Jump to content

Adm2

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  444
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

216 Good

About Adm2

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  wybrzeże bałtyckie

Recent Profile Visitors

3395 profile views
 1. Jak ktoś zupełnie nie wie co z czasem zrobić, to można spróbować zadokować Crew Dragon do ISS na online symulatorze :-) Tam gdzie jest napisane "available here" trzeba wcisnąć.  https://www.space.com/spacex-crew-dragon-docking-simulator-online.html

  1. Show previous comments  5 more
  2. Kubiłan

   Kubiłan

   Faktycznie, masz rację. Kompensuje tylko w początkowej fazie po rozpędzeniu. Dziwnie to się zachowuje. W takim razie prędkość w prawym dolnym rogu to wypadkowa względem celu. Tak przynajmniej wyszło mi z szybkiego sprawdzenia.

    

  3. szuu

   szuu

   miłe że symulator ma też opcje wyświetlania prawdziwego kształtu ziemi ^_^

   264235030_flatearth.jpg.4c0c140f0aa77905ad2c58afc1e26c69.jpg

  4. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   @Kubiłan nie kompensuje wcale. Po prostu jak jesteś daleko do stacji i poruszasz się powoli, to tego nie zauważasz.

   A to, co jest podane jako "rate", to szczerze mówiąc nie do końca ogarniam co dokładnie przedstawia. Zrób sobie taki eksperyment: wyrównaj obroty we wszystkich osiach, a potem odpal translację tylko w jednej osi w kierunku celu i tak zostaw. Wartość "rate" będzie spadać do zera, w momencie jak będziesz w jednej osi zgrany z adapterem, to "rate" wyniesie zero, a potem zmieni znak i zacznie rosnąć.

 2. Kiedyś pracowałem w miejscu gdzie klejono takie pianki. Nie wiem co to za klej, ale musiał się rozgrzać w takiej dużej "frytkownicy" i grubym podgrzewanym wężem z pistoletem na końcu, był rozpryskiwany na piance. Strasznie octem śmierdziało. Ale pewnie można i inaczej. Jeszcze mogę dodać, że miałem kiedyś kłopoty z przecięciem podobnej pianki napiętym, nagrzanym drutem oporowym Kanthal D . Za drutem się miejscami znowu sklejało, więc może i skleić tak można.
 3. Bardzo ładnie zrobione. Ja bym w tą rurkę aluminiową pręt stalowy wkleił, żeby się nie odkształciła od skręcania. Albo pręt mosiężny lub stalowy zamiast rurki. W sklepach modelarskich mają różne małe rurki i pręty pasujące do rurek.
 4. Już dopisali kiedy. https://en.wikipedia.org/wiki/Starlink
 5. https://www.tvp.info/17640578/zielona-poswiata-wirujace-cylindry-ogniste-kule-na-niebie-francuzi-na-tropie-ufo ?captcha_key=#!
 6. Jak patrzę na coś przez lupę i nim dalej ją odsunę od tego na co patrzę, obraz się powiększa.  Jak zrobię to samo, patrząc przez lupę kamerą telefonu , to nic się nie powiększa. Chiałem zrobić zdjęcie czegoś małego przez lupę, ale widzę że to nic nie daje. Co to za dziwne zjawisko? :-)

  1. Marek_N

   Marek_N

   Skupianie i rozpraszanie....

  2. lkosz

   lkosz

   Jak przytrzymasz lupę idealnie w tej samej pozycji względem oka, i będziesz oddalać przedmiot, uzyskasz efekt jak na telefonie. To co uzyskałeś z lupą i okiem, to analog obiektywu zmiennoogniskowego

  3. Tayson

   Tayson

   bo telefon to nie lupa :) ot takie prawa fizyki.

   oj... chyba nie zrozumialem tresci....

 7. Ładnie zrobione. Jaki klej tak dobrze klei PLA? Jakiś numer seryjny sobie wydrukowałeś? :-)
 8. Ja widziałem krótki błysk na niebie bardzo blisko ISS, jak przelatywała w okolicy Betelgezy. Może u mnie jakiś satelita puścił krótkiego zajączka a u was dłuższego.
 9. :-) Te dwa łożyska na pocieszenie właśnie są na ślimaku. Jak się odkręca oś RA, od strony lunetki biegunowej jest taka tarcza przykręcona na ośkę osi RA, czyli na tą rurkę, w którą lunetkę biegunową się wkłada. Tarcza jest zabezpieczona przed wykręcaniem się, trzema śrubkami z boku. Czubki tych śrubek wgniatają się prosto w gwint rurki i go " niszczą" , przez co prawie nie da się tej tarczy odkręcić.
 10. To jest oś RA. Nie ma tam łożysk. Wszędzie są luzy, bo bez nich by się nic nie obracało. Chyba zostawili za dużo miejsca na smar :-) Jak się skręci za mocno, to za ciężko chodzi. Jak się dociśnie sprzęgło, to cała oś RA się przesuwa.
 11. Coś przestawiłem parę dni temu w Fitsworku i teraz wszystkie zdjęcia CR2 mi się otwierają jako czarno białe. 

  Wie ktoś jak to zmienić żeby kolorowe były?

  1. wessel

   wessel

   A może po prostu gdzieś wyłączyłeś debayeryzację?

  2. Adm2

   Adm2

   Coś jest z tą debayeryzacją. Jak w ustawieniach Load wybiorę Debayer Raw Images, to ładuje się kolorowe, ale np. to co powinno być żółte na zdjęciu, jest zielone.

   A jak już otworzy się jako czarno białe, to robi się kolorowe jak wybiorę Demosaic Camera Raw Image.

   Znalazłem film na którym też mu się czarno białe otworzyło, ale nie pokazał co zrobił, bo chwilę później już kolorowe było...

   https://youtu.be/8fNoeEdDjG8?t=416

    

 12. Tu jest film z takim czymś. Myślę że to jest odblask słońca na winglecie, świecący w okno samolotu. Rusza się bo samolot też się rusza. https://www.mirror.co.uk/news/world-news/plane-passengers-baffled-ufo-splits-14284885
 13. Jak ta modyfikacja jest zrobiona? :-) + jakiś filtr?
 14. Pomysł na projekt. Wydrukowałem obudowę Clip-in , na ten Low pass filter, który wyjąłem podczas full spectrum modyfikacji Canona, żeby zobaczyć co on daje. Trochę śliski jest i czasami wyskakuje z body. Przydała by mu się jakaś guma/plaster na kancie. Objektywu Canona 18-55mm nie da się z nim założyć. Samyang mniej wystaje z tyłu i wchodzi bez problemu, ale dalej nie ostrzy na nieskoczoność.
 15. Ja mam Samyanga 16mm i zauważyłem na moich zdjęciach jakby takie czarne obwódki dookoła wszystkich gwiazd, jak się powiększy obraz. Na zdjęciach cwic'a też chyba to zjawisko trochę widać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.