Jump to content

holeris

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  236
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

214 Good

About holeris

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Darek_B ostatecznie wybrałem Twoje rozwiązanie 2x "ustrojstwo" + 30 baterii + 2x zasilacz 5A 9-24V. Będzie za 1.5 miesiąca (bo dopłaciłem za szybszą dostawę baterii ). Dziękuję Wam wszystkim za rady, były bardzo cenne!
 2. A jak to jest teraz z przesyłkami z ali? Trzeba doliczyć VAT, tak? Bo do 150 euro zwolnione z cła. Nowe przepisy wchodzą niby od 1 lipca, a jak zamówię teraz? Dostanę wezwanie do urzędu celnego o zapłatę VAT czy jak to wygląda?
 3. Zasugerowałem się wypowiedziami kolegów i tą jedną recenzją, że tym urządzeniem nie można ładować. Ale wygląda na to, że jednak można, wtedy faktycznie nie trzeba tego rozbrajać, tylko na 2 takie zestawy z 4 zapasowe akumulatorki by się przydały.
 4. Chociaż z tyłu widać na niej port DC input.
 5. No bo jak to ładować? 24 akumulatorki co noc. Ile taka ładowarka pomieści sztuk? Do tego przydałyby się zapasowe akumulatorki i trochę się ich dużo robi - stąd większa nieporęczność. Nie jest to wprawdzie nic nie do przeskoczenia czy zaakceptowania, ale taki powerbank to tylko 1 urządzenie + zasilacz, choć oczywiście jest to droższe rozwiązanie.
 6. Piękne! Jak zawsze zresztą! @bas.sic z chęcią zobaczyłbym Twój rysunek
 7. Dla QHY nic takiego nie znajduję. Co najwyżej standardowe wykresy szumu odczytu, czułości, etc. Odpowiednik od ASI to zdaje się model ASI071. Wg dokumentacji 30 stopni poniżej otoczenia to 0,5A. 40 stopni, to już 1,8A. Czyli mniej niż założyłem. Laptop to Lenovo T430 (+SSD) i pewnie wymienię mu baterię na nową / większą, bo teraz to tragedia, niecałą godzinkę pociągnie. Niemniej jednak i tak potrzebuję samolotowo-mobilnego zasilania. W kolorowej tabelce wyżej przeszedłem już na astroberry i laptop nie jest nawet uwzględniony Ale patrząc na ilość mocy w tych dwóch Vikingach i uw
 8. Hahaha, chciałbym Samolot będzie rejsowy Wrocław - Malaga i najprawdopodobniej wynajęcie auta na lotnisku. Chodzi raczej o to, że na miejscu będę sam wynajmował apartament, w którym mogą spać 3 osoby (choć jestem jeszcze w trakcie ustalania szczegółów).
 9. Fajny pomysł, ale właśnie o to samo miałem pytać Koszt takiego panasonica na allegro to jakieś 12 zł. Czyli taka obudowa z bateriami to 280zł za sztukę. Ponad połowę taniej od tych vikingów.
 10. Ponowne testy z raspberry Pi potwierdziły, że port USB w rozdzielaczu gniazda do zapalniczki jest za słaby, ale przy stabilnym zasilaniu elegancko się z całym sprzętem połączyłem i nawet poruszałem montażem po pokoju Bardzo kuszą mnie te Vikingi i zrobiłem dla nich rozpiskę dot. zużycia energii. Ale nie wiem ile energii zużywa kamera z włączonym chłodzeniem (na ogół ustawiam na -15C) - jakie są wasze doświadczenia z prądożernością kamer? Dla obliczeń niżej założyłem, że kamera średnio zużyje 1A i max. 3A. Rozpiska poniżej (kolor zielony to wartości obliczone). Nic nie pomieszałem w
 11. Kupno na miejscu też jest niezlą opcją. Pewnie nawet dogadałbym się z właścicielami, żeby kupić wysyłkowo i już by na mnie czekał na miejscu. Tylko co potem z tym zrobić - zostawić? Po kilku takich wyjazdach może się okazać, że kosztowo lepiej było zainwestować w wyżej proponowane droższe rozwiązania. Ale z drugiej strony odpada wożenie prądu samolotem.
 12. Muszę wrócić do testów z raspberry, to faktycznie spora oszczędność na energii i miejscu. Kiedyś próbowałem, ale miałem problem ze stabilnością. Non stop się wieszało i musiałem resetować. Nie wiem czy problem tkwił w słabym zasilaniu czy w słabym egzemplarzu rasp.
 13. A sprawdzałeś to w praktyce? Latałeś gdzieś z nimi? EDIT: 12V*20Ah = 240Wh. Takie są zdecydowanie za duże, wg tej rozpiski max 100Wh w przypadku AGM, czyli musiałyby mieć po 8Ah. Trochę mało.
 14. Z racji tego, że są to zamknięte urządzenia, można przewozić je w bagażu głównym czy tylko w podręcznym? Oba akumulatory fajne, choć ten powerbank Viking cenowo dostępniejszy i wydaje się poręczniejszy. Tylko potrzebowałbym aż 3 sztuki. Przy 3.5A nie wiem czy pociągnie jednocześnie chłodzenie kamery i laptopa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.