Jump to content

Eternal84

Społeczność Astropolis
 • Posts

  483
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Eternal84

 • Birthday 08/19/1984

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Brzeźnio
 • Sprzęt astronomiczny
  Lornetki: APM 120 mm SD-Apo 90°, APM 12x50 ED

Recent Profile Visitors

3951 profile views

Eternal84's Achievements

82

Reputation

 1. Czy wziąłeś pod uwagę czas stygniecia Intesów?
 2. Wieczorem 12x dość mocno trzęsie. Z ręki bardziej do mgiełek niż do podziwiania gromad otwartych. W dzień bardziej docenisz większy zasięg.
 3. Średnia lornetka to zazwyczaj powiększenie 15-16-18x70. Wspomniany przez kolegę wampum, Vortex Kaibab 18x56 to świetny wybór. Byłem w szoku jak dobra jest ta lornetka w porównaniu z Nikonem 18x70.
 4. Problem może nie być w samej celi, a w łączeniu celi z tubusem. Jeśli w tubie średnica otworów na śruby mocowania z celą będzie znacznie większa od samych śrub to masz odpowiedź. Lata temu miałem GSO 12 i to stanowiło problem każdorazowej kolimacji. Cela poruszała się w tubie ok 1-2 mm każdorazowo podczas uchwytu od spodu. Dokręcenie śrub na maksa nie pomagało
 5. https://deltaoptical.pl/okular-baader-hyperion-asferyczny-31-mm-2-1-25-quot
 6. Za 200 zł Hyperiona nie kupi więc nie doradzałem
 7. Przy założonym przez ciebie budżecie jest to napewno lepszy wybór niż okular 32 mm 1.25
 8. W moim przypadku zakończenie jest bardziej pozytywne. Proponuję jednak zwracać uwagę czy oba obiektywy w bino są idealnie w płaszczyźnie miedzy sobą kładąc je na np. tafli szkła / szybie. Przy znacznym ,,skręceniu" będzie odczuwalny efekt rozkolimowania
 9. Może coś takiego? Do tego kątówka, dowolny okular i jest fajny lekki zestaw podróżny https://teleskopy.pl/Orion-70mm-Multi-Use-Finder-Scope-czyli-zbuduj-swój-szukacz-(-07220)-teleskopy-6479.html
 10. Najprawdopodobniej. Mąż koleżanki z pracy ma tak samo po Pfizerze. Z obawy, że będzie gorzej zrezygnował z drugiej dawki. Szwagier kolegi z pracy leży prawie dwa miesiące w szpitalu z powikłaniem poszczepiennym po Zenece. Wydajność płuc 30%. Oczywiście lekarze stwierdzili to nieoficjalnie. Moja mama po drugiej dawce Pfizera i tylko ból w miejscu ukłucia jak przy pierwszej dawce. Ojczym po pierwszej dawce Astry miał następnego dnia temperaturę 37,5° i czuł się bardzo cienko. Tylko jeden dzień. Inny kolega z pracy, który przeszedł koronę niemal równorzędnie ze mną w listopadzie (w ciągu 1,5 tygodnia położyło u nas 1/5 pracowników) jest po Johnsonie i nic mu się narazie nie dzieje. Mimo to mam obawy czy się szczepić. Do tej pory nie odzyskałem węchu na 100%. Od momentu przechorowania czasami czuje jak nierówno pracuje mi serce. Wydajność płuc wydaje mi się nie pełna - za szybko się męczę. Oprócz mnie nikt nie narzeka na długofalowe skutki po przechorowaniu. Tylko jedna osoba miała problemy z pamięcią przez jakieś 2-3 miesiące. Słyszałem opinie lekarza z Texasu, że ozdrowiency mają 2-3 większe ryzyko na powikłania poszczepienne niż ci co nie chorowali. Takie info też nie napawa optymizmem.
 11. Jeśli ktoś ma rozstaw źrenic poniżej 64 mm lub wadę wzroku to nie widzę lepszego zamiennika. Pod względem komfortu obserwacji i szerokości użytecznego pola widzenia bino Nikon 2x53 i Orion 2x54 nie mają sobie równych
 12. W Cloudynights była opinia, że Orion 2x54 ustępuje Vixen 2.1x42 pod względem zasięgu gwiazdowego - być może. W porównaniu z bino Nikon 2x53 widziałem dokładnie te same gwiazdy więc tutaj różnicy napewno nie ma. Vixena też miałem, ale dawniej. Bardzo ostry na osi. Jaśniejszy i ostrzejszy od Wyraków 3x65 co mnie zawsze dziwiło. Szkoda, że ta ostrość to tylko w 50% pola widzenia. Gdyby było lepiej z brzegami to rzeczywiście Vixen mógłby być nie do pobicia.
 13. Również mam tą lornetkę. Dla mnie porównywalna pod każdym wzgledem z bino Nikon 2x53 (Sowie Oczy). Sprawdzałem kilkakrotnie i nie dostrzegłem większych różnic między obiema. Złudnie Nikon wydaje się lepszy bo obraz ostrzy automatycznie, a w Orionie trzeba trochę poszukać odpowiedni punkt ostrości. Zostałem przy Orionie ponieważ bardziej pasuje do mojego rozstawu oczu niż minimalny rozstaw Nikona. Oczy Wyraka to nie ta bajka bo parametry 3x65 więc nie ma co porównywać.
 14. Wczoraj okular trafił do nowego właściciela. Proszę o zamknięcie tematu
 15. Bino sprzedane. Proszę o zamknięcie tematu
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.