Skocz do zawartości

Adm2

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  188
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

54 Neutral

O Adm2

 • Tytuł
  Antares

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  wybrzeże bałtyckie

Ostatnie wizyty

803 wyświetleń profilu
 1. Ubuntu Astronomy 16.04

  Próbuję to zrozumieć, bo chciałbym spróbować. Ciekawe czy mi się uda. Czy RPi musi mieć podłączony monitor, klawiaturę i mysz za każdym razem jak się ją włącza, żeby bezprzedwodowe połączenie otworzyć, czy tylko raz się to robi i pamięta? Bo nie wiem czy trzeba mieć jakiś monitorek do RPi czy można i bez niego.
 2. Zdobywając zorzę...

  Czyli było zorzy trochę więcej, niż ledwo widoczna na południowym horyzoncie :-) To zdjęcie na dole to właśnie Kp2 ?
 3. Nowe Astropolis a.d. 2017

  A no jest , dzięki :-) Nie spodziewałem się tam go znaleźć.
 4. Grzałki - wykonanie opasek na obiektyw

  Do przyklejenia drutu oporowego myślę że taśma kaptonowa się nada. Skleić dwa paski taśmy razem , klejącą stroną do siebie, z drutem pomiędzy nimi. Na dyszy drukarki 3D mam taką taśmę, jak kiedyś używałem. Kilka kabli dookoła dyszy miałem przyklejonych tą taśmą. Dysza nagrzewała się do 250stopni a taśma nawet nie myślała o odklejeniu się. Taśma ma przeszłość w astronautyce, więc pasuje :-) Niedawno rozbierałem moją padniętą lutownicę. Tam było nawinięte dużo warstw cienkiego drutu oddzielonego jakąś folią. Może też kaptonowa, więc można kilka warstw nawinąć, żeby oporowo pasowało.
 5. Nowe Astropolis a.d. 2017

  Mi się już podoba nowe forum, nawet bardzo. Zupełnie zapomniałem jak stare wyglądało. Jedyna rzecz jakiej mi trochę brakuje to podgląd przed wysłaniem posta, jak to będzie wyglądało po wysłaniu. Chyba że identycznie będzie wyglądało :-)
 6. Libella w EQ3

  Dobre. Jak uda mi się wszystko ustawić to może takie dokleję, na potwierdzenie pozycji.
 7. Libella w EQ3

  Tak właśnie zrobię :-) Odkręciłem montarz, wypoziomowałem statyw, ale lunetkę trochę przy tym przestawiłem, więc musiałem ją scentrować jeszcze raz. Coś z nią jest nie tak. Zawsze patrzyłem na krzyżyk ncp i obracałem osią RA, ale teraz zauważyłem że krzyżyk patrzy w to samo miejsce podczas obracania RA, ale to co jest po bokach się rusza, tzn. widzę kawałek ramy okiennej która rusza się do środka i na zewnątrz podczas obracania. Czyli wychodzi na to że krzyżyk nie jest na środku lunetki biegunowej... I w co tu wierzyć i jak to ustawić?
 8. Libella w EQ3

  Dzięki. Wypoziomuję statyw i zacznę jeszcze raz. Libelka jest mi potrzebna w kuchni, gdzie nie widzę polarnej, bo z tamtąd naogół oglądam niebo. Tak tylko myślę, że nawet jak by montaż był przykręcony poziomo do ściany, albo na suficie do góry nogami, aby oś RA była ustawiona na NCP, to też by działało.
 9. Libella w EQ3

  Dzięki. Jestem blisko doklejenia dodatkowej libelki. Orion zaczął zaglądać mi do mieszkania i mnie trochę pobudziło żeby coś z tym zrobić. Montaż stoi od kilku dni ustawiony na polarną i jak dziurka w chmurach się pojawi, to kładę się na koc i patrzę gdzie jest, o różnych porach w różne dni. Polarna ładnie się obraca po kole w lunetce biegunowej, dookoła NCP. Ale zauważyłem że w takiej pozycji, górna płyta statywu, czyli spód montarzu, nie ma poziomu. Tzn. oś RA jest dobrze ustawiona w kierunku NCP, ale reszta montarzu może nie jest idealnie pionowo. Czy to będzie miało jakiś wpływ na coś? ...zanim libelkę przykleję.
 10. Dowcipy

  Studentka zdawała egzamin na Uniwesytecie Medycznym z układu kostnego. Profesor podał jej miednicę i poprosił o zidentyfikowanie płci dawnego właściciela. Po namyśle dziewczyna mówi: - To był mężczyzna. - A dlaczego Pani tak uważa? - Wyraźnie widać, że tutaj był kiedyś członek. - Oj był, był, i to nie raz.
 11. Waga przeciwwagi do SW 150/750

  Szczerze mówiąc to nie chce mi się ołowiu topić. Więc jak nie znajdę blachy ołowianej to może i z żeliwa kupię. Kiedyś robiłem małe ciężarki do czegoś innego z blachy. Ciąłem ją na malutkie kawałki nożyczkami, wsypywałem w pojemnik i ubijałem do kupy młotkiem a na koniec żywicą zalewałem.
 12. Waga przeciwwagi do SW 150/750

  Wczoraj właśnie byłem na warsztacie samochodowym koło mnie i mieli ze 100 sztuk starych ciężarków, bo dopiero co opróżnili pojemnik. Tylko jeden był z ołowiu. Reszta z czegoś twardszego. Więc wróciłem do domu z 25g ołowiu. Jeszcze 300 takich znajdę i starczy :-) Może do gumiarza się przejadę.
 13. Waga przeciwwagi do SW 150/750

  Może i lepiej coś kupić, ale ja jestem tak skonstruowany, że jak sam coś mogę zrobić, to najpierw próbuję zrobić. Wszystko inne oprócz ołowiu jest 2 razy lżejsze, czyli 2 razy więcej miejsca zajmuje. A na moim statywie z drewna nie ma za dużo miejsca. Może go jakoś podwyższę z czasem. Blacha ołowiana z 1mm grubości by była najlepsza, jak bym gdzieś znalazł, to bym powycinał kółka, zamiast topić. 7 kg ołowiu... sporo. Co prawda rozebrałem kilka akumulatorków 12V i wyjąłem z nich płytki, ale nie wiele ołowiu w nich jest. Z jednej płytki kilka kropli się wytapia. Nie warte zachodu. Dużo pracy, mały zysk.
 14. Waga przeciwwagi do SW 150/750

  Jeszcze więcej :-) Nie źle obładowany ten teleskop. Ja aż tyle sprzętu nie mam. Tylko teleskop i dslr. Chyba będę musiał znaleźć większy pojemnik na ołów.
 15. Waga przeciwwagi do SW 150/750

  Dzięki. To sporo. Dwa razy więcej niż mi się wydawało. Na razie uzbierałem 300g ołowiu :-)
×