Jump to content

anita_

Społeczność Astropolis
 • Posts

  2
 • Joined

 • Last visited

About anita_

 • Birthday 10/14/1992

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Zainteresowania
  astronomia , sport
 • Sprzęt astronomiczny
  Lornetka astronomiczna Celestron SkyMaster 15x70

Recent Profile Visitors

219 profile views

anita_'s Achievements

0

Reputation

 1. Aha dzięki wielkie Rozumiem że satelity poruszają się w miarę z różną prędkościa , niektóre z nich są bardzo szybkie ? (pierwszy obiekt leciał znacznie szybciej od pozostałych dwóch)
 2. Witam wszystkich Od niedawna posiadam lornetkę astronomiczną Celestron SkyMaster 15x70 , wczoraj przed 24 w końcu ją przetestowałam Super sprawa , widziałam wiele gwiazd których nie można zobaczyć gołym okiem , obserwowałam Marsa (jako pomarańczowy punkt ) , Saturna (przynajmiej tak mi się zdaje) i inne obiekty . Chciałabym się was spytać o jedną sprawę , jestem nowa w temacie astronomii i prosiłabym was o odpowiedzi Otóż w czasie moich wczorajszych obserwacji zaobserwowałam 3 punkty świetlne na niebie których nie było widać gołym okiem a które się poruszały i nie migały , wyglądały podobnie do gwiazd. 1 punkt widziałam w czasie obserwacji w kierunku Saturna , około 23:50. Obiekt leciał bardzo szybko ale nie pozostawiał jakiejś smugi światła czy coś w tym stylu . Pozostałe 2 obiekty zaobserwowałam na wschodnim niebie koło północy. Tatme dwa obiekty też ani nie migały , ani nie pozostawiały żadnych smug światła . Po prostu wyglądało to tak jakby strasznie płynnie leciały na niebie , po prostu płyneły po nim , były nieco wolniejsze od pierwszego obiektu. Nie mam pojęcia co zobaczyłam więc stąd moje pytania do was - czy przez taką lornetkę mogłam zobaczyc jakiś meteor , planetoidę czy coś w tym stylu ? Czy były to satelity ? Proszę was o odpowiedź i sorki jeśli zwracam się do was w złym miejscu Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.