Jump to content

Andrzej Lach

Społeczność Astropolis
 • Posts

  169
 • Joined

 • Last visited

About Andrzej Lach

 • Birthday 05/11/1977

Kontakt

 • Strona WWW
  http://portfolio.alach.pl/
 • Skype
  and_lach

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdynia
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO CC 8" / SW EQ5

Recent Profile Visitors

1677 profile views

Andrzej Lach's Achievements

422

Reputation

 1. Wczorajsze Słońce (09.10.2021, 14:23) z widoczną grupą 2882. CC 8", Canon 6D, ND5. Stack 15 klatek, Lynkeos + PS
 2. Wydaje mi się że całość rozbija się o niebieskie zabarwienie całego kadru. Poniżej zamieszczam dwuklatkowego gifa który powinien pokazać różnicę. (w tym wypadku to był po prostu "auto-kolor" w PS)
 3. Definicję samego pojęcia znajdziesz między innymi tutaj => https://pl.wikiqube.net/wiki/Deconvolution#Optics_and_other_imaging Jeżeli chodzi o praktykę to dekonwolucja jest dostępna między innymi w Lynkeosie i opiera się tylko na dwóch parametrach: Radius - promień rozmycia który zostanie skorygowane Treshold - „siła” wprowadzonej korekcji - im mniejsza wartość tym agresywniejsza obróbka Oczywiście korzystając z Registax masz do dyspozycji Wavelets, które również pomogą Ci uzyskać bardziej ostry obraz.
 4. Myślę że mógłbyś spróbować uzyskać ostrzejszy obraz z tego materiału, z widoczną przerwą Cassiniego oraz zaznaczonym pasem równikowym (np. zastosowanie dekonwolucji na Twoim JPGu je pokazały).
 5. Moim zdaniem moderatorzy mogliby zamknąć ten wątek. Dalsza dyskusja o autorze i jego odejściu (jakkolwiek to oceniać) chyba nie powinna mieć tu miejsca.
 6. Soczewka, w tym wątku jest to opisane: https://www.cloudynights.com/topic/645516-dumbbell-shaped-stars-with-fsq-106/
 7. Przy okazji powyższej dyskusji pytanie , czy ktoś używa Lynkeos'a lub Planetary System Stacker'a? Dla mnie jako użytkownika macOSa, niestety combo PIPP, AS3! i RegiStax nie jest dostępne (a nie zawsze mi się chce (czytaj => zazwyczaj mi się nie chce ) przesiadać na drugiego laptopa z Windowsem).
 8. W RegiStaxie oprócz wyostrzenia, możesz też wyrównać kanały (na zdjęciu widoczne jest przesunięcie czerwonego i niebieskiego).
 9. Zanim wrzucisz do Autostakkerta, przepuść film przez PIPP, w celu wyrównania obrazu na poszczególnych klatkach (tak jak napisałeś planeta przemieszcza się w kadrze) - https://sites.google.com/site/astropipp/home
 10. Dzisiejsze z godziny ~13:50. Widoczne grupy 2863, 2864 i 2866. CC 8", Canon 6D, stack 30 klatek, Lynkeos + PS
 11. Wczorajsza bezdeszczowa chwila z bezchmurnym niebem . Jowisz w towarzystwie Ganymede, Europa i Io. Godzina 22:32 CC 8", T7C, 50% z 1200 klatek (przeskalowane do 50%), Lynkeos + PS
 12. Wczorajszy Jowisz i Saturn sprzed północy. CC 8", T7C, ~1000 klatek / ujęcie, Lynkeos + PS
 13. Wczorajszy, pół godziny przed północą. CC 8", T7C, 700 klatek, Lynkeos + PS
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.