Jump to content

holeris

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  147
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

101 Good

About holeris

 • Rank
  Regulus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hahaha, to któs sobie skompletował zestaw. Twój korektor + mój teleskop Ja niestety dobrego słowa o supporcie DHL nie mogę powiedzieć. Non stop jakieś obiecywanie, że ktoś zadzwoni, że dzadzą znać, że w ciągu godziny będzie kontakt. Do tego 2 pomyłki przy jednym zamówieniu. Zagubiony teleskop. Oraz korektor, który kurier miał niby wziąć, no ale jakoś nie wziął.
 2. To i ja się pochwalę. Dotarł dosłownie przed chwilą. Jeszcze ciepły :-) Niestety DHL dał ciała na całej lini. Najpierw zgubili (tak - zgubili - choć zakładam, że ktoś ukradł) teleskop i FLO musiało mi wysłać drugi. A teraz zapomnieli jeszcze dostarczyć korektor, mimo że jest na magazynie we Wrocławiu i miał być dziś doręczony. Pani na infolinii stwierdziła, że dziwne, że miał dzisiaj wyjść, że został na terminalu. Ech... amatorszczyzna.
 3. Nie mają za bardzo możliwości ani środków, żeby sprawdzać czy sprzedawca ma legalne licencje. Ja w taki sposób kupiłem windows i office, ale tam był tylko klucz, więc instalkę ściągnąłem ze stron MS. Tylko aktywacja była telefoniczna ("rozmawiasz" z automatem), bo klucz jest oznaczony jako zużyty i niejako kupujesz produkt używany. Taka wersja jest pozbawiona cracków i normalnie się aktualizuje. Legalność takich licencji jest mocno dyskusyjna, choć żeby to kategorycznie stwierdzić, trzeba prześwietlić konkretny przypadek. Z tym, że jak zmieniłem komputer, to licencje przestały działać i nie dały się ponownie aktywować, ale to normalne, bo są powiązane ze sprzętem. Photoshopa postanowiłem normalnie kupić. 80zł miesięcznie nie aż tak dużo. Jakby przeliczyć wydatki astro z całego roku na miesiące, to pewnie wyjdzie, że ten PS to max 10% (a przeważnie dużo mniej) całych kosztów.
 4. Generalnie wszystkie licencje sprzedawane na allegro w takich śmiesznych cenach są lewe. Skoro producent oferuje produkt za 120 USD rocznie, to jakim cudem miałby być legalnie dostępny za 10zł? Sprzedawcy (zwłaszcza windows / office, nie wiem jak z innym softem) lubią powoływać się na wyrok trybunału sprawiedliwości UE z 2016 (link), ale nijak ma się ich działalność do tego wyroku. Skupują te klucze masowo z Chin, a później odsprzedają na allegro. Jest tak nie tylko w Polsce. Microsoft przymyka na ten proceder oko. Ludzie się przyzwyczajają do windows, a kasę i tak MS zarobi. A to na reklamach, a to na usługach dodanych, a to na tym, że ktoś taki kupi później inny produkt MS legalnie. Nie wiem jak to jest z Adobe. Skąd ściągnąłeś soft? Z oficjalnej strony Adobe czy z jakiegoś linka od sprzedawcy? Jeśli to drugie, to mógł być z jakimś crackiem, który już nie działa. Jeśli normalnie ze strony Adobe, a sprzedawca dał Ci klucz, to klucz jest pewnie lewy. Ponoć normalka w tym interesie, że część kluczy nie działa. Jak zareklamujesz, sprzedawca powinien wysłać Ci inny klucz.
 5. To jest benzyna, tylko kocem to zgasisz (wybaczcie offtopa)
 6. Zainstaluj sobie program stellarium: https://stellarium.org/pl/ Jest również wersja on-line: https://stellarium-web.org/ Możesz sobie wybrać jakiś obiekt, a następnie przesunąć czas na noc i zobaczyć gdzie / jak wysoko będzie na niebie.
 7. Polecacie jakąś aplikację na androida, którą można dodać do głównego ekranu, coś jak pogoda, tylko z nastawieniem na astro? Żeby było widać np. fazy księżyca, wschód / zachód / noc astronomiczna, seeing, etc. Najlepiej, żeby nie trzeba było odpalać osobno aplikacji, tylko żeby na głównym ekranie były wyświetlane najważniejsze informacje.

  1. Marta_S

   Marta_S

   W tej aplikacji jest widget z aktualną fazą Księżyca: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.probadosoft.moonphasecalendar&hl=pl

    

  2. isset

   isset

   Według mnie najlepsza: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.firstlightoptics.clearoutside

    

   Tam masz wszystko pokazane, zachmurzenie, wilgotność, temperatura, fazy księżyca, ciemne godziny, wiatr itd.

   Najważniejsze, że wysoka sprawdzalność.

    

   Pierwszy wiersz, to są godziny, kolumny niżej to różne dane. Przewijasz sobie w prawą stronę na kolejne dni :)

    

    

    

   Screenshot_20190907_222519.jpg.4f709c974f4f8ce0204d1dd73cf54aac.jpg

  3. holeris

   holeris

   Dzięki za porady. Znalazłem to o co mi chodziło: https://play.google.com/store/apps/details?id=it.lucarubino.astroclockwidget

   Fajny widget, spore możliwości konfiguracji, a po wejściu do aplikacji więcej szczegółów. Na pierwszy rzut oka wygląda fajnie. Szkoda tylko, że fazy księżyca nie pokazuje. Darmowa, bez reklam. Polecam! :-)

   A wygląda tak (to ze strony producenta, ja oczywiście mam astro tapetę :D):

   obraz.png.9e23067c56979f3e2173b182abf92446.png

 8. Siły grawitacji nie są jedynymi siłami działającymi w układzie Ziemia - Słońce. Jest jeszcze siła dośrodkowa i ta działa tylko na Ziemię, bo to ona się kręci wokół Słońca. Tylko jak wykazać, że ta siła istnieje
 9. Skoro autor wątku już udowodnił, że nie jest wielbłądem, to może czas mu coś doradzić, żeby przedsięwzięcie tym bardziej się udało! Z chęcią poczytam jak wyglądają rady do takiego sprzętu. Choć o montażu i kamerce jakaś dyskusja już się nieśmiało rozpoczęła. Dawajcie Eksperci! Kibicuję!
 10. Ja będę niedługo sprzedawał TS APO 102 f/7 z redukcją x0.8 na f/5.6. Z szyną, obejmami, maską bahtinova, filtrem słonecznym, fajną skrzynką transportową. Kupiłem go z ogłoszenia niżej, znajdziesz tam również zdjęcia. W tym ogłoszeniu jest również kątówka, ale jej raczej nie będę sprzedawał. Zamówiłem nową tubę. Jak tylko dojdzie (myślę, że do 2 tygodni) i wszystko będzie OK, wystawiam starą na giełdę.
 11. Wiedziałem, że ta zbiórka to nie były pieniądze w błoto. Mimo tego, że dołożyłem wtedy tylko cegiełkę, to dzisiaj, patrząc na odkrycia Gabriela, czuję się niczym mecenas nauki
 12. Zachęcony pozytywnym odbiorem oraz skutecznością nauki gwiazdozbiorów przez ich rysowanie, zrobiłem to samo z zimową drogą mleczną. W oczekiwaniu na powrót zimowych konstelacji, warto przypomnieć sobie to genialne zdjęcie Łukasza.
 13. Jeśli popełniłem nietakt przez edycję i ponowne wstawienie tu Twojego zdjęcia, to daj znać, to usunę. W ramach nauki gwiazdozbiorów, pozwoliłem sobie ręcznie narysować najważniejsze z nich. Przy okazji udało mi się przyswoić ich nazwy. Następnym razem pod nocnym niebem będę szukał :-)
 14. Poszedl priv w sprawie Sky Adventurer.
 15. Hmm, coś chyba źle popatrzyłem w tej kwestii. Na oficjalnej stronie WO nic nie ma, że model jest discontinued. Na jakimś sklepie to widziałem, ale może dotyczyło starszej wersji. FLO też mi mailowo odpowiedziało, że z tego co wiedzą WO dalej je produkuje. Dostawę mają mieć 11 maja. Także wybaczcie zamieszanie w tej kwestii. Niemniej jednak: czy ktoś na forum ma WO Gran Turismo? Może być 81, może być 71, mogą być starsze wersje. Mamy jakieś lokalne opinie z pierwszej ręki?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.