Jump to content

Adm2

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  453
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

232 Good

About Adm2

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  wybrzeże bałtyckie

Recent Profile Visitors

3546 profile views
 1. Jak na człowieka który ma amerykańskie obywatelstwo dopiero od 2002 roku, to całkiem nie źle mu poszło Dzisiaj w nocy, tzn jutro, bo północy, będą leciały nad Polską od 2:40 , mała grupka, ale blisko siebie. Pewnie pionowo do góry trzeba patrzyć, bo tam słońce zacznie na nie świecić i zrobią się widoczne i polecą na wschód. Jakby było tak jak dzisiaj w nocy, to po nich będzie przerwa, nie pamiętam ile, może z 10 minut i potem długi sznur przeleci.
 2. Przedwczoraj zrobiem zdjęcie przez okno, nad dachem budynku, przez cienką warstwę chmur i nad łuną miasta, i jest sporo zielonego. 10x10s, ISO 800, ED80, 600D
 3. Tu jest instrukcja, jak ją w prosty sposób dodać do Stellarium . https://www.youtube.com/watch?v=Ijou24bLO9M&t=102s
 4. Uhu Por używam już ze 20 lat, ale do styropianu, depronu, korka. Nie pomyślałem że piankę polietylenową też dobrze złapie, bo ona taki błyszczący wygląda ma :-)
 5. Mi się ten puchar w ogóle nie kojarzy z "dziękuję". Raczej ze zrobieniem czegoś bardzo dobrego, co zasługuje na miejsce na podium.
 6. Niechcący wczoraj widziałem filmik o transporcie rakiet Falcon 9 i innych. Idealnie pasuje do dyskusji z przed kilku dni. https://www.youtube.com/watch?v=oUDes_wpGvg
 7. Jak ktoś zupełnie nie wie co z czasem zrobić, to można spróbować zadokować Crew Dragon do ISS na online symulatorze :-) Tam gdzie jest napisane "available here" trzeba wcisnąć.  https://www.space.com/spacex-crew-dragon-docking-simulator-online.html

  1. Show previous comments  5 more
  2. Kubiłan

   Kubiłan

   Faktycznie, masz rację. Kompensuje tylko w początkowej fazie po rozpędzeniu. Dziwnie to się zachowuje. W takim razie prędkość w prawym dolnym rogu to wypadkowa względem celu. Tak przynajmniej wyszło mi z szybkiego sprawdzenia.

    

  3. szuu

   szuu

   miłe że symulator ma też opcje wyświetlania prawdziwego kształtu ziemi ^_^

   264235030_flatearth.jpg.4c0c140f0aa77905ad2c58afc1e26c69.jpg

  4. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   @Kubiłan nie kompensuje wcale. Po prostu jak jesteś daleko do stacji i poruszasz się powoli, to tego nie zauważasz.

   A to, co jest podane jako "rate", to szczerze mówiąc nie do końca ogarniam co dokładnie przedstawia. Zrób sobie taki eksperyment: wyrównaj obroty we wszystkich osiach, a potem odpal translację tylko w jednej osi w kierunku celu i tak zostaw. Wartość "rate" będzie spadać do zera, w momencie jak będziesz w jednej osi zgrany z adapterem, to "rate" wyniesie zero, a potem zmieni znak i zacznie rosnąć.

 8. Kiedyś pracowałem w miejscu gdzie klejono takie pianki. Nie wiem co to za klej, ale musiał się rozgrzać w takiej dużej "frytkownicy" i grubym podgrzewanym wężem z pistoletem na końcu, był rozpryskiwany na piance. Strasznie octem śmierdziało. Ale pewnie można i inaczej. Jeszcze mogę dodać, że miałem kiedyś kłopoty z przecięciem podobnej pianki napiętym, nagrzanym drutem oporowym Kanthal D . Za drutem się miejscami znowu sklejało, więc może i skleić tak można.
 9. Bardzo ładnie zrobione. Ja bym w tą rurkę aluminiową pręt stalowy wkleił, żeby się nie odkształciła od skręcania. Albo pręt mosiężny lub stalowy zamiast rurki. W sklepach modelarskich mają różne małe rurki i pręty pasujące do rurek.
 10. Już dopisali kiedy. https://en.wikipedia.org/wiki/Starlink
 11. https://www.tvp.info/17640578/zielona-poswiata-wirujace-cylindry-ogniste-kule-na-niebie-francuzi-na-tropie-ufo ?captcha_key=#!
 12. Jak patrzę na coś przez lupę i nim dalej ją odsunę od tego na co patrzę, obraz się powiększa.  Jak zrobię to samo, patrząc przez lupę kamerą telefonu , to nic się nie powiększa. Chiałem zrobić zdjęcie czegoś małego przez lupę, ale widzę że to nic nie daje. Co to za dziwne zjawisko? :-)

  1. Marek_N

   Marek_N

   Skupianie i rozpraszanie....

  2. lkosz

   lkosz

   Jak przytrzymasz lupę idealnie w tej samej pozycji względem oka, i będziesz oddalać przedmiot, uzyskasz efekt jak na telefonie. To co uzyskałeś z lupą i okiem, to analog obiektywu zmiennoogniskowego

  3. Tayson

   Tayson

   bo telefon to nie lupa :) ot takie prawa fizyki.

   oj... chyba nie zrozumialem tresci....

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.