Jump to content

Eternal84

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  270
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

43 Neutral

1 Follower

About Eternal84

 • Rank
  Altair
 • Birthday 08/19/1984

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Brzeźnio
 • Sprzęt astronomiczny
  Lornetka: Nikon 18x70 IF WP

Recent Profile Visitors

2,196 profile views
 1. Napisałem tylko co czytałem lub słyszałem. To rzeczy dość interesujące. Nie twierdzę, że to wszystko prawda bo w dzisiejszej dobie nie wiadomo, które informacje są wiarygodne, a które naciągane. Dobrym pytaniem może być czy tylko poziom dwutlenku węgla odpowiada za zmiany klimatyczne?
 2. Ciekawe jak to liczyć. Wedle Biblii Noe żył 950 lat, a po potopie Bóg ograniczył życie człowieka do 120 lat.
 3. To w dużej mierze kwestia wszechstronnych umiejętności, ale tym sposobem można sporo zaoszczędzić na robociznie. Jeśli nie ma potrzeby jazdy rowerem po pokojach to można również zaoszczędzić na materiałach dostosowując metraż domu do realnych potrzeb.
 4. To prawda. Napisałem co pamiętałem i nie zastanawiałem nad tym. Mieszanie religii i nauki zawsze kończy się źle.
 5. Dzielę się tym co czytałem i słyszałem. Są to oczywiście daleko idące hipotezy. Może ktoś na forum ma szerszą wiedzę. Nie bardzo rozumiem co masz na myśli.
 6. Wracając bliżej tematu podzielę się jeszcze czymś. Jakiś czas temu zasłyszałem w YT, że problem nadmiaru dwutlenku węgla jest wyssany z palca. Nie pamiętam dokładnie gdzie, ale prowadzono badania na jednej sadzonce pomidora umieszczonej w jakiejś specjalnej komorze gdzie można było sterować składem powietrza. Zwiększono bardzo zawartość dwutlenku węgla i okazało się, że pomidor rośnie jak na drożdżach. Z jednej sadzonki wyrósł potężny krzak z masą pomidorów. Drugim przykład: gdy głęboko i szybko oddychamy np. podczas osłuchu u lekarza to kręci się nam w głowie, a nie powinno skoro wręcz na siłę oddychamy dużą ilością powietrza bez fizycznego wysiłku po przecież siedzimy. Kolejna rzecz. Będąc np. w samym środku lasu gdy jesteśmy wręcz odcieci od niezdrowego powietrza to czy poza uczuciem czystości powietrza oddycha nam się lżej? Gdzie indziej: Wulkan Eyjafjallajökull w Islandii w 2010 roku wyrzucił ponoć większą ilość dwutlenku węgla niż cała ludzkość od momentu rozwoju przemysłu. Wnioski są jeszcze dalsze. Poziom dwutlenku węgla jest dla nas za niski. Taki na granicy dopuszczalności. Dlatego ponoć jesteśmy słabi, szybko się starzejemy i w konsekwencji żyjemy krótko. Dzięki odmiennemu składowi powietrza ponoć Adam z Ewą i następne pokolenia do Noego mogły żyć prawie tysiąc/ kilkaset lat. Ile w tym prawdy to sam nie wiem bo nie mam takiej wiedzy. Niemniej wnioski zaskakujące.
 7. Najwieksza ekspansja budownictwa na wsi z drewnianego na murowane przypadła w okresie lat 80-tych czyli za naszych dziadków i ojców. Był to złoty okres dla wsi pomimo.. wiadomo jakiego systemu władzy. Budowali się praktycznie wszyscy: sąsiad za sąsiadem. Niektórzy żartobliwie mówią, że w tamtym czasie oprocentowanie wysokich pożyczek spłacali sprzedażą jajek. 80-90% tego budownictwa jest do dziś. Aktualnie młodzi muszą martwić się, aby jakoś to wszystko utrzymać w kondycji. Większość zarabiających zazwyczaj wiąże koniec z końcem bo prace zawodowe/fizyczne w Polsce to po prostu totalne dno. Da się przeżyć i nic wiecej. Dla wielu z tych właśnie rodzin dużą podporą stało pewne ,, +'', które tak wielu potępia. Tylko nieliczni przedsiębiorczy mający bardzo duże przychody mogą pozwolić sobie na wysoki kredyt, aby przeprowadzić generalny remont lub budowę nowego domu. Nie wspomnę o budowie pod miastem wymagającej naprawdę głębokich kieszeni. To już tylko elita. Z moich szacunków wychodzi, że gdybym chciał postawić nowy dom na tip-top to sprzedaż tego co mam ( 5 ha łącznie z zabudowaniami) starczyłaby na 50-60% całości. Marny bilans.
 8. Witam, chcę skompletować bino ,,Oczy Wyraka" z telekonwerterów Nikona TC-E3ED. Wedle informacji, które zebrałem muszę spiłować brzegi do samej krawędzi szkieł obiektywów, aby uzyskać jak najmniejszy rozstaw oczu (64-65 mm). Czy ktoś z forum dysponuje może drukarką 3D i mógłby wykonać takie oprawki jak dawniej kolega ,,grzybu,, ? Może ktoś ma inny patent?
 9. To też prawda. Budowa domu (bez kosztu dzialki) pod klucz to +/- 300-400 tyś. w górę. Strasznie dużo. Jest to równowartość dwóch mieszkań M 2 w blokach w pobliskim mieście. W dużym miastach taki przelicznik działa zapewne inaczej.
 10. To prawda, da się żyć. Takich ludzi na wsi jest coraz to więcej. Na mojej wiosce liczącej ponad 20 domostw jest tylko jeden rolnik z krwi i kości (taki, który pomnaża swój majatek), dwie firmy spedycyjne, a cała reszta utrzymuje się z pracy zawodowej, państwowej itp. Jeśli coś uprawiają / hodują to raczej z przyzwyczajenia (kurka, świnka, krówka) dla własnych potrzeb niż dla zysku niejednokrotnie (zajmują się tym przeważnie ich ojcowie lub dziadkowie). Wystarczyłoby, aby UE wstrzymała dopłaty dla gospodarstw mało obszarowych i po temacie. Zostaje jeden rolnik na całą wioskę. Reszta to działkowicze. Taka zmiana raptem przez 15-20 lat.
 11. Może to też presja ,, odpowiednich ludzi" z zewnątrz - Masz swoje 5 minut, zrób sobie show i na tym koniec. My to zabieramy. Gdyby takie rewolucje wprowadzić masowo w krótkim czasie to załamka gospodarki gwarantowana. Biznes jest ważniejszy niż ogólne dobro ludzkości i los Ziemi. Może druga planeta czeka na nas w zapasie pełna wszelkich surowców, a my tego nie wiemy ? ... żartuje oczywiście Szkoda, że tak to wszystko działa
 12. Nie wyglądają efekciarsko, to prawda. Nie wiem na ile prawdziwe są doniesienia, że Włochom udało się powtórzyć tzw. zimną fuzje. Swojego czasu było słychać o silniku, który łamie prawa fizyki wytwarzając znacznie więcej prądu niż zużywa. W wiadomościach TV nawet było. Sporo jest informacji o generatorze Searla. Nieraz się gubię czy to wszystko prawda czy same teorie spiskowe. Z drugiej strony nawet gdyby dokonanano takiego przełomowego odkrycia to i tak nie zostałoby ono wdrożone w życie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.