Jump to content

Adm2

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  475
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

243 Good

About Adm2

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  wybrzeże bałtyckie

Recent Profile Visitors

3833 profile views
 1. Tak pomyślałem, że te blaszki mogą mieć różną grubość, źeby matryca pod odpowiednim kątem leżała, więc może nie pomieszaj ich . Mnie też kolejna częśc modyfikacji Canona 600D zatrzymała przy cenie tej szybki w Astronomiku.
 2. Jak już nabierzesz wprawy w rozkręcaniu i skręcaniu :-) , to może te miedziane blaszki mają grubość 0,7mm, to możesz spróbować je położyć na górę, zamiast od spodu i przykręcić. O ile to jest uziemienie, bo ja przylutowanych do nich kabelków nie widzę.
 3. MateuszW zamknął temat. Na Marsie jest i woda i atmosfera
 4. Tu jest tabela w której jest napisane w jakich latach dodali jedną sekundę. W 70tych latach każdego roku. https://en.wikipedia.org/wiki/Leap_second
 5. Wy pewnie macie takie wiadomości w małym palcu, ale mnie ciekawią rzczy o których nie myślałem wcześniej. Parę dni temu wyczytałem, że księżyc zwalnia obrót ziemi i się oddala od ziemi 3,8cm na rok. Ale było też napisane że przez to że doba jest coraz dłuższa, dodaje się 1 sekundę raz na rok do czasu( zegarów) żeby wszystko pasowało. I tak pomyślałem, że jak się używa ten sam montaż przez 10 lat, to on musi obracać się o 10 sekund za szybko. Może trzeba mikrokroki jeszcze raz przeliczyć :-)
 6. To pewnie to, na jakimś etapie przelotu. Szkoda że eskorty na mapce nie widać. Oj, przeleciało by się takim myśliwcem :-)
 7. Jak tydzień temu pytałem o lapka który chiałem kupić, to wszyscy mi napisali, że 4GB Ram z Win10 to za mało. A tu wystarczy?
 8. Godzinny film nagrany przez NASA pokazujcy aktywność słońca przez ostatnie 10 lat.
 9. Ja mam sam sterownik A4988 z dodatkowym kondensatorem 100µF - jak zalecają, podpięty do GPIO na Rpi3B, do focusera.
 10. Moja T7 działa na Rpi 3B. Tu w #4 poście komuś działa na ASICAP. https://www.cloudynights.com/topic/661840-datyson-t7-asi120m-mini-not-seen-by-driver/ Na Windowsie trzeba pobrać divera ZWO żeby T7 zadziałała. Bez tego Sharpcap nie widzi kamerki. Wczoraj to robiłem :-)
 11. Adm2

  Lenovo T430

  Dzięki. Już go odebrałem. Z 8GB RAM :-) Kamerka działa, tylko jak to zwykle bywa po takich zakupach, pora deszczowa nadeszła. Właśnie sporo dobrego czytałem o tym lapku. O usunięciu CDrom i wstawieniu SSD trzeba będzie pomyśleć - coś o tym czytałem że tak można ale niezupełnie dotarło do mnie.
 12. Adm2

  Lenovo T430

  Dzięki. Mi się właśnie podobało to z Win10, bo na moim stacjonarnym z Win 10 wszystko śmiga. Nie tylko astro programy. Aby było lepiej niż na tym lapku kótry mam :-)
 13. Adm2

  Lenovo T430

  Myślicie że da się takim lapkiem z 2012 roku avikować Sharpcap'em i kamerką T7 ? Lenovo Thinkpad T430 Intel Core i5-3320M CPU 2,6 Ghz 4 GB Ram 320 GB HDD / 180 GB SSD Win 10 2x USB3 14" Widziałem go z mniejszym SSD i większym HDD Bo od kilku lat próbuję jako takie zdjęcie Jowisza zrobić, wymieniałem teleskopy, kamerki, filtry, barlowy i kiepsko widać. Parę tygodni temu się okazało że to mój antyczny lapek z 2008 roku z Win XP nie daje rady a nie reszta sprzętu :-) Po podłączeniu kamerki T7 do Stacjonarnego z Win10, Jowisz od razu lepiej
 14. Takie samo zdjęcie jest trochę niżej na tej stronie. https://elinux.org/R-Pi_Troubleshooting
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.