Jump to content

Eternal84

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  336
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

50 Neutral

1 Follower

About Eternal84

 • Rank
  Altair
 • Birthday 08/19/1984

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Brzeźnio
 • Sprzęt astronomiczny
  Lornetka: Nikon 18x70 IF WP

Recent Profile Visitors

2,379 profile views
 1. Ten widziałeś? http://teleskop.astromaniak.pl/
 2. Pomyśl o 120/600 i przysłonie apertury do planet i Księżyca. Mógłbyś wtedy zrezygnować z 70/700. Pamiętaj, że w refraktorach do 120 mm nie rozbijesz gromad kulistych. Dopiero 150 mm daje radę.
 3. 80/400 według mnie da Ci za mało światła. Miałem 80/500 ED i niestety szybko robi się ciemno. Mgławice Oriona dużo lepiej i wygodniej widziałem w lornecie 25x100. Jeśli zachowujesz 70/700 na dłużej to w mojej opinii powinieneś skupić się raczej na większych modelach 102/500 i (najlepiej) 120/600 dla wyrazniejszego przeskoku apertury. Do DS/szerokich pól zamiast refraktora 80/400 zdecydowanie wolałbym lornetkę 15x70.
 4. Według mnie co miesięczna subskrypcja sama w sobie powoduje, że nie ma jej przedłużenia. Szybko zatraca się poczucie systematycznej i dość częstej opłaty zwłaszcza dobrowolnej. Osobiście wolałbym opcję subskrypcji 6 miesięcy lub cały rok jak dajmy przy opłacie ubezpieczenia OC i mam z głowy. Równy podział bez wyróżniających się subskrypcji. Według mnie to też zniechęca tych co nie mogą pozwolić sobie na droższe opcje. Im prościej tym lepiej.
 5. Z 90 mm na 120 mm dużego przeskoku nie uzyskasz. Do gromad otwartych owszem trochę lepiej będzie, ale planetarki typu M57 nie bardzo. Lepiej iść w szkło 150 mm, lustro 200 mm. Wówczas gromady kuliste zaczynają się rozbijać i nie są już tylko szarymi mgiełkami. Do planet i Księżyca większa jasność i rozdzielczość też da o sobie znać.
 6. Uważam, że lornetki 6x,7x max 8x są najbardziej komfortowe do użytku z ręki. Kosztem zasięgu oczywiście. Między 8x i 10x czuć znaczne pogorszenie stabilności. 10x to raczej kompromis między użytkowaniem z ręki i zasięgiem. Taka jest moja opinia. Mi ręce dość mocno drgaja więc to tylko moje odczucia.
 7. Wedle moich pomiarów suwmiarką dopiero teraz jest prawdziwe 64 mm. Jeśli uda mi się wyrównać płaszczyzny tym samym dystans widoczny na foto będzie blisko 63 mm. Trudno prawidłowo utrzymać telekonwerter w dłoni i wykonywać ruchy posuwisto - zwrotne na arkuszu papieru ściernego. Przez to płaszczyzny nie są płaskie tylko ciut wypukłe.
 8. Gratuluję kompletów Ja póki co nie mam za bardzo czym się pochwalić. Poszedłem krok dalej. Dotychczasowy rozstaw powodował, że pole widzenia to nadal były dwa dość mocno zachodzące kręgi. Widocznie mam mniejszy rozstaw oczu. Postanowiłem z tarcia przejść na szlif papierem ściernym (ze względu na obiektywy). Sumarycznie uzyskałem prawie idealnie okrągłe pole widzenia, ale kosztem uszkodzenia pierścieni dociskajacych obiektywy i lekko świętej ,,diafragmy" w obu obiektywach. Do środka na kolejną soczewkę wleciało sporo opiłków więc czeka czyszczenie. Na dzień dzisiejszy tak to wygląda. Muszę trochę wyprowadzić kąt i płaszczyzny bo lekkie skosy wyszły. W końcu obróbka w pełni ręczna więc jakąś niedokładność jest wpisana. Obudowy nawet nie pokazuje bo jest w totalnej rozwałce. Ograniczała zetknięcie obu telekonwerterów po szlifie. Dużo musiałem wyciąć nożem (przez wytopienie) rozgrzanym do czerwoności.
 9. Nieaktualne. Proszę o zamknięcie ogłoszenia.
 10. Ogłoszenie nieaktualne. Proszę o zamknięcie.
 11. Witam, wystawiam na sprzedaż najlepszą optycznie i najbardziej komfortową lornetkę jaką mam do tej pory. Bardzo trudna decyzja sprzedaży, ale czasem są ważniejsze rzeczy od hobby. Zazwyczaj niespodziewane. Nikona kupiłem w lutym tego roku ( w teleskopy.pl ). Lornetka w bardzo dobrym stanie pod każdym względem. Ostrożnie użytkowana. Ma raptem pół roku więc niemal jak nowa. W zestawie mam dedykowany adapter i dodatkowe dekielki na okulary i obiektywy do użytku codziennego wykonane przez kolegę sidiouss. Ceny: Nikon 18x70 - 5400 zł Adapter - 230 zł Dekielki 3D - gratis Ceny nie są sztywne. Do rozsądnych negocjacji. Zapraszam na PW lub proszę dzwonić na 725 202 791 najlepiej w po 17-ej.
 12. Jeśli dobrze kojarzę fokuser Featcher Touch kolega poldip już sprzedał osobno.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.