Jump to content

Adm2

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  427
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

208 Good

About Adm2

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  wybrzeże bałtyckie

Recent Profile Visitors

3,088 profile views
 1. Czołem Powoli przymierzam się żeby spróbować zrobić chłodzenie matrycy DSLR. Zakupiłem używanego Canona 1100D za pół ceny, bo objektyw był zepsuty. Po zainstalowaniu Magic Lantern pokazał przebieg ok. 10400 klatek, więc jeszcze młody :-) Rozumiem że peltier z jednej strony chłodzi a z drugiej grzeje i to ciepło trzeba jak najszybciej odprowadzić. Teraz przeglądam jak inni to robili i nie wiem czy lepsze jest chłodzenie wodne czy radiator z wentylatorem. Jakby to drugie, tak jak większość robi, to myślałem o radiatorze aluminiowym i jakiś cichy wentylator Noctua. Ale jak czytam że w tych własnej roboty trzeba czekać parę godzin na schłodzenie dające widoczny efekt na darkach, to nie wiem czy mam na to cierpliwość. Rozbierał ktoś ASI 1600? :-) Ciekawe jak to wszystko upchali do środka. ASI1600 Pro has 2 stage TEC cooling system to enable very deep cooling (40°C-45°C below ambient). Czyli wychodzi na to że mają dwa peltiery, jeden chłodzi drugi, które w sumie 3A pobierają. I wentylatorek wygląda na taki 40x40mm. Na razie zbieram informacje, więc jakby ktoś miał coś ciekawego do napisania w temacie, to z chęcią poczytam.
 2. Na Astrobin 3 zdjęcia są. https://www.astrobin.com/search/?q=canon+250D&d=i&t=all Znam ten ból, jak nie można się doczekać jednoznacznej odpowiedzi a nową zabawkę chce się mieć w tej chwili :-)
 3. Tu jest parę słów o czyszczeniu optyki. https://youtu.be/vuZgm0mAIPA?t=516
 4. Pewnie słaby filament. Wysłałem do sprzedawcy film jak gniotę wydruki w palcach prawie na proszek i odpisał że jak chcę mocniejszy materiał to poleca PETG. Ale to było 6 lat temu. Teraz pewnie są lepsze filamenty. PLA jak leży zbyt długo na szpuli, to też kruche się robi i łamie się po jakimś czasie. Sam jestem ciekaw ile czasu od wydrukowania będzie dobrze, więc moje 3 wydrukowane rok temu sowy stoją na regale i dojrzewają :-)
 5. Nie odpowiem na pytanie, bo nie wiem od czego to zależy, moge moje dowiadczenie opisać. 6 lat temu zrobiłem drukarkę i drukowałem białym PLA. Po 1,5 roku wszystkie moje wydruki mogłem zgnieść w ręku jak suchy makaron, i prawie sproszkowały się po zgnieceniu. Więc rozłożyłem drukarkę i wyniosłem ją na śmietnik. 1,5 roku temu zrobiłem jeszcze jedną i pierwsze wydruki do tej pory dobrze się trzymają. Drukowane czarnym PLA - Pirat Black.
 6. Nim dłuższy obiektyw wystaje z body, tym gorzej. Różne wynalazki są, żeby usztywnić całość. ED80 to w miarę gruba rura, więc łatwiej ją dobrze zamocować i wyważyć.
 7. Jest dokładnie tak jak Grzędziel napisał, bo mam ten sam sprzęt. Do DSLR dobry, zacząłem EQ3-2 traktować jako duży koziołek do lekkiego sprzętu, Z ED80 czasami daje radę (jak się trafi w odpowiedni dzień) a 150/750 nawet już z szafy nie wyjmuję. To chyba Hamal kiedyś pisał, że jak znalazł dobre położenie na ślimaku kiepskiego montażu, to cofał oś RA przed foceniem do początku tego położenia.
 8. Ciekawy ten Nikon P1000 :-) https://www.youtube.com/watch?v=hqr_qbW_avo
 9. Ja wolał bym mieć jeden EQ6 niż pięć EQ3-2, jak by mnie było stać :-) Stolik w Prusie wygląda stabilniej, bo jeździ na szeroko rozstawionych prowadnicach. W Enderze tylko na wąskim profilu na środku.
 10. Nie jestem pewien czy to wina programu. Kiedyś latałem dużo samolotami RC i na tym samym nadajniku często serwa w modelach się ruszały podczas włączania. W innym modelu się nie ruszały. Różnie bywało. Pamiętam że mówiło się, że to się dzieje w tym krótkim okresie jak serwo dostaje napięcie a sygnału jeszcze nie, ale nie wiem ile w tym prawdy. Ale wiem że można dokupić takie coś co zwalnia ruchy serwa, np. żeby koła modelu się powoli chowały - o ile to by nie miało takich samych objawów.
 11. Facet piękne rzeczy robi do katany. Jego filmy mnie tak samo wciągają jak patrzenie w ogień w piecu :-) 6 lat temu zaczął robić tsubę z meteorytu z Namibii. Od tamtej pory o niej nie pisał i nie odpowiada na pytania. Ciekawe czy mu ją zabrali, czy sprzedał. https://www.youtube.com/watch?v=-BBL6XFavpw Tu też dwa zdjęcia są: https://www.facebook.com/pg/tsubaman/photos/?tab=album&album_id=630536807007020
 12. Tu jest temat na 3 strony o tym. https://groups.io/g/DeepSkyStacker/topic/unable_to_load_picture_to_dss/17015999?p=Created,,,20,1,0,0 "Good news. I am finally able to load photos to DSS and stacked them. Guess what was the problem. Somehow, on my laptop, DSS could recognise the files only if they are kept in a first level folder; it cannot recognise the files if they are kept in sub-folders."
 13. Dzięki Tomek_Wlkp. Użyłem RawThrapee i czerwone i niebieskie kropki znikły ze zdjęcia. Kiedyś szukałem jak to zrobić ale nie znalazłem. Z kopiowaniem zdjęć też ciekawy pomysł, ale tak chyba jest mniej zachodu :-)
 14. Jak zrobię jedno zdjęcie RAW , DSLR i objektywem, widoczek wieczorem, to czy można w jakiś sposób Darka od niego odjąć, jakimś darmowym programem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.