Jump to content

holeris

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

46 Neutral

About holeris

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czyli z niemiecka paczkowy A zdjęcia faktycznie coś nie ma.
 2. Dobra, ostatni (chyba :P) raz. Wydaje mi się, że ta wersja jest najlepsza. Muszę odpocząć od tego zdjęcia :-)
 3. Używając znaku małpy "@" jak ją wpiszesz i zaczniesz pisać nick, to zacznie podpowiadać.
 4. Jeszcze coś takiego wyprodukowałem. Tym razem trochę inna kolorystyka. Zmęczyło mnie już to zdjęcie :-) Która wersja lepsza?
 5. Staram się, żeby nie dobił. Ale z drugiej strony lubię, jak jest tuż przed. Jak punkt czerni jest w okolicach 25-30. Będę następnym razem uważał, żeby za bardzo sygnału nie ściskać, żeby była większa dynamika no i żeby go nie ścinać oczywiście (na to zawsze się staram uważać). Ale też jak mówię - lubię ciemne tło.
 6. Na pierwszej wersji wielokrotne pomniejszanie gwiazd przez "Make stars smaller" z zestawu astro actions. Do tego czasami maska z kopią zdjęcia. Wyostrzanie robiłem w PS przez unsharp mask. Ten "plaster miodu" na mgławicy był wynikiem zmniejszania gwiazd, a nie ostrzenia. Na drugiej wersji gwiazdy zmniejszałem podobnie, ale mniej razy i zawsze z maską ze zdjęcia. Wyostrzałem do tego za pomoca smart sharpen, ale bardzo delikatnie. Generalnie wszystko starałem się robić z większym wyczuciem i co chwilę patrzyłem w powiększeniu czy mi się przesadnie nic nie psuje. Tło mówisz za bardzo wycięte. Hmmm, postaram się przy następnym podejściu do obróbki (czyli pewnie jutro wieczorem znowu :)) lepiej do tego podejść. Dzięki za rady! EDIT: Podmieniłem zdjęcia na mniejsze.
 7. No to kolejne podejście. Tym razem mniej agresywnie zmniejszałem gwiazdy, żeby nie zmasakrować mgławicy. No i zestackowałem jeszcze raz - w SiriL, a nie DSS.
 8. Jak zrobić selekcję klatek w Siril? Tak, żeby Quality jak na screenie niżej się wypełniło, żeby można było posortować, stwierdzić czy ta z najwyższym Quality się nadaje na klatkę referencyjną, itd. Coś jak w DSSie po zarejestrowaniu. EDIT: Już nie ważne, trzeba było na zielony kanał przełączyć, bo na nim była robiona rejestracja...
 9. Będę! Jak wściekły byk, jak chrabąszcz, jak gajowy, jak Tommy Lee Jones w "Ściganym"! Będę!
 10. Dzięki! Na pewno po pracy poczytam. Niestety nie zachowałem sobie pośrednich wersji zdjęcia. Mam tylko wersję zaraz po stackowaniu i po finalnej obróbce, No to się będę bawił od początku
 11. Tylko PS + wszelkie darmowe oprogramowanie.
 12. Pixa wprawdzie nie mam, ale dzięki za radę! Może z light edition coś pokombinuję,
 13. To jest właśnie jedna z moich bolączek. Jak zmniejszyć gwiazdy bez masakrowania mgławicy? Albo szerzej: jak uzyskać małe gwiazdy (lepszą akwizycją / obróbką / sprzętem)? Wszystkie metody jakie znam (Astroaction make stars smaller; zaznaczenie gwiazd-> filtr minimum; zmniejszanie w fitswork) powodują masakrowanie mgławicy, gdy się je zbyt agresywnie stosuje. Z kolei przy mniej agresywnym podejściu gwiazdy zostają duże i dominują nad mgławicą. Pomyśleć, że niektórzy usuwają całkowicie gwiazdy i mgławica aż tak nie cierpi. Dzięki za uwagi!
 14. Zdjęcie przedstawia NGC6992, wykonane zostało pod schroniskiem Orle w Izerskim Parku Ciemnego Nieba. 63 x 120s z filtrem IR-Cut + darki QHY168C, TS APO 714 / 102, Korektor 0,8 Skala 1,73"/pixel Obiekt znany, więc nie będę przedstawiał. Orientacja pionowa, bo tak przypomina mi głowę ósmego pasażera Nostromo :-) Za wszelkie uwagi będę wdzięczny. Zdjęcie wydaje mi się trochę nieostre, jak myślicie? Dopalenie H-Alpha poprawiłoby sprawę? Choć i tak uważam to za moje najlepsze dotychczasowe zdjęcie.
 15. Aż dziw, że nikt Ci jeszcze nie polecił nieśmiertelnego Nikona Action EX 10x50 (nowy np. tu: https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=25_73_200&products_id=825&lunety=Lornetka Nikon 10x50 EX CF). Może się używany znajdzie w Twoim budżecie. To niezły sprzęt, a przy powiększeniu x10 zobaczysz dużo i można utrzymać w ręce, choć statyw czy żuraw dużo dają. Mam taką i nie narzekam :-) Plejady rządzą!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.