co stack, może pełna kalibracja pomoże
 8. próbuj stackować innymi metodami, może median okaże się lepszy, sigma kappa median, bo nadal tam coś wyłazi takiego brzydkiego
 9. zgadza się, nic się nie zmienia, to coś wyłazi przy lekkim podciągnięciu
 10. może zapisz stacka jako tif, chyba format zapisu zdjęcia robi małe kuku. Twój jpg podciągnięty jedną krzywą
 11. hej. jesteś pewien że w dobrym kierunku patrzyłeś??? ja widzę u siebie przy sqm poniżej 20, tylko musi być w zenicie, albo blisko, D.M. obecnie wschodzi około 23 i dopiero gdzieś o 2 w nocy jest w miarę wysoko.
 12. nie wiem czy masz już guider, jakby co przyda się na przyszłość
 13. montaż eq może na początku wydawać się mało naturalny w obsłudze, jednak jak już ogarniesz co i jak okaże się bardzo fajnym urządzeniem, złapiesz obiekt i kręcisz tylko pokrętłem RA, przy planetach istotna sprawa. głowica eq3 to jakieś 5 kg udźwigu więc powinno być w miarę ok, sam wieszałem metrową rurę na eq3-2 ze stalowym statywem, stabilny statyw jest bardzo ważny przy dużych powiększeniach, dlatego polecam stalowy. Joanna skoro chcesz ograniczyć wydatki to może na początek lepsza okazała by się dobra lornetka?
 14. heh sorki to ja nie doczytałem, w takim razie kolejny argument za 102/500, mniejsze powiększenie będzie wygodniejsze na początek, a zwiększać można okularami, czy soczewkami barlowa, byleby nie przekroczyć możliwości optycznych teleskopu, w takim achromacie granicą rozsądku będzie 1.5 x średnica obiektywu https://www.astroshop.pl/teleskopy/meade-teleskop-ac-102-660-starpro-az/p,59589#tab_bar_1_select ten SW to nie jedyna alternatywa, są inne marki, https://www.astroshop.pl/teleskopy/bresser-teleskop-ac-102-600-messier-ar-102s-hexafoc-nano-az/p,64992#tab_bar_1_select zdecydowany faworyt ze względu na stalowy statyw i najlepszy wyciąg.
 15. hej. Wasze miejsce trochę komplikuje sprawę, ale ja i tak polecam Wam 102/500, dlaczego? : -jest bardziej kompaktowy -ma większą średnicę obiektywu, co wiąże się z większym zasięgiem -będzie bardziej ,, ustawny " na balkonie w razie ,,W" -na początek będzie Wam łatwiej cokolwiek znaleźć (przy takim samym okularze da mniejsze powiększenie) -znajdziecie nim więcej obiektów DS, teraz wady -będzie miał większą aberrację chromatyczną -słabiej pokaże obiekty US -jest jaśniejszy, da mniej kontrastowy obraz, co na północnym krańcu miasta może mieć znaczenie. o tym EQ1 zapomnij od razu (udawaj że tego nie widziałaś ), jeśli już zdecydujecie się to bierzcie AZ3, postaraj się ze stalowym statywem chociaż pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.