Jump to content

Adm2

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  356
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

156 Good

About Adm2

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  wybrzeże bałtyckie

Recent Profile Visitors

2,664 profile views
 1. Popatrzyłem z ciekawości i takie coś zobaczyłem. Acratech ultimate ballhead. Jakby paralaktyczna głowica :-) Trochę ko$ztuje. http://www.nightphotographyworkshop.com/articles-tutorials/ultimate-ballhead-review Kiedyś chciałem tokarza zapytać, czy nie potrafił by takiej głowicy z większą kulą wytoczyć, ale skończyło się tylko na chęciach.
 2. Samyang 12mm jest tu na liście Wide field i jego test. W kategorii Fisheye go nie ma. Zjęcia nie wyglądają tak strasznie jak opisujesz :-) https://www.lenstip.com/rankings.html
 3. Mojego wujka syn kiedyś bardzo chciał być pilotem. Któregoś dnia miał okazję pokręcić się na takiej mocniejszej karuzeli i mu się niedobrze zrobiło, potem byliśmy na rybach na łódce i choroby morskiej dostał...i został telemonterem.
 4. Z okna zrobiłem takie zdjęcie, jak słońce jeszcze dobrze nie zaszło. Canon 18-55, ISO 800, 4s, bez prowadzenia. Niestety EQ3-2 nie dało się bardziej wysunąć za okno, dlatego widać kawałek okna na zdjęciu :-)
 5. Bo pobrałeś wersję Deep Sky Stacker Live. A powinieneś pobrać Deep Sky Stacker - bez Live.
 6. Tą część ze śrubką imbusową można w ogóle usunąć, na płasko i zamiast tego zrobić otwór i gwint na imbusa pomiędzy zębami - nie wiem czy coś by to dało. Moje eksperymenty są tu i pewnie w innych wątkach też :-) https://astropolis.pl/topic/57101-motoryzacja-eq3/?tab=comments#comment-660129 Motorek nema 14, mógłby być trochę mocniejszy, Mała zębatka 14 zębów, duża 28 zębów. Na początku było sterowane jedną osią na Arduino jak koziołek, potem AstroEQ + EQmod a teraz próbuję sił z AstroEQ + Astroberry server. Jeszcze daleka droga przedemną :-)
 7. Moje koło zębate by tam chyba pasowało :-) Ma prawie średnicę Twoich zębatek. Na zdjęciu gdzie mierzę średnicę 25mm bocznych osłonek, to oryginalnie miały 26mm, ale je na wiertarce pilnikiem zmniejszyłem, bo mi zahaczały o rączkę sprzęgła podczas obrotu RA. Można je pomniejszyć jeszcze bardziej, aż do paska. Jak widać rozwiecenie środka do 12mm nie zrobiło by szkody. Taki, 28 zębów https://www.beltingonline.com/28-tooth-t2-5-pulley-4885?zenid=3dstqpmbjlvf6135cv3i0b6fs7 Jak masz już zamiar toczyć to może tą mosiężną część sprzęgła łatwiej przedłużyć (zdjęcie). Będziesz mógł szerszego paska i koła używać, jakby pasowało.
 8. Chyba załapałem o co chodzi. To pewnie takie samo sprzęgło jak na Star Adventurer :-) To nie można koła zębatego na silniku zostawić z tymi osłonkami, a to drugie koło stoczyć, żeby tylko same zęby zostały? Z otworem 12mm w środku. Ja do takich celów używam paska 6mm szerokości a ząbki zębatki mają ok. 7mm szerokości. Zawsze można zrobić inną blachę do mocowania silnika i odsunąć silnik trochę dalej.
 9. Adm2

  ISS

  Właśnie przed chwilą widziałem w Stellarium że ISS w parze z czymś innym leciało. Jakieś dokowanie było albo będzie? Trzeba popatrzyć w niebo za 1,5 godziny. Tylko raz wzcześniej widziałem taką parkę na niebie, dawno temu. Pewnie z wahadłowcem.
 10. Koło jest zrobione z aluminium a boczne osłonki ze stali. Są wciśnięte na aluminiową część. O ile chodzi o osłonki po bokach paska. Mogę napisać od siebie, że starczy że tylko na jednym kole są te osłonki, to z drugiego pasek nie spadnie. Można też ich średnicę pilnikiem zmiejszyć.
 11. Do AstroEQ można podłączyć pilota, ale takiego bardzo prostego, który tylko silnikami kręci po naciśnieciu klawisza. Nie wgłębiałem się jak to działa. https://www.astroeq.co.uk/forum/index.php?topic=190.0
 12. Jeszcze jedno, z plamką laserową.
 13. Takie sobie, ale jak już zrobiłem to wstawię. Astropolis na tubie i napis z tuby na czarnym tle :-)
 14. Nie wiem czy to nie za prymitywny pomysł, ale wczoraj pomyślałem że literki P i L mogły by się trochę wyróżniać w napisie Astropolis, żeby nie było wątpliwości z kąd pochodzi :-) Np. cieniutka czerwona kreska na dole tych dwóch liter, jakby wszystkie litery były białe. Tak tradycyjnie logo to jest napis, pisany odpowiednią czcionką w odpowiedni sposób i jakiś symbol do tego a nie krajobrazy w tle :-)
 15. Komin na domu wygląda jak teleskop Hubble'a
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.